Skocz do zawartości

[Zmiana obręczy] Zmiana obręczy na Tubeless Ready


BProof

Rekomendowane odpowiedzi

@itr Wady "starego"Stans'a  - krótki termin przydotności do spożycia 😉. Po dwóch miesiącach mamy już zaschniętego gluta. Po około dwóch tygodniach od zalania już się zbryla i "glucieje" . Po trzech miesiącach przy dziabnięciu opony już nie spełnia swojej  roli zatykacza.

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakieś chyba mieli gorsze i lepsze serie… użyłem przez ok 11 12 lat maks 3 butelki,   Dolny kundnel lateksowy robił się w rowerze porzuconym na kilka miesięcy, natomiast w jeżdżonym kole z najstarszej edycji mleka po dwóch trzech latach bez dolewki zostawały trzy krople syropu i biały twardy mlekotwór jak koralowiec czy inny zwitek. W rowerze regularnie jeżdżonym -   opony  były wyścielanie mlecznym brunatnym szlamem równo  po obwodzie ( butelka z  przed 5-7 lat) ,  i tem szlam potrafił dziurki kolcowe zatykać, w najdłużej stosowanej oponie , dolewałem co 2 lata, z jazdą na prawie „zero” mleka ( wtedy już  bez maratonów)… Butelki przechowywane w domu - dolewałem, mleko się nie psuło mieszało,   i kupiłem  teraz wersję Race. To 4 butelka  litrowa od ok 2010 roku

opony używane:

R.Ralf 2008r, Rocket Ron, Nobby Nic snake skin , Spec Renegade s, Wtb Ranger , cienizna. na ztr crestach tylko Rangery już na grubych felgach pod 3 cale.

Cecha połowy moich Rangerów -pocenie boków. Duże, na całym obwodzie. Duży kolec akacji w trzycalówce - mleko zaczopowało bez echa.

 Opony Schwalbe pociły się tylko w miejscach defektów,  na bieżniku ale w sposób bez kropelkowy, plamki świeżo czarne klasyka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć! Temat powraca i na razie odpuszczam sobie lepsze koła i nadal planuje zmienić obręcze. Tak jak wcześniej mam piasty Shimano HB-MT410 / FH-MT410 (15x115, 12x148 - obie w standardzie Boost). Proszę o dobranie jakiś obręczy pod tubeless, nie muszą być bega lekkie, byle były wytrzymałe.

Jakie są oprócz tego koszty zaplcecenia takiego koła za szprychami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...