Skocz do zawartości

[Torba pod ramę] Torba do chowania u - locka


morfeusz1805

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Potrzebuje wytrzymałej, niedużej torby/salwy do zawieszenia u - locka  pod ramę. Zapięcie  ma 18 x 31 cm, więc sama torba powinna być odpowiednio większa ze wszystkich stron. Kompletnie nie wiem jakie firmy w tym przodują, jak z jakością. Najlepiej żeby była zrobiona dla pewności  z cordury, ale nie wiem czy taki luksus gdzieś  jest.  Ale jeżeli nie ma, to mam nadzieję, ze są jakieś  równie dobre alternatywy. Oczywiście najlepsza relacja cena/jakość, bo nie chce przepłacać tylko za znaczek. 

Może oprócz tej wątpliwej jakości uchwytów, co są razem dostarczane na u - locki, są jeszcze inne dobre sposoby do przewożenia takiego zabezpieczania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za u-lock, że uchwyt jest wątpliwej jakości?

Patent są różne:
- mocowanie do pasa - ale przy tych rozmiarach będzie to zdecydowanie niewygodne
- na bagażniku, przytrzymany "klapą" lub gumami/ekspanderami
- w koszyku
- torba pod ramę też może być ale mała to nie będzie

U mnie najlepiej sprawdzało się zamocowanie pod górną rurą, najlepiej są rozłożone siły, mniejsza dźwignia na uchwyt w stosunku do tradycyjnego w pionie. Wymaga to jednak okrągłego przekroju ramy i braku kolizji z linkami.

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew. 

W rowerze Triban 520 jest U-Lock AUVRAY U-Force 10 (105 x 245mm), który nie ma uchwytu do mocowania. 

Nie ma bagażników, koszyków, więc w grę wchodzi tylko mocowanie na ramie. 

Przejrzałem te torby i nic nie wpadło mi w oko, wymiary też nie masują a ceny z kosmosu. 

Kupiłem szeroką na 5cm taśmę o grubości 3 mm (złożę ją jeszcze podwójnie), taśmę rzep, klamry, zaniosę do tapicera, który ma porządną maszynę  aby to zszyć i robię coś takiego. Zastanowię się, który wariant wybrać. Także nie jestem pewny, czy w ogóle tej rzepy używać. 

Mocowanie pod siodłem nie będzie miało tych cienkich rzemyków usztywniających, ale uchwyt na lampę z Ali przymocowaną do sztycy z jednej strony, z drugiej będzie usztywniać dolną część  u - lock"a  jak te rzemyki. 

 

Huldit-mount-with-Kryptonite-Fahgettaboudit-1024x683.webp

51WNc4oB+RL._AC_SX522_.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wracając do tematu. Kupiłem 5 cm taśmę o grubości 3 mm i do tego klamrę z węższym paskiem ze starej uprzęży dla psa. Poszedłem do tapicera z zabezpieczeniem, który mi zszył i gotowe. Miałem z Ali uchwyt do lampki, który dolną część zabezpieczenia przytrzymują, aby nie gibało się na boki. Oczywiście cały ciężar utrzymuje się na tych paskach, które przyczepiłem do 2 prętów w siodle. Proste, tanie, wygodne  i nie wypadnie. 

 

IMG_20231102_183002.jpg

IMG_20231102_183043.jpg

IMG_20231102_182724.jpg

IMG_20231102_183100.jpg

Edytowane przez morfeusz1805
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwierasz zamek w u U-locku, wyciągasz, zamykasz rower. Ponownie przychodzisz, otwierasz ściągasz, wkładasz do pasów, zamykasz kluczem. Te czynności robisz z każdym uchwytem, niezależnie od producenta, bo fizycznie się nie da inaczej. Różnica jest tylko taka, że u dołu jest dodatkowy uchwyt, aby  wszystko było stabilne. W uchwycie od światełek nie kręcisz śrubką do końca, wystarczy kilka obrotów aby szczeki się nie otwierały - 3 sek, dodatkowego czasu. No tak, cała wieczność.....;-) 

W dniu 17.10.2023 o 15:35, morfeusz1805 napisał:

 

 

 

Huldit-mount-with-Kryptonite-Fahgettaboudit-1024x683.webp

51WNc4oB+RL._AC_SX522_.jpg

Czym się różni powyższy uchwyt (zdjęcie na górze)  od tego co zrobiłem? Tu jest dodatkowy pasek na rzepę. Kierunek myślenia podobny, ale na powyższym zdjęciu uchwyt może się obijać o ramę. Chyba że tak jak na zdjęciu u dołu, gdzie są przymocowane rzemienie, ale ten pomysł do mnie nie przemawia. 

Oczywiście można u dołu jeszcze inaczej zabezpieczy aby się nie majtało, ale miałem ten uchwyt od lampki pod ręką i tak zrobiłem. 

W dniu 9.12.2023 o 18:47, Greg1 napisał:

Żeby go użyć to pół godziny trzeba te wszystkie śrubki i rzepy rozkręcać 😁

Rozumiem, że ty masz wyjątkowy patent, którym możesz ze wszystkimi się podzielić. ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...