Skocz do zawartości

morfeusz1805

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    195
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez morfeusz1805

  1. To, że wcześniej wózek był lepiej napięty niż teraz? I cóż ja w tym wypadku mam ci odpowiedzieć? Czy tylko ja o tym pisałem, że napięcie wózka się zmienia z upływam czasu? Rafał87 także twierdzi, że u niego wózek stał się luźniejszy. Też mu nie wierzysz? Myślę, że nie mam żadnego interesu aby mówić nieprawdy, bo to mi bardziej zależy, a nie jestem typem rowerzysty, który chodzi tylko do mechanika i nie wie co się dzieje z rowerem. Musisz mi wierzyć na słowo. To ty chcesz bardziej mnie przekonać że coś jest niemożliwe. Jest to model XT z długim wózkiem. Może uda mi się znaleźć gdzie jest to napisane dokładnie na przerzutce. Ale jakie ma to znaczenie jaki dokładnie model? Mam ci pokazać na zdjęciu że łańcuch jest luźny i wózek ledwo odbija, bo mi nie wierzysz? ;-) Jestem bardzo wdzięczny za każdą pomoc. Ale jeżeli Uzurpator mi wmawia, że na pewno wózek jest odpowiednio naciągnięty a pewnie mam wyjechany napęd, gdzie w przypadku luźnego wózka nie ma to w ogóle znaczenia w jakim stanie jest napęd, to mój ton do takich osób jest odwzajemniony. Więc dyskusja bez sensu idzie w kierunku nie jakie są fakty i co z tym zrobić, ale przekonywanie się wzajemne kto ma rację. Albo Uzurpator mi wierzy, że wózek jest luźny, albo nie. Ja nie chce dyskutować nad metalurgią, czy sprężyna jest w stanie się rozciągnąć, tylko nad tym co jest teraz. Żeby problemem był przeskakujący łańcuch a wózek był odpowiednio napięty, to nie zakładałbym tematu, bo tak jak napisałeś, powodów tego byłoby o wiele więcej. Sznib. Będę miał czas i sprawdzę, bo może rzeczywiście wyskoczyło z tej dziurki, choć chodzi mi po głowie, że jednak siedzi tak jak siedziało wcześniej. Ale upewnić się nie zaszkodzi.
  2. A wy dalej to drążycie. Wózek jest tak słabo napięty, że nawet nie trzyma sztywno łańcucha. Co ma do tego długość łańcucha i stan kasety? Mnie nie chodzi o to, że łańcuch przeskakuje, bo to oczywiste, ale o stan słabo napiętego wózka. A to, że komuś dalej sprężyna działa, to nie znaczenia. Może pracownik, który robił tę sztukę był na kacu, może warunki użytkowania sprężyny były inne, może tak jak mówi Marvelo, piach, który tam się znalazł pomógł w jej rozciągnięciu się? Czy mi się wydaje, czy część komentujących chce powiedzieć, że nie odróżniam dobrze napiętego wózka w przerzutce? Na silę chcecie mi udowodnić, że rozciągnięcie fizyczne sprężyny nie jest możliwe i mam jakąś schizofrenię, bo wymyślam coś, co nie ma prawa się zdarzyć? Pomijam przyczynę, bo mogło być ich tysiące.
  3. Wiem że coś takiego istnieje, ale pojęcia nie mam, jak to się ma do Shimano. Nie chciałbym wpaść z deszczu pod rynnę. Czy np. ta R9 nie obsłuży kasety 32z, czy tylko koronki 30 i 32?
  4. Tak wiem, rozkręcałem, sprawdzałem, nic to nie daje.
  5. Uzurpator, ty tak poważnie, czy sobie jaja robisz? Czy myślisz, że w obecnych czasach wszyscy są aż tak nieświadomi i nie wiedzą jak powinna wyglądać siła naciągu przerzutki? Czy myślisz, że przy praktycznie wiszącym łańcuchu nie sprawdzałem sprężyny? Sprężyna jest tak słaba, że ledwo co odbija. Czy wiesz co to jest zmęczenie materiału, tym bardziej, że jest niskiej jakości?
  6. Jeżeli sprawdzam paluchami siłę naciągu, to chyba wiem gdzie leży przyczyna. Łańcuch nawet nie jest sztywno naciągnięty tak słaba jest ta sprężyna. Zmęczenie materiału to mit? Oczywiście, że jeżeli byłaby grubsza sprężyna, to pewnie tego problemu by nie było. W serwisie mówili, ze te modele, tj. M772, czy 771 mają słabe sprężyny, więc nie chce mi znowu tego bubla kupować. Jak w modelu M592 wygląda sprawa z brakiem śruby baryłkowej? Czy o wiele trudniej ją później ustawić? Są jakieś zewnętrzne śruby? Z tego co czytałem, to jest taka możliwość. Czy M592 ma lepsza sprężynę od M772? Rozumiem, że nie ma sprężyn w serwisie a inni producenci chińscy czy inni odpadają? Dokładnie.
  7. Cześć, Szukam budżetowej przerzutki jak w tytule na tył. W mojej obecnej leciwej już trochę XT (nie pamiętam modelu: 772, 771?) odmawia posłuszeństwa sprężyna, która tylko na początku spełniała swoje zadanie, później było tylko gorzej. W tym momencie ciężko przycisnąć na pedał, bo zaraz przeskakuje na kasecie. Chyba, że jest możliwość zakupu samej sprężyny, bo używki wiadomo, że też mogą być wyrobione. Może ktoś się w tym orientuje. Jeżeli jednak nie ma części zamiennych, to co sprawdzonego w boju na dzień dzisiejszy jest jeszcze warte zakupu? Oczywiście podstawa to mocna sprężyna, łatwość regulacji, trwałość. Nie musi być w shadow itp. Zmiana napędu na dzień dzisiejszy odpada. Może coś już fajnego Chińczycy wymyślili, a najlepiej ze sprzęgłem? Kompletnie nie orientuje się w ich sprzęcie, a wiem że producenci coraz częściej sięgają po firmy trzecie a nie tylko te dwie oblatane. Korba SLX 3x9 i manetki Alivio.
  8. Otwierasz zamek w u U-locku, wyciągasz, zamykasz rower. Ponownie przychodzisz, otwierasz ściągasz, wkładasz do pasów, zamykasz kluczem. Te czynności robisz z każdym uchwytem, niezależnie od producenta, bo fizycznie się nie da inaczej. Różnica jest tylko taka, że u dołu jest dodatkowy uchwyt, aby wszystko było stabilne. W uchwycie od światełek nie kręcisz śrubką do końca, wystarczy kilka obrotów aby szczeki się nie otwierały - 3 sek, dodatkowego czasu. No tak, cała wieczność.....;-) Czym się różni powyższy uchwyt (zdjęcie na górze) od tego co zrobiłem? Tu jest dodatkowy pasek na rzepę. Kierunek myślenia podobny, ale na powyższym zdjęciu uchwyt może się obijać o ramę. Chyba że tak jak na zdjęciu u dołu, gdzie są przymocowane rzemienie, ale ten pomysł do mnie nie przemawia. Oczywiście można u dołu jeszcze inaczej zabezpieczy aby się nie majtało, ale miałem ten uchwyt od lampki pod ręką i tak zrobiłem. Rozumiem, że ty masz wyjątkowy patent, którym możesz ze wszystkimi się podzielić. ;-)
  9. Wracając do tematu. Kupiłem 5 cm taśmę o grubości 3 mm i do tego klamrę z węższym paskiem ze starej uprzęży dla psa. Poszedłem do tapicera z zabezpieczeniem, który mi zszył i gotowe. Miałem z Ali uchwyt do lampki, który dolną część zabezpieczenia przytrzymują, aby nie gibało się na boki. Oczywiście cały ciężar utrzymuje się na tych paskach, które przyczepiłem do 2 prętów w siodle. Proste, tanie, wygodne i nie wypadnie.
  10. Witam, Nieszczęścia chodzą parami. Po wystrzeleniu opony chciałem włożyć rower do bagażnika samochodowego, ale nie mogłem zdjąć koła przedniego. Okazało się później, że szpilka samozaciskowa w osi piasty tak się zacisnęła, że nawet młotkiem nie mogłem jej wybić. Ruszyłem może z 2 cm. Kawałek szpili zostało, ale poprzez wybijanie oś piasty się trochę zdeformowała. Czy jest możliwość dokupienia samej ośki do tej piasty i gdzie? Wiem że jest na tylne koła, ale nie znalazłem na przednie. Kupno piasty, przeplot szprych, to w budżetowym kole nie jest opłacalne.
  11. Przednia opona i zaczyna robić się podobnie. Można zauważyć, że zaczyna się pruć na granicy końca materiału, który idzie równolegle wzdłuż drutów.
  12. Dziękuje wszystkim za zainteresowanie i pomoc. Jazda na niskim ciśnieniu odpada, bo jak już wspomniałem jeździłem w górnych granicach, ale nie przekraczałem (mniej powietrza, ciężej się jeździ). Przegrzanie także odpada, mieszkam na nizinach. Obręcz jest w idealnym stanie, nie ma żadnych zadziorów, ostrych krawędzi itp. Nie było żadnego szorowania klocków po oponie, nie ma nawet śladów, aby coś takiego było. Przetarcia na krawężnikach też raczej wykluczone, wjeżdżam prostopadle na krawężnik i nie przypominam sobie aby było jakieś równoległe starcie z krawężnikiem. Rower to stary Giant 860, waga z tymi oponami to pewnie nie więcej niż 12 - 13 kg. Opona wystrzeliła w tylnym kole. Moje Marathony są przystosowane także do elektryków do jazdy max 50 km/h, więc tym bardziej powinny być wytrzymalsze niż zwykłe opony z wkładkami. Kupując takiego kloca masz nadzieję, że kosztem wagi przynajmniej będzie spokój z kapciami. Jak widać nie zawsze tak jest. Myślę, że to zmęczenie materiału, słaba jakość i pompowanie w górnych granicach. Dochodzi do tego waga 74 kg, plus czasami coś w plecaku. Opona po prostu w słabszym miejscu zaczęła się rozrywać.
  13. Stówka za oponę. Marathony słyną z wytrzymałości, więc średnia półka a nie żadna chińszczyzna. Bieżnik prawie jak nowy. Marvelo, klocki na v -brakee nie obcierały, sprawdzam takie rzeczy. Sprawdziłem też po wystrzeleniu. Tyfon79, pierwszy raz w życiu coś takiego mnie spotkało a opon trochę przejeździłem. Były standardowe kapcie, ale nie to. Co wyczyniałem? Jeździłem spacerkiem po mieście. Żeby to było dla mnie takie oczywiste, nie byłoby tego tematu na tym forum. Możecie coś podobnego polecić, ale lepszej jakości? itr Używam łyżek metalowych. Takich zadziorów tam nie ma.
  14. Witam, Dwa dni temu jechałem rowerem i dosłownie wystrzeliła opona. Była to około 3 letnia Schwalbe ENERGIZER PLUS TOUR . Bieżnik w idealnym stanie, spokojne 30 km tygodniowo, przy moich niecałych 74 kg. Pompowanie w górnych granicach, ale nie przekraczałem. Czy jest możliwe, że pancerna, niepopękana, z idealnym bieżnikiem opona pękła renomowanego producenta w takich okolicznościach na chodniku przy spokojnej jeździe? Może ktoś ocenić czy ta opona w ogóle do czegoś się jeszcze nadaje? Można ją od wewnątrz podkleić? Generalnie byłem zadowolony z tej opony jak na jazdę po mieście, pomimo swojej wagi miała niskie opory toczenia i jest przystosowana dla elektryków do 50 km/h. Nigdy nie spodziewałem się, że coś takiego może się stać, a wystrzał opony rowerowej doświadczyłem po raz pierwszy. Schwalbe spada na psy? Jest jakaś alternatywa do w/w opony o podobnych parametrach w podobnej cenie, ale lepszej jakości?
  15. Dzięki za odzew. W rowerze Triban 520 jest U-Lock AUVRAY U-Force 10 (105 x 245mm), który nie ma uchwytu do mocowania. Nie ma bagażników, koszyków, więc w grę wchodzi tylko mocowanie na ramie. Przejrzałem te torby i nic nie wpadło mi w oko, wymiary też nie masują a ceny z kosmosu. Kupiłem szeroką na 5cm taśmę o grubości 3 mm (złożę ją jeszcze podwójnie), taśmę rzep, klamry, zaniosę do tapicera, który ma porządną maszynę aby to zszyć i robię coś takiego. Zastanowię się, który wariant wybrać. Także nie jestem pewny, czy w ogóle tej rzepy używać. Mocowanie pod siodłem nie będzie miało tych cienkich rzemyków usztywniających, ale uchwyt na lampę z Ali przymocowaną do sztycy z jednej strony, z drugiej będzie usztywniać dolną część u - lock"a jak te rzemyki.
  16. Witam. Potrzebuje wytrzymałej, niedużej torby/salwy do zawieszenia u - locka pod ramę. Zapięcie ma 18 x 31 cm, więc sama torba powinna być odpowiednio większa ze wszystkich stron. Kompletnie nie wiem jakie firmy w tym przodują, jak z jakością. Najlepiej żeby była zrobiona dla pewności z cordury, ale nie wiem czy taki luksus gdzieś jest. Ale jeżeli nie ma, to mam nadzieję, ze są jakieś równie dobre alternatywy. Oczywiście najlepsza relacja cena/jakość, bo nie chce przepłacać tylko za znaczek. Może oprócz tej wątpliwej jakości uchwytów, co są razem dostarczane na u - locki, są jeszcze inne dobre sposoby do przewożenia takiego zabezpieczania?
  17. Oczywiście to jest logiczne. Mam na myśli, jak to się sprawdza w praktyce. Może być tak, że błotniki równej szerokości z oponami i błotniki szersze niż opony będą tak samo chroniły. Edit. Mogę sobie mierzyć, ale co z tego, jeżeli teoretycznie powinny wejść, ale w praktyce będzie coś szwankować. Jeżeli mam dodatkowego luzu 2 cm, to nie ma tematu, jeżeli wszystko wchodzi praktycznie na styk, to jeżeli nie włożysz, to się nie przekonasz. Ten rower jest tak popularny, że zapewne nie tylko ja mam ten rower i nie tylko ja wpadłem na taki pomysł.
  18. Witam, Chciałbym wymienić opony szosowe o roz. 28 w Tribanie, które teraz się znajdują i założyć coś szerszego z błotnikami, aby jeździć po mieście. Wstępnie wybrałem oponę Schwalbę Energizer Plus Tour i do tego błotniki SKS Bluemels Matt. Teraz takie pytanie, jak maksymalnie szerokie opony tam wejdą w połączeniu z błotnikami aby nic nie szorowało? Chciałem włożyć przynajmniej opony 1,4" + błotniki o szerokości 35 mm. W serwisie przez telefon w Decathlonie powiedzieli mi, że błotniki muszą koniecznie być szersze niż opony, nie mogą być równe, bo z tego co wiem szerokość opon i błotników będzie równa. Czy naprawdę błotniki o takiej samej szerokości co opony nie spełniają w pełni swego zadania? Kolejny rozmiar błotników SKS to już 45 mm.
  19. Dzięki. Jaki masz model łańcucha od Axa i czym smarujesz zamek? Z tego co wiem, aby nie zawalić brudem, najlepiej jakiś z smar żelowy czy z dodatkiem teflonu.
  20. Ale tak jak z innymi produktami, każdy z nich może mieć bardziej przychylne opinie, lub więcej negatywnych. Na forum ludzie z własnego lub innych doświadczeń polecają bardziej to, niż tamo uzasadniając dlaczego. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że zamek w łańcuchu Abus GRANIT CityChain XPlus™ 1060 w różnych warunkach atmosferycznych od śniegu po deszcz przez dobre ponad 10 lat ani razu mi się nie zaciął.
  21. Z całym szacunkiem, ale tyle to ja wiem bez zakładania tematu. Co do poziomu bezpieczeństwa, to wiem, że wszystkie z w/w byłyby wystarczające (oczywiście do momentu użycia kątówki z tarcza), wszystkie są także z doświadczeniem, więc żadne no name, ale przeskok jakościowy w postaci niezawodności samego zamka myślę że może być znaczny i o to się rozchodzi. Co mi z dobrego zabezpieczenia, jeżeli nie będę mógł go użyć, bo po paru użyciach zamek skoroduje i będzie trzeba ciąć,
  22. Nikt nie miał nic wspólnego z łańcuchem AXA? Mam jeszcze pytanie, może jednak ktoś tym razem odpowie. Wiadomo, że u-locki Abus i Kryptonite są ok, ale powalają ceną, więc szukam coś budżetowego. Z tego co wyczytałem, OneGuard, Oxford model Magnum i wyższe modele Auvray też równie dobrze zabezpieczają. Jednak opinie na amazonie są różne jeżeli chodzi o same zamki, które potrafią się zacinać. Ze stajni OneGuard opinii jest sporo i ludzie po kilku miesiącach musieli ciąć swoje ulocki. W Oxdord Magnum w poprzednim modelu z srebrną wstawką problem był podobny. W najnowszym, z żółtą plastikową wstawką nie ma opinii, bo to w sumie całkiem nowy produkt, więc nie wiem czy coś się zmieniło, czy oprócz innego koloru, nadal to samo. O zabezpieczeniach Auvray wcześniej nawet nie słyszałem, opinii też jest jak na lekarstwo. Firma z doświadczeniem, więc nie jakiś no name. Ale prezentuje się okazale, ma jakieś certyfikaty . Więc jak to jest z tymi ulockami tych 3 marek, może ktoś się wypowiedzieć? Zabezpieczenie ma być dla nastolatka, więc nie chciałbym jakieś niespodzianki w postaci takiej, że rower zostanie i będzie trzeba ciąć w centrum miasta. Sam posiadam łańcuch z wyższej półki Abusa i złego słowa na ich zamki nie mogę powiedzieć. Użytkowany w każdych warunkach, żadnych zacięć.
  23. Witam, Szukam zabezpieczenia do roweru. Według poniższego testu sam łańcuch jak na swoją budżetową cenę jest bardzo przyzwoity i nie poddaje się ręcznym nożycom (pomijam kątówkę, bo tą i za 700 zł łańcuch się podda, wydłużając tylko kilka sekund czas kradzieży roweru). Ale z tego co wyczytałem w komentarzach na Amazonie, zamek w AXA potrafi zepsuć i nie można go otworzyć. Miał ktoś do czynienia z łańcuchem od AXA? Jeżeli tak, to są jakieś jeszcze różnice oprócz grubość ogniw? Jak z tym zamkiem, czy naprawdę potrafi sprawić problemy? Są może równie dobre, albo i lepsze łańcuchy w podobnym budżecie? Biorę jeszcze pod uwagę budżetową podkowę z tego testu U-lock Oxford Magnum, która za tę cenę wypada całkiem dobrze. Ale jak wiadomo, U-locki mają graniczenia, więc jeszcze pomyślę, dlatego chciałbym jeszcze więcej dowiedzieć się o tym łańcuchu AXA.
  24. Ile maksymalnie? Mogę spróbować się potargować.
  25. Co myślicie o tym składaku? Tak wiem, opony są toporne, https://www.olx.pl/d/oferta/gravel-accent-furious-rozm-m-shimano-105-CID767-IDQr8Ph.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=7
×
×
  • Dodaj nową pozycję...