Skocz do zawartości

[18000] Szosa endurance


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, obecnie jeżdżę na gravelu Unibike Geos, i szukam teraz szosy endurance do około 18tyś. Zależy mi na komfortowej pozycji, karbonowej ramie, dobrym wykonaniu, oraz elektronice.

W oko wpadły mi

-Giant Defy Advanced 1 2024

-Trek Domane SL 6 Gen 4 trochę przekracza budżet, ale czy warto? Bo jest dużo droższy niż Giant

-Pinarello X1 bez elektroniki, ale też przykuwa uwagę

-Specialized Roubaix

-Merida SCULTURA 6000

-Scott Addict 20

-Bianchi INFINITO XE

-Cannondale Synapse Carbon 2 LE

 

 

Chyba najbardziej przemawia do mnie Giant. Która z marek ma najlepsze wykonanie, ogólnie gwarancji itp. Która jest warta polecenia? 🙂

 

Czekam na porady i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Giant Defy Advanced 1 2024

Spoko

Cytat

Trek Domane SL 6 Gen 4 trochę przekracza budżet, ale czy warto? Bo jest dużo droższy niż Giant

Jak ktoś jest "fanatykiem marki" to zawsze znajdzie uzasadnienie, obiektywnie nie warto

Cytat

-Pinarello X1 bez elektroniki, ale też przykuwa uwagę

No obok bianchi zdecydowanie najciekawsza propozycja

Cytat

Specialized Roubaix

Drogo jak w treku, na jakiś tam plus (jeśli akurat tego potrzebujesz) future shock więc jeśli chodzi o te "droższe" propozycje stawiałbym spec>trek

Cytat

Merida SCULTURA 6000

scultura to scultura, scultura endurance masz tutaj https://www.merida-bikes.com/pl-pl/bikefinder/tag/road-endurance-202/root/bikes-subcategory

Cytat

-Scott Addict 20

-Bianchi INFINITO XE

-Cannondale Synapse Carbon 2 LE

spoko

 

Cytat

Która jest warta polecenia? 🙂

Każdy rower za takie pieniądze będzie ok. Najbardziej proklienckie podejście do gwarancji to spec/trek ale musisz za to zapłacić w cenie roweru a nie wiadomo czy skorzystasz + zawsze występuje czynnik ludzki. Wybierz rower, który ci najbardziej odpowiada i tyle.

 

https://www.canyon.com/pl-pl/rowery-szosowe/endurance-bikes/endurace/cf-slx/endurace-cf-slx-7-di2/3481.html?dwvar_3481_pv_rahmenfarbe=BK%2FBK

https://www.rosebikes.pl/rose-reveal-04-105-di2-2702556?product_shape=matt+radiator+grey

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do scultury to raczej wyścigowy góral niż endurance. Nowy Defy został mocniej zmodyfikowany względem poprzedniego Defiego, za 17k masz 105 di2 2x12...i koła które przy tej kwocie aż biją po oczach. Wolałbym już chyba kupić zwykłą mechaniczną, a resztę włożyć w dobre koła. Canyon ciekawy, Scott chyba jeszcze starsza 105 2x11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, F1F1 napisał:

Cześć, obecnie jeżdżę na gravelu Unibike Geos, i szukam teraz szosy endurance do około 18tyś. Zależy mi na komfortowej pozycji, karbonowej ramie, dobrym wykonaniu, oraz elektronice.

 

Wszystkie warunki spełnia Merida Scultura Endurance Rival Edition. W tej chwili można kupić poniżej16500 z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, nossy napisał:

Co do scultury to raczej wyścigowy góral niż endurance. Nowy Defy został mocniej zmodyfikowany względem poprzedniego Defiego, za 17k masz 105 di2 2x12...i koła które przy tej kwocie aż biją po oczach. Wolałbym już chyba kupić zwykłą mechaniczną, a resztę włożyć w dobre koła. Canyon ciekawy, Scott chyba jeszcze starsza 105 2x11.

Podczepie się - coś więcej o Sculturze 6000? Tej nie endurance. Zaciekawiła mnie. :) 
Widziałem gdzieś za 3k euro (vat wliczony) w wersji 105 di2.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...