Skocz do zawartości

[opinia] Ecobike Traffic


marcina

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Znajoma zastanawia się nad kupnem takiego modelu: https://www.ecobike.pl/produkt/793/rower-elektryczny-ecobike-traffic-white

Czy ktoś może posiada/jeździł/widział/szłyszał i może podzielić się opinią? Jest tam Bafang w tylnej piaście na 36V.

Budżet niestety ograniczony do 6k zł, więc nie udało mi się nic lepszego znaleźć. Chciałbym wiedzieć, czy to znośny model, czy może totalna mina nie warta żadnych pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rozłożenie masy w pojeździe, do perfekcji opanowała marka Porsche i w samochodzie ten balast w postaci silnika z tyłu niesie ze sobą wiele korzyści.

Natomiast w rowerze, a zwłaszcza w takim, na którym mamy wyprostowaną sylwetkę, umieszczenie najcięższych komponentów tak daleko z tyłu sprawia, że taki sprzęt prowadzi się jak autobus przegubowy, albo i gorzej.

Jeżeli nie było przejażdżki na takim rowerze to spróbuj sobie wyobrazić jak może być źle gdy ok. 90% masy spoczywa nad tylnym kołem, w dodatku na sporej wysokości.

Co do samej elektryki w tym rowerze to nie ma się do czego przyczepić - jest po prostu ok., ale brak hamulców tarczowych w rowerze,  który waży więcej i może rozpędzić się sprawniej niż klasyczny - to nieporozumienie!

Niech dorzuci parę groszy, kupi Unibike Optima lub Ecobike X-Cross i cieszy się dobrym sprzętem, za relatywnie niską kwotę.

Edytowane przez Maciek.B
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Model Ecobike X-Cross z tarczówkami i baterią w ramie kosztuje 8699 zł - to już sporo powyżej budżetu.

Podnosiłem Twoją argumentację o rozłożeniu masy na tył oraz hamulcach szczękowych, ale w odpowiedzi dostałem "teraz jeżdżę z dzieckiem w siodełku i jest OK".

Alternatywą w tym budżecie są rowery z silnikiem w przedniej piaście, a to jak dla mnie jeszcze słabsze rozwiązanie.

Znalazłem jeszcze coś takiego: https://www.centrumrowerowe.pl/rower-elektryczny-damski-superior-ssc-100-l-pd36748/?v_Id=204126
Bateria nadal na bagażniku ale są już tarczówki i silnik centralny Shimano. Marka mało znana i zero opinii w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Ecobike SX ? Fajna pozycja za kierownicą, niby MTB ale siedzisz prawie jak na miejskim :) no i tarczowe hamulce.

forumrowerowe.org/topic/266614-do-ok-8000-pln-elektryk-mtb-xc-cross-z-silnikiem-w-tylnim-kole/

Za ok 5200 znajdziesz poekspozycyjny, zatem uwaga na prywatne anonse - nie przepłacać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 "27,5" to duże koła?"

dosyć duże

 

Przez przypadek znalazłem chyba bardzo fajny rower dla znajomej:

Rower elektryczny ES500PRO

https://allegro.pl/oferta/rower-elektryczny-es500pro-32km-h-14-5ah-130km-13668338212?reco_id=cc1faffb-66e0-11ee-9380-de87626ffdca&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

Co o nim sądzicie?

Mi wpadł w oko:

Bateria 15Ah - wiec w miarę pojemna.

silnik 500W - wiec jest trochę mocy

koła nie przesadnie duże

fajne grubsze oponki (co daje trochę zapasu np przy najeżdżaniu na krawężnik)

damski - łatwo wsiadać

tarczowe hamulce

kierownica - duży zakres regulacji przód tył

przedni amortyzator sprężynowy - może będzie płynniej i niezawodnej działać niż jak by tu dali jakiś powietrzny amortyzator

cały gabaryt - nie sprawdzałem ale jeśli ma mniejsze koła to pewnie krótszy - fajnie

Waga netto 27 kg - nie wiem co to znaczy, ale jak by to była waga całkowita roweru - to fajnie

sztyca pod siodłem - ponieważ nie ma amortyzatora tylnego - fajnie dokupić sztyce amortyzowaną (z dwoma sprężynami pod skosem)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.10.2023 o 22:41, Rowerzysta35 napisał:

 "27,5" to duże koła?"

dosyć duże

 

Przez przypadek znalazłem chyba bardzo fajny rower dla znajomej:

Rower elektryczny ES500PRO

https://allegro.pl/oferta/rower-elektryczny-es500pro-32km-h-14-5ah-130km-13668338212?reco_id=cc1faffb-66e0-11ee-9380-de87626ffdca&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

Co o nim sądzicie?

Mi wpadł w oko:

Bateria 15Ah - wiec w miarę pojemna.

silnik 500W - wiec jest trochę mocy

koła nie przesadnie duże

fajne grubsze oponki (co daje trochę zapasu np przy najeżdżaniu na krawężnik)

damski - łatwo wsiadać

tarczowe hamulce

kierownica - duży zakres regulacji przód tył

przedni amortyzator sprężynowy - może będzie płynniej i niezawodnej działać niż jak by tu dali jakiś powietrzny amortyzator

cały gabaryt - nie sprawdzałem ale jeśli ma mniejsze koła to pewnie krótszy - fajnie

Waga netto 27 kg - nie wiem co to znaczy, ale jak by to była waga całkowita roweru - to fajnie

sztyca pod siodłem - ponieważ nie ma amortyzatora tylnego - fajnie dokupić sztyce amortyzowaną (z dwoma sprężynami pod skosem)

 

 

Przecież to dziadostwo jakieś a cena jak za chińczyka sporo zawyżona. Każdy bafang w hubie niby 250W ma tak naprawdę ponad 500. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na Aliexpress to samo taniej - nie sprawdzałem.

Dlaczego dziadostwo?

Tutaj za bardzo nie ma co być dziadowskie.

Rama nie ma ruchomych elementów - to trudno żeby ją źle zrobili.

Amortyzator pewnie z innej fabryki - sprężynowy wiec pewnie będzie działał normalnie (ciekawe czy ma jakieś tłumienie przy ugięciu do końca żeby nie było słychać końcowego "puknięcia").

Ja mam w ostatnim rowerze dosyć porządny amortyzator powietrzny rox shock - to go chyba wyrzucę bo się ostatnio zaczął przycinać - nie zawsze droższe firmowe znaczy leprze.

Silnik nie pisze jakiej firmy - możliwe że bafang.

Gdyby hamulce tarczowe nie były zadowalające można zawsze wymienić (nie są drogie).

Bateria schowana w ramę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rowerzysta35 napisał:

Może na Aliexpress to samo taniej - nie sprawdzałem.

Dlaczego dziadostwo?

Tutaj za bardzo nie ma co być dziadowskie.

Rama nie ma ruchomych elementów - to trudno żeby ją źle zrobili.

Amortyzator pewnie z innej fabryki - sprężynowy wiec pewnie będzie działał normalnie (ciekawe czy ma jakieś tłumienie przy ugięciu do końca żeby nie było słychać końcowego "puknięcia").

Ja mam w ostatnim rowerze dosyć porządny amortyzator powietrzny rox shock - to go chyba wyrzucę bo się ostatnio zaczął przycinać - nie zawsze droższe firmowe znaczy leprze.

Silnik nie pisze jakiej firmy - możliwe że bafang.

Gdyby hamulce tarczowe nie były zadowalające można zawsze wymienić (nie są drogie).

Bateria schowana w ramę.

Za niższą cenę jest chociażby Kross Hexagon Boost 522 na lepszym osprzęcie z normalnym silnikiem dobrą baterią hydrauliką shimano, gwarancją. Mam podobny zestaw jak w tym booście i jest ok może poza suportem. W tych chinolach często wszystko jest tragicznej jakości a bateria może mieć mniejszą pojemność niż piszą. Silnik to pewnie jakiś najtańszy, na ali 500W chodzą po 300zł. Bafanga się nie ma co spodziewać. Hamulce i amorek do wymiany, nie wiadomo jak z kołami suportem itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale rama miała być damska

Godzinę temu, marcina napisał:

Ciekawe jak później wygląda serwis takiego cuda.

W każdym serwisie to pewnie wszystko potrafią. Można też samemu serwis zrobić

W takim Kross Hexagon Boost 522  jest amortyzator za 400zł, ale to prawda - chińczycy mogli wstawić swój amortyzator no name za 200zł.

Ale za to rama wygląda wydaje się być ok w tym chińskim.

Edytowane przez Rowerzysta35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...