Skocz do zawartości

[Trenażer] elite novo force - jak zamontować rower?


danon1973

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W związku z tym, że zbliża się zima a nie chciałbym stracić formy, postanowiłem zakupić trenażer rowerowy.

Myślałem o czymś prostym i w miarę tanim. Patrząc na testy na youtubie spodobał mi się Elite novo force. 

Zastanawia mnie tylko, czy bez problemu zamontuję swój rower. Mam starego górala, koła 26". Przy tym trenażerze jest taki dziwny zacisk do koła. Ja mam koło tak jak na zdjęciu.

Czy to nie będzie problem? W tym zacisku wydaje mi się, że jest bardzo cienka ta ośka... u mnie na oko chyba z 10 mm grubości ma śruba.

Czy muszę zmieniać koło? Napisałem do Decathlona do serwisu i odpisali, że będzie pasować, ale nie mam przekonania.

Może ktoś ma ten trenażer i potrafi pomóc?

I jakie opony do tego trenażera do mojego roweru polecacie?

Pozdrawiam i dziękuję z góry za pomoc

Daniel

zdjecie kolo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiedziałem, że zakup trenażera to dopiero początek moich kłopotów 😜

Oki, przeszukałem internet w poszukiwaniu takiego koła. 

W starym rowerze mam koło tylne z wolnobiegiem 6 biegowym. To stary rower. Ciężko znaleźć takie koło. Przeważnie są 7 biegowe lub więcej a takie to chyba  nie będzie pasowało.

Znalazłem coś takiego.

KOŁO 26 Tylne Stożek Srebrne QR + Wolnobieg 6rz - Koło 26'' Srebrne QR Z Wolnobiegiem 6rz - 11753943106 - Allegro.pl

Czy to będzie pasowało? Nie wiem jaka jest grubość tego szybkozamykacza... bo z tego co piszą, to w standardzie do trenażera dołączony jest szybkozamykacz do piast 130 - 135 x 5 mm.

www.mediaexpert.pl/sport-i-rekreacja/trenazery-rowerowe-i-akcesoria/trenazery-rowerow/trenazer-rowerowy-elite-novo-force?msclkid=bfb21534eea610a11eda70229eb96526&utm_source=bing&utm_medium=cpc&utm_campaign=MS%20Shopping%20>%20All%20*ROAS&utm_term=4587643556294186&utm_content=Ad%20group%20%231

Czy ja powinienem coś zmierzyć, zanim kupię koło? Czy wystarczy, że wiem, że ma 26 cali i wolnobieg 6 i już będzie oki?

Błagam o pomoc, ja się kompletnie na tym nie znam :(

Pozdrawiam

Daniel

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inwestowanie w układ z wolnobiegiem 6 rzędowym mając plany treningu na trenażerze są moim zdaniem... nierozsądne.

Proponowałbym taki zestaw żeby to było trwale bezawaryjne:

https://rowerplus.pl/kola-26-cali/8733-kolo-26-cali-acera-t3000-ryde-zac-421.html?s=0

 

https://rowerplus.pl/kasety-8-rzedowe/279-shimano-cs-hg51-kaseta-alivio.html?s=1


Przerzutka i manetka obsłuży 6 z 8 przełożeń na tej kasecie, ale przynajmniej będziesz miał sprzęt jakości nieco lepszej niż jednorazowej.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie by kupić kasetę 9, 10 czy 11 rzędową, ale będzie to wymagało zmiany przerzutki i manetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...