Skocz do zawartości

[suport] Problem z suportem Sram Dub Press Fit Pf41 Bb89/92 i Tokenem BB4129


piotrekraj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pacjent: Scott Spark 970 z 2020r.

https://www.scott.pl/produkt/1044/6485/Rower-Spark-970/

Korbowód: SRAM SX Eagle DUB Boost, 32T

Oś korbowodu: SRAM DUB PF integrated / shell 41x92mm

Po dwóch latach wymieniony suport SRAM (ten powyżej) z powodu trzasków i hałasów

na Token BB4129

https://sklep.token-polska.pl/suport-bb4129-p-302.html

Tyle, że już po roku jest jeszcze gorzej niż na SRAMie, rypie jak z karabinu. Trzy razy wracałem na serwis i po kilku jazdach znowu to samo. Masakra. Zauważyłem, że strzelona podkładka kontrująca na zewnątrz po lewej stronie suportu ale serwisant jakoś skręcił i mówi, że to nie problem.

Co polecacie zrobić? Na co wymienić? Reklamować TOKENA? Jakie są wasze historie z PRESSFITTEM??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że masz ramę boost. Pod łańcuch SRAM to może być nawet korba 11s fc-m5100. Wspomniany suport, dobrze założony (własciwie dobrze założona korba) robi spokojnie grubo ponad 10kkm. Skąd masz takie ceny? Korba deore 12s z tarczą to okolice 300zł,  11s  jakieś 250zł. Suport mt800 ostatnio kupowałem po 11EUR.

https://www.sbike.pl/szukaj-o_s_0_1.html

https://allegro.pl/oferta/korba-shimano-fc-m5100-32-11rz-175-mm-14292574995

Jeśli tył zostawiasz SRAM to korba m6100 względem m5100 niczego nie wnosi. Gdybyś w niedalekiej przyszłości robił upgrade tyłu do shimano to lepiej brać od razu m6100 bo w m5100 trzeba zmieniać blat (okolice 100zł) pod wąskie łańcuchy shimano.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiś filmik instruktarzowy podrzucisz np na YT z poprawnie wprowadzonym suportem? Nigdy tego nie robiłem...

I tak się teraz zastanawiam, czy na serwisie gdzie oddałem moj rower nie popełniają takiego błedu bo nie wierzę, że nowy Token strzeba jak karabin po miesiącu jazdy... Mam racje?

Edytowane przez piotrekraj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na codzień mam styczność z tymi rowerami.

Pytanie, czy aby na pewno trzeszczy suport? Bo pressfit w Scott'ach jest akurat mega bezproblemowy.

Chociaż jak przy każdej masowej produkcji zdarzają się niedoróbki.

Jeżeli trzaski faktycznie wydobywają się z połączenia mufy z miskami i to kolejny raz - warto sprawdzić, czy rama jest ok, a nie na ślepo wymieniać kolejny suport.

Po wyjęciu misek sprawdź czy otwory, w które wchodzą miski są okrągłe.

Zmierz dokładnie suwmiarką otwór w ramie w kilku miejscach, aby sprawdzić czy jest kołem, czy elipsą.

Jakieś odchyłki są dopuszczalne, ale jeżeli masz jajko zamiast koła to co byś nie założył - będzie lipa.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię zawsze wg instrukcji shimano. Suport wciskam na sucho. Nie żałuję smaru do uszczelnienia połączenia oś korby-miski suportu. Kasowanie luzu osiowego na korbie baardzoo delikatne (również zgodnienz manualem). Niektórzy serwisanci sjręcają na pałę i szybko się łożyska sypią.

Moje 2 osobiste mt800 zeobiły ponad 12kkm i nadal jeżdżą. Znajomemu, któremu zakładałem zrobił już 20kkm i też jest nadal w pełni sprawny.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Dokumosa napisał:

Ja robię zawsze wg instrukcji shimano. Suport wciskam na sucho. Nie żałuję smaru do uszczelnienia połączenia oś korby-miski suportu. Kasowanie luzu osiowego na korbie baardzoo delikatne (również zgodnienz manualem). Niektórzy serwisanci sjręcają na pałę i szybko się łożyska sypią.

Moje 2 osobiste mt800 zeobiły ponad 12kkm i nadal jeżdżą. Znajomemu, któremu zakładałem zrobił już 20kkm i też jest nadal w pełni sprawny.

No właśnie jak to jest z tym kasowaniem luzu. W shimano faktycznie ta plastikowa nakretke w osce dokreca się bardzo delikatnie i wystarczy. W Sram natomiast gdy ta nakretke od strony ramienia dokręci się lekko, suport chodzi głośno, natomiast gdy dociągnie się ją mocniej (nie na hama, tylko mocniej palcami) łożyska suportu chodzą ciszej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...