Skocz do zawartości
  • 0

Kaseta - pomoc w wyborze


Gość Karmazynowy jeleń

Pytanie

Gość Karmazynowy jeleń

Witam,

Bardzo dawno temu... szukałem innej kasety niż SHIMANO, chodzi o inne stopniowanie, bo to co mam, nie do końca mi odpowiada (12-28) Później o sprawie zapomniałem. Dziś tak pomykałem za jakimś riderem, ze mało ducha nie wyzionąłem, bo były też małe wzniesienia i bark mi 18 w ciągu koronek.

 

Znalazłem jakiś sklep w Hiszpanii, to jutro się dowiem, czy mi przyślą do Polski, bo jest taka, która mnie zadowoli:

https://aplbike.com/387557-cassette-11v-13-27-miche-light-primato.html

Ma stopniowanie:

13/14/15/16/17/18/19/21/23/25/27

a moje obecne: 

12-13-14-15-16-17-19-21-23-25-28

Trochę to odbiega od minimów przerzutki, która mam: https://allegro.pl/oferta/przerzutka-shimano-ultegra-rd-r8000-gs-11-s-13390458622

Pytanie:

Czy ten jeden ząb na małej i dużej koronce będzie coś bruździł? Czy w ogóle to olać?

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Gość Karmazynowy jeleń

Dzięki. Ten rowerplus.pl niestety nie ma wyboru. Jeszcze muszę się przespać z dwie nocki z tematem, bo dziś specjalnie pojeździłem z 50km po pagórkach, których tu jak na lekarstwo i nie mogę się jeszcze zdecydować czy:

13/14/15/16/17/18/19/21/23/25/27

czy

- 13/14/15/16/17/18/19/21/23/26/29

Obie są dostępne w tym hiszpańskim sklepie. Ty która byś wybrał w sumie na prawie płaskie Mazowsze, gdzie jednak "prawie" czasem robi różnicę?

ps. Korba 34/50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Karmazynowy jeleń

No niestety, nie wyślą. Tylko Hiszpania i Portugalia. Dla Miche to my chyba jesteśmy III światem a z Nowogrodzkiej zupełnie inne sygnały płyną. No cóż, czekam już 2 lata to jeszcze te kilka lat mogę poczekać, nie ma co się na świat cywilizowany obrażać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • 0
Gość Karmazynowy jeleń

Dzięki, Niemcy przejrzałem na wylot (w tym Berlin osobiście) zresztą resztę świata też. Albo nie ma, albo nie wysyłają. Najbardziej chyba na dziś ta light 13-27 by mi przypasowała,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czy kasety Miche nie są takie mało trwałe? Stare doświadczenia uprzedziły mnie do firmy, i zostało wspomnienie, lekkie do częstego wymieniania. Warto zebrać wywiad… sam rozerwałem ich bębenek i widziałem za miękki naszym zdaniem blat, który szybko zamienił się szpilki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Karmazynowy jeleń

Jaka włoszczyzna jest, to każdy wie. Natomiast maja w teorii dowolne stopniowanie. Pisałem kiedyś do nich, ale nie sprzedają detalicznie, później jeszcze coś z nimi dyskutowałem, ale pani uświadomiła mnie, mają tyle zamówień, że nie robią żadnych wyjątków. Kupiłbym ze 3-4 na półkę i by było na zapas. Jeżdżę codziennie, głównie szosa + e-MTB (lasy) i raz w tygodniu trzeba się pościgać, bo albo ktoś sprowokuje, albo i ja (tu pozdrawiam najszybszą "kolarkę" przejeżdżającą przez Czarnolas jaką kiedykolwiek spotkałem) Jak daje non-stop na full i mam lekko pod górkę i jeszcze pod wiatr, to muszę mieć co ząb to stopniowanie i muszę mieć 18, bo 19 tu już ciutek za lekko mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Karmazynowy jeleń

14-15-16-17-18-19-[20-21]-[23-25-28] - w ten weekend taką założyłem (30km przejechane)

12-13-14-15-16-17-[19-21-23]-[25-28] - taką nówkę mam na półce od 2 lat i na takiej jeździłem do ostatniego weekendu

 

13-14-15-16-17-18-[19-21]-[23-25-28] - to taką w wyniku dostanę, jak podbiorę 18 i nie założę 12

@Dokumosa Będzie taki cudok działał bez początku?

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...