Skocz do zawartości

[mostek] Nowy mostek do Giant Anthem x 29 2012


Full.Diver

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukałem w internecie parametrów mostka do mojego roweru Giant Anthem x29 z 2012r. Niestety poza marką Giant Connect nie mogę znaleźć takich parametrów jak kąt wzniosu i jaki jest rozmiar rury amortyzatora (jaki to standard). Długość jest 90mm, a kierownica jest 32mm. Rura amortyzatora też ma 32mm. Nie wiem co to za standard.

Szukam tych informacji, bo chce wstawić mostek z większym negatywem. Aktualny jest ustawiony w negatyw, ale dla mnie za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma co szukać, trzeba wziąć mostek do ręki i sprawdzić ;)

Mostek typu ahead, więc na rurę sterową 1 1/8 cala. 

Kierownica jest średnicy 31.8. 

I tych parametrów potrzebujesz żeby wybrać mostek. 

fc49e.webp

Jeśli to zdjęcie Twojego roweru (takie znalazłem) to mostek powinien mieć 5-7 stopni wzniosu, więc pozostaje Ci szukać większego. 

Dobry pomysł to po prostu podjechanie do sklepu rowerowego, można od razu jakiś przymierzyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.08.2023 o 12:17, MikeSkywalker napisał:

Mostek typu ahead, więc na rurę sterową 1 1/8 cala. 

Tylko jak przeliczyłem z cali na mm, to 1 1/8 cala to 28,575mm, a moja rura od amortyzatora ma 32mm. 

Czy na pewno 32mm to standard 1 1/8 cala?

 

Cytat

I z tego co widać, nie więcej niż 80mm.

Co dokładnie przez to rozumiesz ? W tej chwili jest 90mm. Zwiększenie negatywu do -10, -12 skróci odległość kierownica-stery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Full.Diver napisał:

Chyba mam coś co się nazywa Overdrive 2 czyli rura amortyzatora jest 1 1/4 cala, a nie 1 1/8.

Zgadza się. Miałem Gianta z podobnego okresu ale jakoś kompletnie mi umknął ten standard, to jest tzw. niezła egzotyka :D Czyli pozostaje szukać mostka Overdrive. 

A masz pod mostkiem jakieś podkładki? Może w grę wchodzi wbicie głębiej gwiazdki i skrócenie rury sterowej, albo po prostu przełożenie jakiś ponad mostek? Wiem, banalne rozwiązanie ale takie czasem są nieoczywiste. 

Tak czy inaczej, powyższe mostki powinny się sprawdzić. A Giant to lubi tworzyć wynalazki, pamiętam jak szukałem krótszego mostka do zestawu hamulcowego Conduct zintegrowanego właśnie z nim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdajesz sobie sprawy z tego że główny Twój problem to dostępność mostków pod rurę sterową  1 1/4cala, temat ten kiedyś był wałkowany na tym forum już ze dwa razy i wyszło że trzy znane firmy robią takie mostki w miarę niskich cenach, Ritchey, Canyon, XLC, potem ceny startują do góry w okolice kilkuset złotych, dostępność długości mostków jest również bardzo ograniczona o kącie +/- już nie mówiąc. Jeżeli Ci nie pasuje to co jest dostępne na już w sklepach internetowych, to pisz do Chińczyka i czekaj cierpliwie kilka tygodni.

Edytowane przez leejoonidas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...