Skocz do zawartości

[klamka hamulcowa] BR-MT501 połamana prowadnica servowave


kogucior

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym podzielić się spostrzeżeniem. Otóż chciałem odpowietrzyć hamulce Shimano, ale podczas tego procesu zauważyłem, że lewa klamka wydaje dziwny strzelania, cyka przy wciskaniu. Okazało się, że wyłamana jest częściowo prowadnica servowave od tłoczka. Nie jestem pewien czy dobrze do lokalizuje I nazywam, ale filmik powinien pomóc.

https://youtube.com/watch?v=RkfbG1KD0j0&si=6IOKbn0y5TkZr1Jv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak udało mi sie dziś zakupić w dobrej cenie w moim mieście. Zastanawiam się co było przyczyną wyłamania tych plastików. Za mocno naciskałem na klamkę lub kwestia jazdy w mrozach lub coś wpadło do środka i przyblokowało, ale nie przypominam sobie nic takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje niedbalstwo. Miałem podobnie, bo wydawało mi się element bezobsługowy. Syf, stary smar, ta rolka servo zamiast się toczyć się ślizga i wyrabia plastikowy elenent ktòry się zciera, nacisk wzrasta, plastik cienieje i pęka.Trochę WD co jakiś czas, i rozruszać by się wszystko rozpuściło, wypsikać stary smar i syf kompresorem, dać nowy i po pierwszej podobnej nauczce od lat bezproblemowe używanie w wielu hamplach Sheet-mano jakie mam i które preferuję.

Edytowane przez Mentos
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mentos napisał:

Twoje niedbalstwo. Miałem podobnie, bo wydawało mi się element bezobsługowy. Syf, stary smar, ta rolka servo zamiast się toczyć się ślizga i wyrabia plastikowy elenent ktòry się zciera, nacisk wzrasta, plastik cienieje i pęka.Trochę WD co jakiś czas, i rozruszać by się wszystko rozpuściło, wypsikać stary smar i syf kompresorem, dać nowy i po pierwszej podobnej nauczce od lat bezproblemowe używanie w wielu hamplach Sheet-mano jakie mam i które preferuję.

Mogę się zgodzić, choć problem pojawił się już po 1500 km, może mniej. Wcześniej w innym rowerze (~2015) miałem przez 5 lat jakieś hamulce XT z servowave i nic takiego się nie pojawiło. Najwidoczniej teraz wszystko delikatniejsze :D

Edytowane przez kogucior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...