Skocz do zawartości

[złamanie ręki] pęknięcie kości promieniowej


Rekomendowane odpowiedzi

Ok 5 tygodni temu złamalem rękę (pekniecie kości promieniowej) miałem gips na 3 tygodnie i później chwilę w ortezie, po ściągnięciu gipsu ręka praktycznie nie bolała zakres ruchów był normalny i chciałbym się spytać czy mogę wrócić niedługo do skoków rowerowych (mam 14 lat więc w teorii proces zrastania powinien zajść szybciej niż u dorosłych) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli napiszemy, że możesz, a przy pierwszym skoku kość ponownie pęknie, to co powiesz? Że na Forum Rowerowym pozwolili? :)))

Weź rodzica, umówcie się na wizytę do ortopedy i jego zapytaj o zgodę. Jeśli nie do ortopedy, to do fizjoterapeuty. Albo chociaż lekarza POZ. Ale nie ma forum rowerowym! :D
My ci tu możemy powiedzieć, czy pęknięta rama nadaje się do naprawy, a nie, czy złamana ręka już jest wystarczająco wygojona. :)

Edytowane przez TheJW
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U każdego goi się inaczej.
Miałem obie kości przedramienia złamane i w gipsie siedziałem 3 miesiące. Potem też sporo czasu zanim jako tako odzyskałem sprawność ręki. W zasadzie dopiero po roku odzyskałem pełną sprawność, o ile ograniczony zakres skrętu nadgarstka można uznać za pełną. Pewność wytrzymałości po jakichś 2-3 miesiącach.
Rozstrzał przypadków będzie tutaj ogromny, więc będzie ciężko jakiekolwiek wnioski wyciągać.

Co można poradzić i powinno być bezpieczne, to ćwiczenia usprawniające ruch ręki. 3 tygodnie to niby nie tak długo ale stawy pewnie i tak się zastały i zakres ruchu się pogorszył. Odzyskanie pełnego to obecnie priorytet, bo zaniedbane będzie ciążyć już zawsze. Siłę spokojnie odzyskasz.
Na pewno należy ćwiczyć bez obciążenia, najprostsze to po prostu ruszać ręką w możliwie pełnym zakresie stawów:
- zginanie i prostowanie w łokciu
- skręcanie w nadgarstku

Szczegóły to już niech specjalista zaleca, który zna dokładnie mechanikę ręki, może zbadać zakres obecnych ograniczeń, będzie wiedział jakie ćwiczenia będą odpowiednie.

Warto też odwiedzić dentystę, bo potrafią się sypnąć zęby. Lepiej teraz połatać jak trzeba, niż miałyby się później pokruszyć.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wieku 14 lat wiesz co złamałeś, i pytasz o krótką drogę do skoków? Ona sie złamała zbyt łatwo w twojej ocenie? Bo jesli tak, to ja bym czekał dwa razy więcej czasu na powrót niż by ktos zalecał. Ja miałem podobne złamanie za dzieciaka, bo mam generalnie słabe ręce. Sam sie zastanów czy łapy masz konkretne, czy lubisz widok gipsu. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...