Skocz do zawartości

[Koła] do crossa


Rewor23

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

pierwsza przymiarka do wymiany kół w życiu - przymiarka bo chciałem się zorientować co i jak.

Mam crossa, którego dla zabawy i doświadczenia postanowiłem stopniowo odświeżać. 

Rower jest na 3x9 (acera x deore). 

Dlaczego wymiana kół - ponieważ jedno koło jest scentrowane, a w drugim jest pęknięta obręcz i postanowiłem, że chcę wymienić oba. 
Kaseta na tylnym kole jest w bardzo dobrym stanie i tutaj zaczynają się moje pytania:

1. Na co muszę zwrócić uwagę szukając kół, żeby założyć „starą” kasetę?

2. Na rowerze mam V-brakei, czy jest możliwość przejścia na hydraulikę? (jak to sprawdzić etc.)

3. Z racji tego, że dotychczasowe koła w crossie nie wytrzymały mojego stylu jazdy, jakich kół szukać? 

4. Chciałem założyć opony gravelowe - czy jest sens? 

5. Proszę o pomoc i dobór odpowiednich kół. 

Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.kupkolo.cz/crossove-kolo-focus-lost-lagoon-cs-3-0-2013_z92939/
 

może jeszcze jedno pytanie - może ktoś doradzi. To rower, który posiadam, przy kołach za ~1300 + opony + hamulce + w przyszłości wymiana napędu ma w ogóle jakiś sens?

Czy lepiej jednak kupić coś nowego na podobnym osprzęcie, ale już z tarczami, na hollowtechu etc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Rewor23 napisał:

3. Z racji tego, że dotychczasowe koła w crossie nie wytrzymały mojego stylu jazdy, jakich kół szukać? 

4. Chciałem założyć opony gravelowe - czy jest sens? 

Mnie te dwa punkty nie do końca pasują...

Dlaczego nie wytrzymały? Generalnie przy tych samych obręczach im węższa opona tym bardziej one obrywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rewor23 napisał:

Czy lepiej jednak kupić coś nowego na podobnym osprzęcie, ale już z tarczami, na hollowtechu etc. 

Napisz jaki napęd byś chciał wrzucić i jakie hamulce, to się policzy...

Niemniej z przeinwestowanym rowerem zawsze jest problem. W razie kradzieży czy uszkodzenia - ubezpieczyciel będzie liczył wartość wg faktury zakupu. W przypadku próby sprzedaży - też nie bardzo wiadomo jak to wycenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulce hydrauliczne - pewnie schimano, ale zarówno hamulców jak i napędu jeszcze nie wybierałem…

zastanawiam się na razie nad ogólnym sensem całego projektu.

Czy wykorzystanie tej ramy ma potencjał?

Nawet ze względów estetycznych - nie ma możliwości schowania pancerzy w ramie (przesada?) 

Naklejki pewnie można gdzieś dokupić…

 

A jeszcze co do napędu - to jeździłem na 3x9, ostatnio też 1x10…

Mam wrażenie, że 3x9 nigdy nie wykorzystywałem, a w 1x10 brakowało mi biegów (kaseta nie była za duża, więc może lepiej tutaj się pobawić)

ale chciałem spróbować 2x10 (nawet grx - chociaż to na pewno nie na „teraz”) nie widzę sensu - zmiana napędu dopiero jak „dojadę” ten osprzęt 

Edytowane przez Rewor23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komplet hamulców BR-MT500 (najtańszych wartych zakupu) to około 450zł + 100zł na tarcze+50zł adaptery.
Koła ~1300zł.
Kompletna grupa napędowa 2x11 Deore 5100 pewnie około 1100zł.
Opony dobrej jakości około 350zł za komplet.
Czyli 3300-3600zł + robocizna. Strzelam że na gotowo 4000zł.

Tymczasem za 4600zł jest riverside 920 z napędem Shimano SLX/XT 1x11, kołami fulcrum, powietrznym amortyzatorem: https://www.decathlon.pl/p/rower-trekkingowy-riverside-920/_/R-p-329787?mc=8610495


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...