Skocz do zawartości

[Gravel] Do 3.5-4k


sorhc

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Jestem całkowicie zielony jeżeli chodzi o rowery.
Miałem epizod z szosą - niestety okazała się na nie moje potrzeby.

Gravel natomiast wydaje się być idealny. Przeglądam oferty w tym budżecie i opcji wydaje się być kilka:

- Triban
- Romet Aspre
- Kross Esker 4.0 KRX
- Kross Esker 1.0
- Kross Esker 2.0 MS

Moje potrzeby to jazda po mieście - weekendowe wypady do kilkudziesięciu km po nawierzchni mieszanej.

Który z w/w (chyba, że coś jeszcze jest wartego uwagi) będzie optymalnym wyborem?

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wszystkie te marki będą mieć bdb stosunek osprzętu do ceny.

Aspre/boreas mają geometrię mocno sportową, bardziej wyciągową.

Eskery trochę łagodniejsza, bardziej uniwersalną.

Nisze modele z Deca bardziej rekreacyjną, komfortową.

Więc pytanie jaką szosę miałeś i jakiej geo oczekujesz ;-).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie odpowie za Ciebie na to pytanie. Musisz sam zebrać informacje na temat każdego z tych rowerów (było nie było, różniących się od siebie), a potem skategoryzować na czym Ci zależy, a z czego możesz zrezygnować. Na koniec z tego co zostanie wybierz ten, który Ci się najbardziej podoba (to bardzo ważny aspekt choroby zwanej rowerozą 😉).

Mogę się wypowiedzieć na temat Eskera 2.0 MS, bo zakupiłem nie dawno i już przejechałem trochę kilometrów. Geometria raczej z tych wygodnych (ale to w dużej mierze zależy od proporcji ciała i dobranego rozmiaru), na czym mi zależało i się nie zawiodłem.
 

Co mi się podoba:

- zmiana biegów, wyrazista, z całkiem przyjemnym dźwiękiem (jak ktoś lubi słyszeć strzał przerzutki) - musiałem tylko pokręcić lekko baryłką i jest super,

- lakier - w słońcu rower wygląda rewelacyjnie, do tego mam wrażenie, że jest naprawdę solidny. Miałem rowery rysujące się od patrzenia, tutaj wydaje mi się, że jak na dzisiejsze standardy jest naprawdę super, po kilku przejazdach nie widzę żadnych rys czy odprysków,

- cena/jakość - aktualnie rewelacja, do tego świetna baza do modów, sztywne osie (lepiej mieć niż nie mieć, choć w przygodowym rowerze wielkiego znaczenia nie mają jak dla mnie),

- owijka - fizik, bardzo przyjemna w kontakcie choć pewnie przy spoconych rękach będzie niezbyt przyczepnie,

- gładkie spawy, przynajmniej w górnej części ramy,

- ładny, karbonowy wideł w czarnym kolorze, z dużą ilością mocowań,

 

Co mi się nie podoba:

- linka przerzutki i jej prowadzenie z klamki 🤮,

- spawy przy suporcie i dropach tylnego widelca, 

- opony do szybkiego zdarcia i wymiany, choć trzeba im oddać, że są dość lekkie,

- kształt klamek, nie są zbyt wygodne (porównuję do shimano grx600 i r7000), dźwignia do wrzucania twardszych przełożeń za wysoko, w dolnym chwycie praktycznie nie da się do niej sięgnąć,

- hamulce mechaniczne - niby da się zatrzymać, ale jest dziwnie. Raz da się zblokować tylne koło, a innym nie za bardzo. Zaraz po wyjęciu z pudła totalny dramat, po dotarciu niby lepiej, ale przy ostrzejszej jeździe trzeba uważać,

Co mi nie przeszkadza, ale i nie zachwyca:

- koła - kręcą się, piasta tylna podobno poprawiona, bo niby nowa dostawa, 

- napęd 1x10 (40x11-42) - jeździłem na codzień z podobnym i nawet w górzystym terenie daje radę, w tej cenie nie ma co wybrzydzać, działa sprawnie,

- waga 11,6 kg z pedałami w rozmiarze XL - biorąc pod uwagę niektóre komponenty i cenę jest to bdb wynik, a i będzie łatwy do poprawy niewielkim kosztem.

Nie przekonuję do tego roweru, ja wiedziałem czego chcę i co z nim zrobię. 
Powodzenia w dokonaniu trafnego wyboru.

 

 

 

Edytowane przez Marcin_79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2023 o 22:17, sorhc napisał:

Gravel natomiast wydaje się być idealny. Przeglądam oferty w tym budżecie i opcji wydaje się być kilka:

Bez słowa "być" w tych dwóch zdaniach. Przepraszam, ale już nie trawię tego okropnego błędu językowego, który już się upowszechnił dzięki YT itd. "Gravel natomiast wydaje się idealny". Po co to "być"? To jest XIX-wieczny germanizm, który się dosłownie sklonował, za sprawą telewizji i mediów społecznościowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...