Skocz do zawartości

[wybór] Rower trekingowy elektryczny do 10 tys


MarR82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

co byście wybrali z rowerów jak niżej (lub polecacie inną propozycję) 

Wzrost: 170cm

Pokonywana trasa GDYNIA - GDAŃSK (50-60km) + wycieczki głównie las

Teren zróżnicowany jeżeli chodzi o miasto - ścieżka, chodnik, las, podjazdy pod górę.

 

  1. UNIBIKE RAPID GTS
  2. FUNBIKE LEVART X2 DARK BLUE
  3. R-RAYMON TourRay E 5.0 Gent 9S M350
  4. KROSS Evado Hybrid 6.0
  5. KROSS Trans Hybrid 4.0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybierał pomiędzy Krossem Evado a R-Raymonem. Za Krossem przemawia powietrzny widelec, za R- R-Raymonem jak dla mnie napęd Yamahy. Jest wygodny i trwały. Napędu Shimano nie miałem - ale opinie ma dobre. Napęd Dapu to jednak egzotyka - nie wiem czy po gwarancji znajdziesz kogoś kto będzie chciał coś przy nim grzebać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz żeby ktoś ocenił rowery to wklej linki do konkretnych modeli . Opłacalność zakupu zawsze trzeba ocenić przez pryzmat ceny .

Jeśli patrzysz na rowery ze zintegrowaną baterią to zastanów się czy zawsze będziesz ładował ją w ramie czy może oddzielnie , np na wyjazdach . A jeśli oddzielnie to trzeba sprawdzić jak łatwo się ja demontuje . Nie w każdym rowerze jest to proste .

Nr 2 od razu bym skreślił . Nie znam tego roweru i nie twierdzę że jest zły ale pewniej i bezpieczniej kupić coś sprawdzonego ( czyli silnik , aku i rame ) .

Nr 3 ( również  nie znam ) też budzi wątpliwości - koła 27,5 " są mało popularne , amor rodem z MTB ale z niskiej półki , 9 rzędowa kaseta o bardzo dużej rozpiętości czyli ,,dziurawa " . Choć gdybyś brał pod uwagę długie i strome podjazdy to właśnie ten rower ma najbardziej miękkie przełożenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 17.08.2023 o 09:35, MarR82 napisał:

UNIBIKE RAPID GTS

  1. FUNBIKE LEVART X2 DARK BLUE
  2. R-RAYMON TourRay E 5.0 Gent 9S M350
  3. KROSS Evado Hybrid 6.0
  4. KROSS Trans Hybrid 4.0

każdy który nie jest zablokowany do 25km.

Po roku jazdy na elektryku, przesiadłem się chwilowo na zwykły rower i kilka dni użytkowałem go na tych samych trasach miejscach na których przez rok jeździłem elektrykiem

powiem szok, mam wrażenie jakbym stał w miejscu, tam gdzie elektrykiem pomykam 45 jadąc do pracy tu z trudem 21 wyciągam, na elektryku wiaterek to przyjemność w upały, na zwykłym to dramat i mordercza walka, górka na której znajduje się moje mieszkanko to himalaje (zwłaszcza po całym dniu pracy jak wracam do domu)

nigdy nie kupił bym roweru elektrycznego który przestaje jechać po przekroczeniu 25km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tuurban78 napisał:

 

nigdy nie kupił bym roweru elektrycznego który przestaje jechać po przekroczeniu 25km/h

Nie słyszałem o rowerze który hamuje powyżej 25/h. O jakim modelu piszesz? W moim dalej koła się kręcą, jak popedałuję to na płaskim do 40 wykręcę, a 35 jestem spokojnie w stanie jechać. Oczywiście jak się robi podjazd to prędkość spada.

O małej ilości Nm pisałem w kontekście takich co chcą by rower jeździł za nich.

Edytowane przez PiotrWie
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Możesz kupić baterie 20Ah z aliexpress za około 1000zł

Kupić zestaw silnik z kołem, sterownikiem, wyświetlaczem, manetkami za 2000zł w Polsce.

W miarę fajny rowerek za 2000zł w Polsce.

Razem z 5000zł

 

 

Zaoszczędzisz 3000 do 5000zł  (lub więcej jak rozłożysz zakup na drobniejsze części..).

No i będziesz miał pojemniejszą baterię i silnik jaki chcesz bez blokad.

 

Osobiście kupował bym rower z grubszymi oponami, dłuższym przednim amortyzatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...