Skocz do zawartości

[Napęd] Wymiana 3x9 na 1x11


robbenntl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po złożeniu ostatnio swojego pierwszego MTB stoję teraz przed wymianą osprzętu w swoim Northtec Caledon DB DR. Chciałbym prosić o jakieś rady, wskazówki, ewentualnie poprawki w związku z tym co chciałbym wymienić i na co wymienić. Rower który obecnie mam wraz z osprzętem to dokładnie Caledon DB DR (nrowery.pl) i chciałbym go trochę odchudzić :) 

Co chciałbym wymienić, z pewnością suport (na BB-52), korba (na M5100 i zmieniona zębatka na 38T lub 40T), kaseta (na 11-42 M5100), tylna przerzutka (na M5100), manetka także oczywiście na M5100. Łańcuch CN-HG601 bądź jakiś inny przystosowany do 11 rzędów. Opony Tufo Thundero TR 700x40c (obecnie mam założone Kenda Small Block Eight 700x50c), koła pewnie zmieniłbym na coś na obręczach DT i piastach Novatec. Hamulce zostają takie jakie są czyli MT-200. Przerzutka przednia by wyleciała i zostałbym na 1x11.

Ma to sens? Będzie to działać czy też może gdzieś jednak będzie to się ze sobą gryźć? Zależy mi właśnie na większej zębatce z przodu, 40 zębów będzie dla mnie optymalne, tylko zastanawiam się czy będzie to wszystko do siebie pasować. A może zamiast tego co wymieniłem warto zainteresować się czymś innym. Oczywiście ogromne dzięki za każdą pomoc ❤️ :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień tylko zębatkę jak słusznie radzi @leejoonidas- ta korba średnio sprawdzi się  w Twojej ramie z racji linii łańcucha właśnie. Też ją miałem, bo Shimano podaje że jest "uniwersalna" ale działać działa, tylko na największych zębatkach kasety łańcuch jest za bardzo przekoszony. Na wadze zmieniając korbę nie zaoszczędzisz, musiałbyś pójść dopiero w XT żeby była większa różnica. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...