Skocz do zawartości

[Opony] Szybkie opony 29 do miejskiej dżungli.


mareckiabc

Rekomendowane odpowiedzi

Wybieramy się z żoną na Pomorze i podczas pobytu zamierzamy trochę pojeździć na rowerach. Obecnie użytkujemy rowery mtb głównie w mieście, gdyż tu gdzie mieszkamy jazda odbywa się po ścieżkach rowerowych a tam gdzie ich nie ma rządzi asfalt, chodniki, krawężniki wąskie uliczki tzw. miejska dzungla stąd rower mtb nam odpowiada jednak sposób i teren użytkowania spowodował, że chcemy wymienić opony na szybkie bardziej miejskie.

Obecnie mój rower wyposażony jest w obręcze 622x25 z oponami Specialized Fast Track 2.35. 

Po zgłębienia tematu na forum wybór wstępnie padł na Schwalbe Hurricane 29x2.25 czy może iść w 2.0? Czy szerokość opon będzie pasowała do tych obręczy?

 

Podobnie sytuacja ma się w rowerze żony. Obręcze 622x19 z oponami Maxxis Recon Race 29x2.25. Czy w tym przypadku Schwalbe Hurricane 29x2.0 bedzie dobrym wyborem i opony będą pasowały do obręczy?

Lub każda inna rada co do opon jest także wskazana.

Edytowane przez mareckiabc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz podać dokładny model tego Speca bo mi google wypluł dużo mniejsze wartości. Z kolei Schwalbe:

Generalnie to jaki jest cel wymiany? Pod wakacje na Pomorzu czy po prostu opony się zużyły i szukacie czegoś nowego?

Edyta: przepraszam, rzeczywiście Hurricane 29x2.0 w wersji Performance tyle ważą. Strzelam, że będą łapały kapcie jak szalone. Wersja wzmocniona to już pona 800g.

Edytowane przez marcesco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deptaki, ścieżki, ulice. U siebie też tak użytkuje i wyjazd tylko przyspieszył tą decyzję.

41 minut temu, Molekpl napisał:

Nie wiem co ta zmiana ma zmienić, ale jest spoko oponka do jazdy po asfalcie i na wycieczki, szybka, lekka i niezbyt droga, Continental Terra Hardpack 50x700

Też ją własnie rozważałem. Mówisz, że lepiej ten Conti niż Hurricane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...