Skocz do zawartości

[oliwka i pin] przewód SM-BH90-JK-SSR a oliwka i pin dla SM-BH90


Eathan

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie z natury tych dziwnych, ale pierwszy raz w życiu będę to robić i wolałbym mieć wszystko, co potrzebne. 

Zamawiam zestaw klamek GRX z zaciskami. Będę musiał skrócić przewody i dopasować od roweru. Czy oliwka i pin jest taki sam jak dla przewodu SM-BH90 https://allegro.pl/oferta/shimano-sm-bh90-oliwka-bolec-do-skracania-hamulca-13194708572 (używany w hamulcach MTB). A może muszę kupić taki zestaw => https://allegro.pl/oferta/shimano-przylaczenie-disc-sm-bh90-jk-ss-gravel-13564178311 

Na fotkach oliwka i pin wyglądają identycznie a ta dodatkowa śruba nie jest mi potrzeba i nie widzę sensu płacić za nią 40 zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem w klamce ale wewnątrz śruby, która ją zaciska na przewodzie, także po odkręceniu śruby nie będziesz musiał nic dłubać. Śrubę musisz i tak odkręcić aby dociąć przewód. Oczywiście zapasową oliwkę i insert warto nabyć na przyszłość.

Jaki zestaw zamawiasz i w jakiej cenie? Tak z ciekawości pytam.

Edytowane przez marcesco
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robisz to w klamkach szosowych, to zrób porządnie używając nowego zestawu.

Dużo ludzi pisze że można użyć ponownie. Może i można, tylko jak sobie zrobisz przewód na styk, a potem Ci zabraknie do klamki właśnie te 2 cm, bo będziesz musiał uciąć, to masz problem...

W MTB jest łatwiej, bo zawsze sobie można zostawić trochę zapasu. Z barankiem, zwłaszcza z wewnętrznym prowadzeniem w ramie, trzeba naprawdę wymierzać bardzo precyzyjnie.

Poczytaj też jak się odpowietrza hamulce. Z Shimano jest trochę problemów, na które można się nadziać.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.08.2023 o 14:12, JWO napisał:

Teoretycznie olivki mozna uzyc tylko raz. Ale to teoria, ja uzywalem tej samej :D .

UWAGA! Jeśli ktoś w przyszłości dotrze do tego tematu z wyszukiwarki, to nie sugerujcie się tą bzdurą. Też się naczytałem na forum tej "świetnej" porady w różnych wątkach, a potem kilka popołudni spędziłem na bujaniu się z hamulcami zamiast jeździć. Powoli zaczynałem wierzyć, że serwis hydrauliki to czarna magia tylko dla serwisantów, ale to nieprawda! Odpowietrzenie hamulców GRX jest banalnie proste i szybkie, ale pod warunkiem, że się nie cebuli jak ostatni Janusz na oliwce, którą można kupić za 3-5zł i wymienić w minutę.

Zostawiałeś starą oliwkę 100 razy i nigdy nie miałeś problemu? To świetnie! Mi też się udało w tylnym hamulcu, ale w przednim już nie. Zmarnowany czas nie był warty tych paru zeta. Zwłaszcza robiąc coś po raz pierwszy, dokładanie sobie potencjalnych problemów, żeby zaoszczędzić takie grosze to kiepski pomysł.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jowejek napisał:

Zostawiałeś starą oliwkę 100 razy i nigdy nie miałeś problemu? To świetnie! Mi też się udało w tylnym hamulcu, ale w przednim już nie. Zmarnowany czas nie był warty tych paru zeta. Zwłaszcza robiąc coś po raz pierwszy, dokładanie sobie potencjalnych problemów, żeby zaoszczędzić takie grosze to kiepski pomysł.

Przychodzi kadrowiec do dyrektora i mowi
- Tu sa CV kandydatow ktorzy spelniaja wymagania
Dyrektor bierze podania podrzuca je nad biurkiem. Te co spadly na podloge wyrzuca do kosza, te co na biurko oddaje kadrowcowi i mowi
- Tych prosze umowic na interview
- Ale panie dyrektorze jak to? Oni wszyscy spelniali warunki
- Tak, ale my pechowcow nie potrzebujemy
😜 :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...