Skocz do zawartości

[Opinie] Focus Whistler 3.8


Rekomendowane odpowiedzi

Z moich doświadczeń z żoną i córką wynika, że podstawowym problemem w rowerach tego typu jest to, że pozycja na nich wymusza mocne obciążenie rąk. Można oczywiście kombinować potem z mostkiem i kierownicą ale po co w nowym rowerze. 
Weź żonę do sklepu i niech się przymierzy do roweru z posobną geometrią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żebyś znalazł coś lepszego. Z jednym zastrzeżeniem tam jest sprężynowy RS Judy a nie powietrzny XCR. Za to na plus korba Deore a nie Prowheel jak w tej specyfikacji, czyli napęd to właściwie kompletna Deorka 2x11.

https://www.pepper.pl/comments/permalink/14683959

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie. Wszyscy polecają widelec powietrzny - bo jest lepszy, to nie ulega wątpliwości. Ale jeśli ktoś chce kupić rower za 2000 - 2500 na jak okrśla na długi czas to raczej nie będzie chętny do wydawania na systematyczny serwis. Jeśli nie serwisujesz sprężynowego uginacza to będzie się gorzej uginał albo wcale, ale na rowerze da się jeździć. A jaki będzie efekt braku serwisu widelca powietrznego? Nie zapadnie się po jakimś czasie?

Edytowane przez PiotrWie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Myślę, że nie ma dużej różnicy. Sama sprężyna powietrzna to... sprężyna powietrzna. Zamknięta konstrukcja która siedzi w jednej z lag, i poza wagą i możliwością dostosowania ciśnienia do rajdera, to nie ma aż takich różnic w pozostałej konstrukcji widelca. Sam air shaft to też nie jest coś co się regularnie znowu serwisuje.

Oba widelce jak będą zaniedbane to z czasem zaczną gorzej pracować, jak wszystko. Koszt tzw "małego serwisu" będzie podobny i to jest ok 100-150zł zwykle - czyszczenie środka i wymiana oleju. Nie wiem jak widelce tej klasy, ale teraz to nie pływa w oleju jak lata temu. Wlewa się po 20ml czy coś koło tego.

Jak ktoś jeździ na serio i ma lepszy widelec to małe serwisy zaleca się zwykle co 50h, "duże" co 150zł - tu dochodzi wymiana uszczelek itp., i to bywa droższe (500-900zł dla porządnych widelców enduro RS albo Foxa). Ale myślę, że 95% użytkowników tego Focusa nigdy nie zrobi dużego serwisu nawet po 1000h i jakoś to będzie działać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ktoś się orientuje, czy Focus wymaga przeglądu zerowego do gwarancji? Dealer twierdzi, że tak (wiadomo, 200 zł skasują ;). Ale na stronie Focusa nie znalazłem nic takiego, jest jedynie mowa o rejestracji roweru w ciągu 8 tygodni od zakupu. Nie mam również typowej książeczki serwisowej w której taki przegląd można by wbić. 

Jeśli nic się nie dzieje wolałbym zrobić serwis po sezonie albo przed kolejnym niż zerowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grrringo Ja odbierałem rower w Piwnicy Rowerowej w Krakowie i tam gościu mi powiedział że przegląd do 3 miesięcy nie jest wymagany i gwarancja jest ważna (zakładam że o taki przegląd pytasz bo zerowy to zupełnie co innego) także to pewnie kwestia "widzi mi się" konkretnego sklepu/pracownika. Ale skoro nie ma takiego zapisu w warunkach gwarancji to nie jest wymagany i tyle.

A jeśli chodzi o przegląd zerowy to dealer ma obowiązek wykonać go za darmo, znaczy się rower ma być złożony i przygotowany do jazdy przy odbiorze.

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie powiedzieli że kolejny przegląd po ok. 100-200km, koszt 150zł. Rower dostałem skręcony i wyregulowany porządnie. Na razie ma może z 40km przebiegu więc przebieg do tego przeglądu uzyska najwcześniej na wiosnę. Czy jest obowiązkowy do utrzymania gwarancji? Nie dopytywałem. Raczej nie skorzystam. Gwarancja nie jest dla mnie istotna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...