Skocz do zawartości

[Opony] bezdętkowe


Kubens94

Rekomendowane odpowiedzi

Nie silikonowym tylko lateksowym. 
Produkt sprzedawany po nazwą mleko jest koloidalną zawiesiną lateksu z dodatkiem różnych substancji stabilizujących tą zawiesinę.

Mleko w oponie częściowo się zużywa na uszczelnienie różnych nieszczelności, por w opinie, jak również pomału odparowuje osadzając lateks na ściankach. 
Ze względu na to że, w składzie większość to woda około 80 % to zalewając np. 50 ml mleka po wyschnięciu zostaje jakieś 10 g lateksu. 
Do momentu gdy mleko jest płynne utrzymuje swoje właściwości.

Są różne szkoły postępowania po sezonie jedni zdejmują i czyszczą oponę (strasznie upierdliwe raz spróbowałem i dałem sobie spokój) i zalewają świeżym inni tylko dolewają pilnując aby przez zimę od czasu do czasu pokręcić kołem. 
W oponach po pięciu latach  mleka już nie ma są jego pozostałości na ściankach. 

 


 

Edytowane przez Kettler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio dwa doświadczenia - koleżanka złapała gumę - mleko było całkiem wyschnięte - dodaliśmy w terenie 60g - zatkało i trzyma. Druga historia gorsza - córka złapała sporą dziurę - mleko tryskało, opona zeszła. Mimo zatkania "sznurkiem" dziury, za nic nie mogliśmy założyć ponownie tej opony (próbowałem też CO2) - a poprzednio wchodziła bez problemów - okazało się, że przeszkadza mleko zaschnięte na rancie - zmniejszało średnicę wewnętrzną - po żmudnym zdrapywaniu gluta opona wskoczyła przy pompowaniu podłogową pompką (nawet bez wykręcania zaworu).

W naszym doświadczeniu (3 rowery od 3 lat) mleko Stans trzyma się przez cały sezon i następnej wiosny nadal jest płynne, ale mniej go i ciemniejsze, więc dolewamy albo wymieniamy. Inna sprawa, że w naszej eksploatacji opona żyje dwa sezony lub krócej.

Edytowane przez Wojcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie byłem w stanie ponownie założyć opony używanej dwa sezony z mlekiem w środku
Po dłuższej walce poddałem się i założyłem nową, która wskoczyła na sucho bez problemu przy pomocy pompki podłogowej. 

W sumie nie do końca wiem w czym był problem ze starą, (powietrze uciekło na wszystkie strony, mleko też ) myślałem, że może się rozciągnęła i jak była na dole rantu nie trzymała wcale powietrza 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...