Skocz do zawartości

[do ok. 3000] Szukam uniwersalnego MTB 27,5/29''


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć poszukuję roweru MTB do lasu i na chodnik jedyne czego bym chciał to hamulce hydrauliczne i jak najlepszą przerzutkę. Przednia raczej 2x.  Mam 170 cm i 73 kg wagi, krok 80 cm.  Nie wiem jakie koła wybrać 27,5 czy 29 cali. Do tej pory śmigałem na 26'' Chciałbym jednak większe i nie wiem czego szukać, boję się że 29'' będzie za dużo dla mojego wzrostu. Ktoś coś podpowie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W centrumrowerowym mają na promce lapierr'a edge 7.9 za 2999zł i to jest dobra cena (jest na hyrdo, deore 1x11) Przeszukaj tematy bo był podobny i było parę propozycji. Raczej kieruj się w 29cali. Mają też raymona hardray'a nine 5.0 za lekko ponad 3k na hydro i deore 2x11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła 27,5" sobie odpuść. Skoro rozpatrujesz tego Raymona HardRay Nine 5.0 za 3400 zł to lepiej dołożyć 300 zł i kupić Rockridera Expl 540 na sztywnych osiach i powietrznym amortyzatorze. Jak jednak jest to dla Ciebie już za dużo to w swoim poście powyżej wkleiłem link z 4 rowerami na osprzęcie jak ten Raymon, czyli ze sprężynowym amortyzatorem i osiami QR ale w cenie poniżej 3 tys. zł. Co więcej obydwie Indiany mają lepsze hamulce 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam stary MTB na kołach 26 , mam też nowszy na 27,5 . Przesiadam się między nimi bezboleśnie . Czyli różnica w prowadzeniu i manewrowaniu ( oczywiście to nie tylko od rozmiaru koła zależy ) jest minimalna lub jej nie ma . Z kołami 29" miałem mało do czynienia bo ...  jak dla mnie to krowy . Tzn rowery na kołach 29" na których jeździłem zachowywały się jak krowy .  Ale .....  po 1 mało użytkowników forum się ze mną zgodzi .  Po 2 jazda na kołach 28" jest dla mnie ok , a to te same obręcze tylko w 29 gumy więcej . Po 3 kolega dawno temu kupił MTB 29 i po pierwszej wycieczce był załamany , potem mu przeszło , a potem powiedział że w góry innego nie weźmie .

Z innej beczki - kiedyś mówiło się że 29" jest dla dużych ( powyżej 180cm ) i silnych rowerzystów . Teraz widziałem jakiegoś 15" na 29 . Chyba to nawet damka była ....

Z jeszcze innej - dostępność komponentów do 29 jest znacznie większa niż do 27,5 .

A nie możesz gdzieś pożyczyć czegoś na 29 ? Sam byś się przekonał .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie ma skąd chyba że jakiś sklep. Najlepiej byłoby się przejechać ale przy kupowaniu przez internet to nierealne.

Nie jestem do końca przekonany czy 29 cali nie będzie za duży dla 170 cm wzrostu  ten https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-mtb/rower-gorski-mtb-indiana-x-pulser-5-9-m19-29-cali-meski-czarny z ramą 19 co mi kolega polecił, a tu widzę że innej nie ma. 

A onilusa ktoś zna ? https://onilus.pl/pl/p/ONILUS-MURANUS-3.2-29″-CZARNY-POLYSK-2023/227

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz u siebie lub w okolicy Decathlon to oni wypożyczają rowery - na jefen dzień pożycz rower na kołach 27,5", na drugi na kołach 29", pojedź jednym i drugim do lady, przejedź się pi adfalcie ze 10-20 km i będziesz wiedział. Oczywiście fabrycznie mają one kiepskie opony więc ten test nie będzie do końca miarodajny ale zobaczysz jak one jeżdżą. Ja też przesiadłem się z 26" na 29" i mimo o wiele mniejszej zwrotności roweru na kołach 29" do 26 już nie wrócę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...