Skocz do zawartości

[jazda po kostce brukowej] ściąganie na boki przy jeździe po kostce


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Zrobiłem ostatnio większy przegląd roweru. Smarowanie piast, wymiana łańcucha, suportu i wyczyszczenie sterów. Dodatkowo wymieniłem opony na trochę szersze niż miałem. Teraz zastosowane są opony shwalbe marathon szerokości 1,2 cal. 

Po takim przeglądzie zacząłem jeździć i zacząłem mieć problemy na kostce brukowej najbardziej na takiej układanej w rzędzie. Jadąc po takiej kostce mam problem ze znoszeniem/ rzucaniem roweru na boki. Wcześniej tego nie było, a była zastosowana węższa opona. Sprawdziłem już scentrowanie kół, luzy na sterach, luzy na piastach i czy nie mam gdzieś przypadkiem pękniętej ramy. 

Czy ktoś ma pomysł czym to może być spowodowane? Ewentualnie co jeszcze powinienem sprawdzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Maratona 23 i 25 mm w tym też plusa i wszystkie ściągały w rowkach, to efekt wysokiego ciśnienia i nadmiaru miękkej gumy na nim, guma trzyma się szyny i chce zostać i tak to odbierasz. Można się przyzwyczaić, te opony dzięki elastycznej wkładce i bieżnikowi są niepowtarzalne.   Twarde i miękkie na raz. Na twardym nalana elastyczna guma. Nie ma wąskich opon tak przyczepnych w mieście  jesienią. Dobrze na parszywym asfalcie czy alejkach parkowych. Nawet zjeżdżałem po singletrakach …😀

Szersze Maratony są bez porównania bo nie pompuje się ich tak mocno i jeżdżą normalnie.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, żeby szerokość miała wpływ, bo nawet na moich 2" w mieszczuchu czasami mam odczucie pływania tyłu jak bym jechał na flaku, a to tylko kostka krzywa.

Zmieniła się szerokość opony, a jak z ciśnieniem? To samo, niższe?
Może to tylko kwestia czucia ugięcia się szerszej opony na mniejszym ciśnieniu. Jak się przesiadałem na 2,5" w góralu i zszedłem na jakieś 1,5bar, to też chwilę musiałem się przyzwyczaić do miękkości jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...