Skocz do zawartości

[Pomoc w dobraniu roweru] Rower do 1500zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam poszukuję roweru do 1500zł nie więcej. Jestem nowy w temacie rowerowym i nie za bardzo ogarniam co i jak prosił bym o jakieś porady, propozycję co wybrać i czym się sugerować aktualnie zainteresował mnie LAZARO ELITARY TX wiem że posiada altusy które nie są za bardzo polecane ale prosił bym o opinie na temat tego roweru czy jest dobry na początek. Jeździć będę głównie po kostce czasem po piachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie raczej nic poza Lazaro nie znajdziesz. 

I co według Ciebie oznacza "dobry na początek"? Bo ja nie rozumiem tego stwierdzenia, a często się przewija. W sensie że uznasz że jazda na rowerze nie jest dla Ciebie i się go pozbywasz? 

Jeśli nie planujesz dłuższych wycieczek, to lepiej może sprawdzić się rower górski, z szerszymi oponami, np. minimalnie droższy https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-rockrider-st-120-27-5/_/R-p-305496?mc=8602020&c=Czarny

No kostkę czy piach będzie lepszy niż cross. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MikeSkywalker napisał:

W tym budżecie raczej nic poza Lazaro nie znajdziesz. 

I co według Ciebie oznacza "dobry na początek"? Bo ja nie rozumiem tego stwierdzenia, a często się przewija. W sensie że uznasz że jazda na rowerze nie jest dla Ciebie i się go pozbywasz? 

Jeśli nie planujesz dłuższych wycieczek, to lepiej może sprawdzić się rower górski, z szerszymi oponami, np. minimalnie droższy https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-rockrider-st-120-27-5/_/R-p-305496?mc=8602020&c=Czarny

No kostkę czy piach będzie lepszy niż cross. 

 

A czym on się różni od tego lazaro bo jakoś nie widzę różnicy a na dobry początek to chodzi mi o to aby nie był drogi i się dobrze jeździło taki mniej awaryjny akurat wybrałem lazaro bo wydaje mi się że to taka popularniejsza marka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popularniejsza jest, to prawda.

Ten Genesis katalogowo waży tyle co Lazaro, a ma szersze opony. Napęd ma bardziej uniwersalny, i na asfalty i w teren. I mały szczegół - nie ma klamkomanetek jak Lazaro, więc jakaś awaria/modyfikacje są łatwiejsze.

Poza tym piszesz w pierwszym poście "na początek", więc nie wiadomo w którą stronę bardziej pójdziesz.

EDIT:

Dodatkowo Genesis ma hydrauliczne hamulce 🙂.

Edytowane przez chudzinki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, chudzinki napisał:

@Dowaid, popatrz na ofertę Intersport np. https://www.intersport.pl/rower-gorski-mtb-genesis-2023-impact-comp-29-1912942.html - 100 zł, ale dość ciekawy rower.

Ciekawa oferta ale problem jest z tym że nie za bardzo chcę wychodzić poza skalę 1500zł nawet o 50zł bo na początku miał być za 1000zł ale większość miała przerzutki Shimano Tourney które nie są za bardzo polecane wręcz bardzo odradzane znalazłem tego Lazaro wydaje mi się że w wmiare dobrej cenie i o chyba nie najgorszych komponentach i ogólnie to jest w nim coś nie tak co by mogło się szybko zepsuć jakieś większe wady?

2 minuty temu, chudzinki napisał:

Popularniejsza jest, to prawda.

Ten Genesis katalogowo waży tyle co Lazaro, a ma szersze opony. Napęd ma bardziej uniwersalny, i na asfalty i w teren. I mały szczegół - nie ma klamkomanetek jak Lazaro, więc jakaś awaria/modyfikacje są łatwiejsze.

To myślisz że warto dopłacić do tego genesisa czy zostać przy lazaro raczej modyfikacje by mnie nie interesował

Edytowane przez Dowaid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolałbym szersze opony kosztem szybkości i napęd z Genesis mnie bardziej odpowiada, ale to Ty najlepiej wiesz gdzie i jak będziesz jeździł.

Lazaro oczywiście jest w porządku, ale dużo szerszej opony nie włożysz i przełożenia ma twardsze. Poczekaj jak się ktoś jeszcze wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

co to znaczy że ma twardsze przełożenia?

To że pod górkę będzie ciężej podjechać.

3 godziny temu, Dowaid napisał:

ale większość miała przerzutki Shimano Tourney które nie są za bardzo polecane wręcz bardzo odradzane

A ja w moim commuterze mam Tourneye i z przodu i z tyłu i śmigają jak trzeba i nie mam z nimi żadnych problemów. Przejechanie tym rowerem trasy 50 km nie stanowi najmniejszego problemu. Ale wiedziałam co kupuję i zbyt dużo od nich nie wymagałem - rower miał być wygodny, miał dać możliwość pojechania na kilkudziesięciokilometrową wycieczkę po pracy i miał nie kusić złodziei. A jakby skusił to miał być na tyle tani w momencie zakupu żebym mocno za nim nie płakał i nie głodował następne kilka miesięcy żeby kupić następny

Edytowane przez Greg1
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych czasach niestety w granicy 1500zł w nowym rowerze są ogromne kompromisy. Posłuchałbym rad i dołożył te 300zł do budżetu na tego Genesis (szersze opony, miękkie przełożenia, hamulce tarczowe hydrauliczne). Jeśli dalej idzie go dostać za 1800zł to obecnie nie widzę korzystniejszego cenowo nowego rekreacyjnego roweru XC (2x9) w tej kwocie.

Wypowiadam się jako posiadacz tegoż właśnie Genesisa Impact 2x9. Gwarancja jest ale po płatnym serwisie do 3 m-cy za 100zł w Intersporcie. Na razie ma 350km więc ciężko by się popsuł, ale problemów nie miałem. Poziom złożenia jest dobry. Póki co mogę polecić. Dla wygody swojej zmieniłem siodełko, sztycę z offsetem,  dałem węższą kierownicę i nieco dłuższy mostek.

Jeśli nie możesz dozbierać tych 300zł ponad budżet, to tylko patrz czy jest kaseta z tyłu, w miarę wygodna rama, szersze koła na piasek no i .. to tyle co możesz wyszarpać w tym budżecie. Przerzutką tylną się nie interesuj zbytnio, bo nie jest najważniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...