Skocz do zawartości

[5000-6000 zł] Cross z powietrznym amortyzatorem


Rekomendowane odpowiedzi

Hej 

szukam Crossa w okolicach 5000-6000 zł z powietrznym amortyzatorem. Od 2020 jeżdżę na Unibike crossfire (17 cali), ale zmieniam bo się okazało po bikefittingu, że jest za mały xD Generalnie jednak z roweru byłem zadowolony, żadnych przygód z nim nie miałem. Jazda głównie asfalt plus randomowe chodniki, szutry itd. Wygląd nie gra roli, a nawet może być brzydki co by nie kusił wzroku ;D 

Wzrost 176, waga 75

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6k na crossa to już budżet "na bogato". Masz gianta roam 0 choć imo nie warto dopłacać względem roam 1. Masz riverside 920 z napędem 1x ten rower wygląda najmniej atrakcyjnie dla potencjalnego złodzieja. Jest canyon pathlite 7 gdzie wyjątkowo jeśli chodzi o crossy dali sztywne osie ale tak samo napęd 1x i to 12 rzędów więc stosunkowo drogie części. Jak jesteś fanem napędów 3x to zza zachodniej granicy można ogarnąć radon scar light 10

BTW jeśli głównie asfalt to dlaczego nie fitness i 2 kg na wadze mniej? Np. https://www.rosebikes.pl/rose-multistreet-2-fitness-men-2693502?product_shape=Matt+Grey%2FShiny+White%2FShiny+Fluo+Yellow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi, właściwie sporo dobrych słów naczytałem się o tym Gaint 1, wiec może być faktycznie w ten kierunku pójść i zaoszczędzić parę złociszy. Cenowo widzę podobnie między 2022 a 2023 i się zastanawiam czy zmiany kosmetyczne miedzy rocznikami czy jakie poważniejsze rzeczy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś szukał czego o bardziej agresywnej pozycji niż typowy cross to może ten Polygon

https://sprint-rowery.pl/rower-crossowy-polygon-heist-x7

 

albo inny rower ze sztywnym widelcem, który w Twoim przypadku jest dobrym pomysłem, bo odpadną Ci koszty i konieczność serwisowania powietrznego widelca

https://www.narowery.pl/pl/p/Rower-Gravel-Marin-DSX-2-700C-M/59355

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rekomendacje i podpowiedzi! finalnie padło na Giant rome 0. Polygon Heist x7 tez był u mnie w topie z racji na bardzo ciekawe podejście. Niemniej po testowaniu mimo ze bardzo fajnie się nim jechało, tak układ z jedną tracz z przodu imo dla crossów jest nie wystarczające i na zwykłej prostej juz mi brakowało powera, a co dopiero na lekkich zjazdach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...