Skocz do zawartości

[przywrócenie wagi] Triban RC120 przytył, szukam lżejszych akcesoriów


munioman

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzają ci się takie lekkie dętki nie ma na tym kapci?. Sam się zastanawiam czy nie zainwestować w takie dętki wraz z oponami w szosie vittoria. Aktualnie dostałem jedna sztukę dętki vittoria lateksowa która coś koło 46 g waży. W porównaniu z Continental różnica po zmianie będzie znaczną bo continental 1 sztuka to 140 g. Czyli realnie na wadze bym zaoszczędził jeszcze ponad 200g. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko mi powiedzieć coś o dziurawieniu dętek bo od kiedy je mam to względnie mało jeździłem, do tego używam też dwóch taśm jedna na drugą (zacząłem tak robić na butylowych bo dziurawiły mi się o krawędź otworu na nypel przy większych obciążeniach). Czy TPU jest na tyle mocna żebym mógł z drugiej taśmy zrezygnować - nie wiem.

Na pewno bardzo dobrze wychodzi stosunek ceny do oszczędzonej masy jeżeli się kupuje chińczyki poniżej 5 dyszek za parę, jak wrzucałem stronę temu z nowych części jest to jedna z korzystniejszych oszczędności masy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w szosie Tubolito. Jedna uległa rozerwaniu podczas jazdy, coś jakby 2cm pęknięcie "szwie", a drugą wysadziło podczas stania w domu 🤣. Tak jest. Rower stał sobie w pomieszczeniu i nagle doszło do rozszczelnienia. Bum i kapeć gotowy 🙄 To było Tubolito, więc do tych bezpośrednio z Chin podchodzę z pewną doza nieufności, bo niekoniecznie chciałbym doświadczyć takiego rozszczelnienia podczas któregoś z szybkich zjazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja śmigam na Tubolito w wersji wylajtowanej s-tubo i nigdy nie było problemów po za zaworami we wczesnych wersjach. Nigdy żadna nie wybuchła tak sama od siebie no chyba że ją źle zapakujesz pod oponę. Tak sama od siebie to strzeliła latexowa ale z mojej winy, bo przy montażu ją przyszczypałem.  Jedyny ból przy tych dętkach TPU  to proces klejenia łatki. Strasznie długo to trwa. Dlatego jak złapię kapcia to od razu wymieniam na nową a starą w tym samym czasie kleję i idzie na rezerwę gdzie " dochodzi do siebie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rowerach szosowych od lat używam Tubolito i Revoloop. Tylko z jedną miałem problemy: od początku nie trzymała ciśnienia na łączeniu. W gravelu mam system bezdętkowy, ale awaryjnie wożę RideNow - raz zdarzyło mi się użyć i było w porządku. 

Są jeszcze Aeorothan Schwalbe, mam w zapasie, ale  nie używałem.

Edytowane przez Chociemir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spadek ciśnienia na dętkach TPU po 2 tygodniach stania : z 8 do 5,5 bara. Jak dla mnie bardzo przyzwoicie.
Na tym kończę relacjonowanie spadków ciśnień, dętka ak się ułoży to popuszcza podobnie jak butylowa albo nawet trzyma to powietrze lepiej. Dla mnie jest wystarczająco dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...