Skocz do zawartości

[Buty] jaki model, problem z numeracją.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż zakupiłam  Damskie Damskie buty rowerowe NORTHWAVE Freeland WMN | FLAT / VIBRAM | black / iridescent 

https://www.bikester.pl/northwave-freeland-shoes-women-M1343631.html?vgid=G2014233&_cid=21_1_-1_9_2287_2014233__pla&campaign_detail=smart_shopping&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=adw_19994710927&gclid=CjwKCAjw4ZWkBhA4EiwAVJXwqRP8_Oc5Z6qPlqm8Sk638zHXaQ6AWzf9ILThn2dZHMURXW9_qS2YOxoCX0AQAvD_BwE

cena 430 zł była więc się połakomiłam. Noszę zazwyczaj 40, zdarza się nawet 39. Zmówiłam 40 i mam wrażenie, że czuję to usztywnienie na palcach, obawiam się, że podczas jazdy może być to dla stopy dość niekomfortowe. Czy takie buty się rozbiją? szkoda mi trochę odsyłać, czy ktoś miał do czynienia z takimi butami? 

Zamówiłam też drugi model Buty rowerowe damskie Five Ten Freerider Pro Canvas -hazyerld/acidmint

https://8a.pl/buty-rowerowe-damskie-five-ten-freerider-pro-canvas-hazyerld-acidmint?gclid=CjwKCAjwm4ukBhAuEiwA0zQxk6jzG-8YyinQY2KScgZ45tlgFNfPbYoquNscecqiCkK0SQBwZSvInRoCX44QAvD_BwE

Też promocja i ostatnia sztuka była, tylko ten kolor jasny trochę mnie przeraża, że po jednej jeździe w lesie będzie wyglądać nie komfortowo, a co chwila prać w pralce to też raczej dobry pomysł nie będzie. Chyba, że tak łatwo brudu nie łapią w sensie kurzu, bo po błocie nie lubię jeździć. Tu wzięłam 41 1/3, wkładka 26,stopa 25.5

przy NW było napisane w tabeli 25.7 US 6.5,Uk 7.5 - tyle tez noszę w adidasach, a jednak 25.7 to rozmiar wkładki i jest mniejsza niż np w pumie. 

Na wymianę NW w tej cenie na rozmiar wyższy chyba nie mam co liczyć, bo teraz 590 zł kosztują. 

Żeby było śmieszniej to mam jeszcze do oddania z rockrider expl 100, te to dopiero lipa, 5 minut na nodze i skarpetka mokra. Nie oddychają, gdyby miały całą cholewke z siateczki oddychającej to były by idealne, również ze względu na traktorek pod spodem i twardą podeszwę i wygodne chodzenie. 

Te z Five ten są w drodze, pewnie dojadą na wtorek, środę - do końca tyg też muszę zdecydować, czy z tego NW odesłać, czy zostawić z Five Ten. 

Dodam, że mam platformy z metalowymi pinami, buty mają być na wysokie temperatury, do pracy również. 

Co tu robić? 

Pozdrawiam. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy możesz te Northwave wymienić na większy rozmiar - czasami jest taka opcja przy zakupach przez internet i przy odsyłce można wybrać opcję wymiany. Najlepiej do nich zadzwonić i zapytać. Ja bym jasnych nie brał do lasu - mam czarne i teraz jak jest bardzo sucho w lesie to są całe zakurzone po jeździe 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Greg1

Dzięki, za odpowiedź. 

W tym problem, że przy NW nie ma połówek 40.5, wtedy było by idealnie, przy 41 wkładka ma 26.4, tutaj jest 25.7 pytanie, czy znowu za luźne nie będą, bo teraz np to bez problemu tył się zsuwa, wcale ciasno nie siedzą na stopie, jak siedzę np to czuje luz, jak docisnę piętę do tyłu to też jest luz w placach, jak chodzę, albo stoję na pedale to palce wbijają się w to usztywnienie palców. Może w takich butach jest tak ciaśniej? może się rozbiją? 

Te jasne ładne, zazwyczaj jeżdżę po ubitych terenach i szutrach,ale jak sobie pomyślę, że będą uflejane i wstyd do pracy będzie jechać w nich to lipa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że podczas jazdy, zwłaszcza jak jest gorąco to stopy puchną. Buty które, są cisną w domu po 2-3 godzinach będą zmorą. Ja bym nie liczył, że się rozbiją i szukałbym do skutku. W sezonie zimowym zamówiłem i odesłałem trzy kaski narciarskie i w końcu zostałem przy starym…

A jasne buty, wszystko kwestia jak jeździsz i gdzie jeździsz i na ile przeszkadza Ci, to że buty nie są idealnie czyste🤔

No i nie upieraj się na jedną markę czy model bo problem może nie dotyczyć długości wkładki ale kształtu i szerokości buta. Narysuj sobie obrys stopy na papierze i porównaj z wkładką….

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kettler

masz rację, 4-6h w butach przy upale może dać w kość. Gdyby czubek był miękki to ok, a tu tył i przód jest mocno zabudowany, w trekkingowych elbrusach zimowych było więcej materiału i np się rozbiły. 

Głównie chciałam zainwestować w fajne buty wygodne z twardą podeszwą, bo męczy mnie jazda w adidasach. Na yt widzę, że te niebieskie wcale nie są aż takie jasne. Sporo osób mi polecało z tego  Five Ten... 

Teren suchy, omijam błota. Trochę ziemi, czy piachu, żwirku będzie... 

 😂 na lato chciałam trepki, bo na okres jesienno-zimowy to mam trekingowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku sezonów kupuję buty do biegania. Warunek - nie mogą być jaskrawe, najlepiej czarne bo łażę w nich do roboty.

Latem używam przewiewnych, zimą - Gore-Tex. Mam ich kilka par, te starsze zakładam na rower (zgodnie z tym samym schematem).

Ponieważ są do biegania, to z reguły są lekkie i mają grubą podeszwę. Bieżnik też daje radę z pinami na platformach.

Może błądzę ale jeszcze nie odczuwam potrzeby zakupu butów rowerowych nie-klików 🙂

 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spidelli

U mnie sportowe buty nie bardzo się spisują, podeszwy schodzą, mam metalowe piny.

Tamte buty odesłałam, te z 5.10 były trochę za luźne i wcale nie oddychały. 

Trafiłam na promocję starszej wersji https://www.skalnik.pl/buty-freerider-women-core-black-core-black-grey-six-1013785 za 299 zł i są całkiem fajne, trochę myślałam, że podeszwa będzie bardziej sztywna. Ale tak to przewiewne, szyte. Tylko ciekawe, czy do pralki jak się wrzuci to przeżyją pranie w pralce, bo tak zazwyczaj piorę buty. Noga się nie poci, te z decatlona jak założyłam w tym samym czasie to już parzyło jutro idę je oddać. 

Z tego NW nie odpisywali, czy wymienia n rozmiar większy, to im odesłałam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...