Skocz do zawartości

[1k / używany] Po mieście - 195 wzrostu / 115 kg wagi


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Mam 1000zł (mogę trochę dołożyć). Szukam roweru do jazdy do pracy, na siłownię, do komunikacji. Niestety mam prawie 2m wzrostu i 115kg wagi. Bardzo rzadko jakaś wycieczka drogą piaszczystą. 

Mogę kupić rower używany z Szczecina i okolic, proszę więc o linki :)

 

ps. z czasem kupię coś lepszego, ale od czegoś trzeba zacząć jak jest się nowym w nowym mieście

Edytowane przez paptik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.mediaexpert.pl/rowery/odziez-rowerowa/kaski-sportowe/kask-abus-macator-szary-rozmiar-l

https://www.bikester.pl/met-idolo-kask-rowerowy-M711381.html?vgid=G963513&_cid=21_1_-1_9_339_963513__pla&campaign_detail=smart_shopping&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=adw_19994710927&gclid=EAIaIQobChMI5-7A5-TF_wIV_QqiAx0RJgo5EAQYBCABEgIZQ_D_BwE

https://sklepmartes.pl/kask-borg-18575-black-radvik

Ale kask trzeba przymierzyć bo może się okazać, że gdzieś gniecie. Patrz też na wagę - czym lżejszy tym lepszy. Ja zamówiłem chyba ze 4 różne jak kupowałem kask mtb i zostawiłem ten pasujący - a mam trochę nietypową budowę głowy bo szerszą na boki niż norma przewiduję i mimo obwodu 56 cm kaski w tym rozmiarze ugniatały mnie po bokach. Możesz też najpierw pomierzyć w sklepach i zamówić taniej przez internet ten, który najlepiej leży. Jak dla mnie Met Idolo duper leży, Abus Macator też fajny

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kask byłem przymierzyć i kupiłem 
https://allegro.pl/oferta/kask-giro-fixture-ii-matte-titanium-xl-58-65cm-13470104537
Gyro Fixture II

Rower Elops 900 - za 1350zł !


Boże jak ja wam dziękuję że w końcu mam rower dobry rozmiarem :D


szybkie pytanko: 
bo na oponach jest 5-7 barów; a w instrukcji 3.5 - 5 barów, ile napompować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ile ważysz Ty + rower i jakie masz opony. Są kalkulatory w necie na stronach Schwalbe i chyba Srama - jedne dla mtb drugie dla szosy, nie pamiętam które dla jakich rowerów. Są też apki, ja używam "Bike Tyre Pressure Calculator". Tam sobie wyliczysz ile pompować żeby było dobrze bo jak napompujesz za dużo to będzie twardo i niewygodnie a jak napompujesz za mało to będziesz dobijać i łapać tak zwane "snejki" czyli będziesz przebijać dętki. Pomimo napompowania zgodnie z kalkulatorem zrób później "test kciuka" żeby sprawdzić czy nie za mało i czy nie dobijasz. Robi się go tak, że przykładasz kciuk poziomo do opony i drugą reką całą masą swojego ciała przyciskasz go do felgi - jak jej dotkniesz to znaczy, że za mało powietrza i że dobijesz na krawężniku czy innej studzience i że trzeba trochę dopompować

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, zrobiłem wycieczkę 50km, każdą dziurę czuć, ale jestem zaskoczony jak szybko nabiera prędkości, leciutko się jeździ i komfortowo na mój wzrost. Przerzutki tylko w prawej ręce. Tylko muszę doczytać jeszcze jak się podnosi kierownicę bo prawię leżę na tym rowerze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We współczesnych rowerach nie podnosi się kierownicy 😁. Jeśli mostek masz założony "na minus" to możesz go obrócić "na plus" - zrób zdjęcie i tu wstaw to zobaczymy. Jeśli jednak jest na plus i chcesz jeszcze wyżej to musisz wymienić mostek na taki z większym wznosem, np. 17 stopni (albo na regulowany ale taki będzie pasował do tego roweru jak świni siodło). Ten rower ma w nazwie speed a jak jest speed to musi być sportowo i nisko, to nie trekking, że siedzisz wyprostowany jak na kanapie. Z czasem Twoje ciało przyzwyczai się do tej pozycji.

Jakie masz tam opony? Jak czujesz wszystkie dziury to można dać trochę szersze, odpowiednio napompować i będzie o.k.

 

Edytowane przez Greg1
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ten Elops Speed 900 z linkowanego tutaj ogłoszenia na olx? Jeśli tak to ma on opony o szerokości 32 mm. Nie wiem jaki jest prześwit, to znaczy jakie max opony tam wejdą (musiałbyś zmierzyć z przodu i z tyłu ile jest miejsca po bokach opon) i nie wiem czy za mocno nie napompowałeś. Jak wejdą szersze opony, np. 700x40c to na pewno poprawi komfort a dobre opony tej szerokości wcale nie będą wolniejsze (a może nawet szybsze) niż te "stockowe" z Deca.

Na zdjęciach w necie rower ten ma mostek do dołu czyli na minus. Obróć go to Ci delikatnie wyprostuje sylwetkę. Zobaczysz czy będzie wygodniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...