Skocz do zawartości

[Sakwa] Crosso - System Rail czy jednak Ortlieb: opinie użytkowników ?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

Planuję zakup sakw na tylny bagażnik. Ale najpierw konieczny zakup samego bagażnika (do Unibike Viper), rozważam między Crosso a Ortlieb. Chcę podejść systemowo. 

Ortlieb -- wiadomo, marka z jakością i opatentowane mocowanie (system 3.1 szczególnie mi się podoba). A bagażnik taki jak ten: https://www.szumgum.com/bagaznik-tylny-ortlieb-rack-3-ql3-ql3-1-26-28-alu.html 

W Crosso podoba mi się rodzima produkcja i dobre opinie użytkowników, ogólnie. Bagażnik jest nieco tańszy: https://crosso.pl/produkt/bagaznik-rowerowy-tylny-crosso/ 

Nie znalazłem jednak opinii na temat ich nowego systemu mocowania Rail -- macie jakieś doświadczenia? https://crosso.pl/technologia/system-nosny-rail/ 

Z góry dziękuję za pomoc w wyborze. Pozdrawiam. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ortlieb 2.1 kojarzy mi się z jednym - grzechotanie. Katuję je po mieście. Rail od Crosso wygląda na klona 2.1, czyli moze być wkurzający poza gładkim asfaltem. Nie testowałem Crosso. Jest szansa na ciszę jeśli haki są mocno spasowane. Najlepiej użyć tulei z bardzo twardej gumy, tak aby przy montażu wchodziły wręcz na wcisk. 

Od siebie mogę polecić sakwy Sport Arsenal 508, bardzo użyteczne na wyprawach i ciche na wertepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2023 o 00:02, dareuss napisał:

Nie znalazłem jednak opinii na temat ich nowego systemu mocowania Rail

W opisie sakw masz informacje, że to produkt firmy Rixen & Kaul, tak szukająca - znajdziesz. Ludzie są zadowoleni, części zamienne dostępne. Różnica między tym, a systemem ortlieba jest taka, że w ortlieba szybciej ściągniesz (w Grecji zniknięcie mojej przedniej sakwy to było kilka sekund podziwiania widoków pod sklepem) i założysz, ale jak nie dopasujesz adapterów, to będzie klekotał, w przypadku Rail zdejmowanie i zakładanie jest bardziej czasochłonne, czyli na krótką metę jest bezpieczniej. Na zdjęciach wygląda, że dobrze dopasowuje się do rurek bagażnika, w praktyce widziałem to tylko raz (dzisiaj, w pociągu :D).

Na dłuższą metę to nie polecam tylko sakw meridy (obserwuje powolną, acz niepowstrzymaną degradację materiału u kolegi w pracy, co prawda trwa już 7 lata, ale ostatni rok to duże przyspieszenie i coraz więcej dziur), msx ( wytrzymały mi 3 lata, później przednia część sakwy odkleiła się od tylnej ścianki z hakami) i sport arsenal miałem jedną (po kilku latach puścił spaw, niby nitowałem, ale skończyło się szyciem zipami i końcem w campingowym śmietniku). Crosso Dry, które kupiłem w 2008 roku wciąż trwają, osoba, która je ode mnie przejęła używa ich może niezbyt intensywnie, ale co roku jakiś dłuższy wyjazd zaliczają, ortlieby mam od 9 lat, cioram je dość często, powoli rozglądam się za czymś nowym, ale nie ma już w ofercie ortliebów z mocowaniem QL 2 (nie mylić z QL 2.1).

Aaaa, jeszcze podrabiane crosso - niby podobne, a jednak gówno, też wyrzuciłem na campingu.

Edytowane przez wojtasin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie @c1ach i @wojtasin oraz  @dfq za filmik, trochę chaotyczny ale opowieść z pasją i na bogato ;)

Wniosek nietrudny do przewidzenia: nie ma modelu idealnego, trzeba się na coś zdecydować. Wodoszczelność to ważna zaleta, dlatego skłaniam się ku Sport Arsenal Expedice 312 - model chyba z powyższego filmu: 

https://www.centrumrowerowe.pl/sakwa-sport-arsenal-expedice-art-312-pd10462/?v_Id=123996 

Jakieś opinie obecnych użytkowników tego modelu? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona używa od 5 lat Sport Arsenal 508 i jest zadowolona. Nic nie dzwoni, na bagażniku trzyma się bardzo dobrze. Łatwo się ściąga. Jedyny problem jaki zauważyłem to szwy w środku sakwy są ostre i można sobie poharatać rękę jak się coś wyciąga lub wkłada.

Ja posiadam i używam przyczepki i sakw bagażnikowych Extrawheel i bardzo sobie chwalę. Trochę trwało znalezienie pasującego bagażnika. Ale od kilku lat używam regularnie na wyjazdach i nie mam nic do zarzucenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, dareuss napisał:

Dzięki za opinie @c1ach i @wojtasin oraz  @dfq za filmik, trochę chaotyczny ale opowieść z pasją i na bogato ;)

Wniosek nietrudny do przewidzenia: nie ma modelu idealnego, trzeba się na coś zdecydować. Wodoszczelność to ważna zaleta, dlatego skłaniam się ku Sport Arsenal Expedice 312 - model chyba z powyższego filmu: 

https://www.centrumrowerowe.pl/sakwa-sport-arsenal-expedice-art-312-pd10462/?v_Id=123996 

Jakieś opinie obecnych użytkowników tego modelu? 

 

Jeśli bedziesz kupowac arsenala, kup tez bagaznik tej firmy - pasują do siebie idealnie (grubość rurek bagaznika vs zaczepy sakw).

Tak na marginesie, siostra ma Ortlieby, ja i żona arsenale. Wolimy arsenale.

Edytowane przez dfq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...