Skocz do zawartości

[Hamulce] Upgrade hamulców do e-bike - MT200


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, posiadam rower elektryczny Kellys Tygon R50, w którym są zamontowane hamulce Shimano MT200. Nie ukrywam, że działają słabo przy mojej masie 80 kg. 
Chciałbym zrobić upgrade, bo chce zacząć jeździć po górach ;) .Pomyślałem o takim zestawie: 
Przód chce zmienić na SLX 7100 lub czterotłoczkowy 7120 - nie wiem, czy warto dopłacać ? 
Z tyłu nie chce mi się zmieniać przewodu hamulcowego, więc pomyślałem o MT501. 
Klamki hamulca byłyby z zestawu 7100 - tak, żeby były jednakowe, czy one będą kompatybilne również z MT501 ? 
Tarcza chciałbym: SM-RT66 203 mm przód i 180 mm tył

Co sądzicie o takim upgrade ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecyduj czy masz tarcze centerlock czy na 6 śrub - bo pokazujesz jedne takie, drugie takie (RT70 są centerlock ale do szerokich klocków).

@uzurpator - sam to chciałem zaproponować, ale MT-200 to oficjalnie nie do metalików i tarcze też warto by od razu lepsze, a to może znaczyć pod wąskie klocki. Hamulce MT-200 (z przewodem i klamką) kosztują tyle, co dobre klocki i nawet według producenta są słabsze - dla bezpieczeństwa. Ja ważę 70kg i mi czterotłoczkowe XT z tarczą 203 nie przeszkadzają, a MT520 na tarczy 180 zdarzało się przegrzać. Tym rowerem nie ma co planować super enduro, więc jazda będzie raczej z ciągłym hamowaniem i hamulce mocno obciążone.

Edytowane przez Wojcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, uzurpator napisał:

Klocki -> metaliczne

Tarcze -> 203/220 przód, 180 tył

Zmieniałem już klocki i tarcze w poprzednim zwykłym rowerze, dla mnie to było za mało, a tutaj mamy elektryka, który waży 25 kg. 

2 minuty temu, Wojcio napisał:

Zdecyduj czy masz tarcze centerlock czy na 6 śrub - bo pokazujesz jedne takie, drugie takie (RT70 są centerlock ale do szerokich klocków).

Centerlock mam w rowerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pytanie:

1. Chcesz raz a dobrze, łosz end goł? Wtedy dowolne 4 tłoczki z klamkami z Servo Wave
2. Chcesz tanio a dobrze - to wtedy tak jak pisałem
3. Chcesz maksymalizować z autystycznym zacięciem to co masz. Wtedy tarcze 203 na oba końce i klamka Servo na przód. a jak braknie, to jeszcze 4 tłoczki na prżód.

Jeżeli ten elektryk nie jest odblokowany, to jego waga nie ma większego znaczenia.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę raz a dobrze ;) Jest odblokowany ale mam przyzwyczajenia z motocykli enduro, gdzie klamką hamulca operuje się mega precyzyjnie. Te MT200 mnie nie przekonują na asfalcie, więc w górach tym bardziej. 
 
Skomponowałem taki zestaw: 

SHIMANO SLX BR-M7120 zacisk i klamka
Zacisk MT 500
Klamka M 7100
Tarcza tył SM-RT70 180
Tarcza przód SLX SM-RT70 203
Przewód hamulcowy SHIMANO XTR Trail SM-BH90-SBM 100 cm - komplet montażowy

i jeszcze jakieś klocki muszę wybrać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...