Skocz do zawartości

[Rower] na szybko w granicach do 4500zl


ig1982

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie chciałbym jutro kupić jakiś MTB. Wymagania w sumie żadne byle nie był po sezonie złom. Jestem totalnym amatorem, rower do jazdy po dróżkach leśnych, żadnych skoków i jazdy po Bóg wie jakich górach. Ma być MTB bo po prostu podobają mi się. 

W sumie na miejscu mam:

https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-rockrider-explore-540-29/_/R-p-329414

 

https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-rockrider-xc-100-29-deore-1x11/_/R-p-330066

https://www.greenbike.pl/rower-gorski-orbea-onna-29-20-deore-air-hydraulic-p-7159.html

 Wszystkie mi się podobają, a który lepszy to nie wiem.

Proszę doradźcie coś z tych pozycji chyba że coś innego wartego polecenia. Zależy mi na szybkim zakupie, dziś jadę przypasować się do tych powyżej.

Czy rozmiar L na 182 cm będzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Decathlony to fajne rowery - XC100 bardziej do ścigania (pochylona pozycja), a Explorer bardziej do wycieczek. Orbea trochę biedniejsza. Deca to złapiesz może od ręki w sklepie, przymierzysz. Teoretycznie L jest OK, chyba, że masz dziwną budowę, np. pół metra wzrostu to szyja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem L rozmiar i wydawał się ok 

Wydaje mi się że wybór padnie na xc100 tylko dziwna sprawa bo zapytałem sprzedawcę czy to jest tegoroczny model i nie wiedział. A mi zależy na tegorocznym bo ma trochę inna geometrię ramy. A wydaje mi się że na zdjęciu poniżej jest ta z zeszłego roku

Screenshot_2023-05-31-20-28-30-089_com.miui.gallery.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko wiadomo, przymierzałem Xc100  zeszłoroczny model i L-ka była ok

Nie wiem jak tegoroczny bo widzę że jest zmieniona rama i ciężko stwierdzić czy będzie tak samo ok,  niestety nie mogę znaleźć wymiarów zeszłorocznej dla porównania. A nie ukrywam że bardziej interesuje mnie tegoroczny, którego niestety na sklepie nie mają :(

Albo zamówić i czekać albo 70km do drugiego Decathlona hmmm

może ktoś wie jak zmieniła się ta rama?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jadę odebrać XC 100 :)

czy ktoś może mi powiedzieć czy w tegorocznym modelu zaszły jakieś zmiany? 

OKazało się że rozmiar S względem L rama minimalnie się różni i wygląda jakby miała inna geometrię, stąd myślałem że zaszła jakaś zmiana  ale dzisiaj mnie wyprowadzono z błędu. Mój wniosek jest taki że nic nie zmienili i 3 miesiące temu ten rower był chyba za 3800, czekałem z nadzieją że nowy model będzie się jakoś różnił hmmm szkoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...