Skocz do zawartości

[3500] Pierwszy poważny rower, gravel?


Rekomendowane odpowiedzi

Nie za bardzo śledzę grawele w tym przedziale, czasami jak ktoś coś pisze czy pyta na forum to sobie sprawdzę o co pytają albo co inni im polecają. Na Allegro można jeszcze znaleźć Krossa Eskera 2.0 na Sorze za około 3,7 tys. zł ale on nie dość, że ma aluminiowy widelec to jeszcze osie QR. Mi się Eskery nie podobają przez tą garbatą ramę. Podoba mi się wizualnie Ghost Road Rage AL - ma napęd 2x9 Sora, sztywne osie, nie wiem jaki widelec bo nigdzie nie piszą, trzeba by było zadzwonić gdzieś i zapytać. Ma dużo punktów montażowych na ramie, widziałem poniżej 4 tys. zł np. na Allegro. Mi się podoba, jestem też generalnie zwolennikiem napędów 2xx - jeszcze 1x12 czy nawet 1x11 mają jakiś w miarę zakres ale 1x10 będzie miał dość duże skoki między zębatkami kasety i może Cię wkurzać, że nie możesz znaleźć odpowiedniej kadencji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale ja wrzuciłem gravela za 2.6k a przecież odnosiłeś się chyba do mnie. (?)

Cytat

"Tylko, że ten Romet Finale jest na Clarisie i na osiach QR. No i jest stalowy. W tej cenie można już znaleźć rowery na Sorze"

To chyba jasne że wrzucam to jako budżetowa opcja a nie alternatywa dla Sory czy rowerów za 3.5k. 😁

Co do sztywnych osi, szczerze mówiąc jeśli ktoś nie waży ~100 kg. albo nie jeździ objuczony sakwami do granic możliwości to nie odczuje żadnej różnicy. Mówię to na swoim przykładzie gdzie cały życie jeździłem na QR, obecnie sztywne ośki i poza tym że nie muszę za każdym razem po ściągnięciu koła regulować zacisków hamulcowych nie ma żadnej różnicy. Dużo bardziej ceniłbym sobie lepszą ramę, hamulce czy napęd.

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@keltu Tak, odnoszę się do Ciebie sle w kontekście pytania autora wątku o polecenie grawela do 4k zł. Tak, sztywne osie nie mają aż takiego znaczenia w szosach, crossach, trekkingach czy grawelach przy lekkich jeźdźcach i jeżdżeniu na lekko (też mam rowery bez sztywnych osi i ze sztywnymi osiami), jedynie ułatwiają nam życie jak często zdejmujemy koła ale jak mamy wybór to chyba lepiej to mieć niż nie mieć. Poleciłem Eskera 2.0 na Sorze i QR-ach i Ghosta na Sorze i sztywnych osiach - ja bym wybrał Ghosta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marin jest na Clarisie 2x8 i ma aluminiowy widelec - w tej cenie można mieć już coś na Sorze 2x9. Nie znam tej marki Maxim, ma Sorę czyli jest lepszy napęd niż w Marinie. Nie piszą jaki tam jest widelec trzeba by było zadzwonić i zapytać. Nie wiadomo jakie koła, piasty itp. Lekki też nie jest. Marin jest znaną marką ale czy wartą, żeby przepłacać za gorsze komponenty? Odpowiedz sobie sam, rower ma się Tobie podobać, żebyś z przyjemnością jeździł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych 2 biorąc pod uwagę cenę - M-Bike i to bez większego zastanowienia. Przypominam że Esker na Sorze nie ma ani sztywnych osi ani karbonowego widła jak Esker 2.0 MS także w sumie nie wiem do czego tam dopłacasz, chyba do gorszych kół. ;)

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, cena tego M-Bike jest naprawdę atrakcyjna. Musisz jednak wiedzieć, że ten M-Bike to taki odpowiednik Meridy Silex (M-Bike to jakaś spółka córka Meridy czy coś w tym stylu) i pozycja na tym rowerze, tak jak na Silexie, jest dość mocno wyprostowana, taka bardziej trekkingowa, co zresztą widać po tym jak wysoko jest kierownica. Jedni tą pozycję zachwalają, że bardzo wygodna, inni wręcz odwrotnie i piszą, że pozycja jak na kiblu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny ten Mbike, sztywne osie, taperowana główka i …..aluminiowy widelec. Ale w sumie ewentualny upgrade do carbonu będzie bezproblemowy bo nie będzie problemu z dostaniem widelca. Cena jest ok, choć ja też zerknąłbym też na Esker 2.0 MS, jednorzędowy napęd będzie łatwiejszy do czyszczenia i serwisowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...