Skocz do zawartości

[Silnik Bafang Bbshd] wyłącza się pod obciążeniem


Rekomendowane odpowiedzi

Zwracam się do Was o pomoc w ustaleniu przyczyny pewnej dolegliwości mojego Bafanga. Miesiąc temu wymieniłem sterownik w Bafangu BBSHD, Wszystko działało dobrze przez mniej więcej tydzień czasu. Nagle pod niewielkim obciążeniem zaczął wyłączać się sterownik wraz z wyświetlaczem. Pierwsza myśl, pewnie bateria skończyła swoją żywotność - 4 lata użytkowania. Zatem kupiłem nową o pojemności 24 Ah. Niestety wymiana baterii w zasadzie nic nie dała. Po przekroczeniu 500W wszystko gaśnie. Niestety nie są wyświetlane żadne kody błędów. Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Chyba faktycznie muszę od tego zacząć. Konektor XT60 od strony sterownika jest jakby wewnątrz czarny. Czy taka ważka kwestia może powodować wyłączanie całego obwodu?

 

Tak to moc w szczycie 😏

Edytowane przez grzesik75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcie tego czarnego konektora i pokaż tutaj na forum, drugiej wtyczki tzn od strony baterii też. Trzeba ustalić czy masz do czynienia z wysoką rezystancją styków i trzeba konektorki wymienić, co byłoby dla Ciebie najlepszym wyjściem (banalne rozwiązanie awarii). Pytanko też czy często rozłączasz to złącze. Mało osób zdaje sobie z tego sprawę że te złącza nie tolerują częstego rozłączania.

Trochę OT, pisz zawsze "o mocy znamionowej 250W" to będzie spokój. Ciekawe ile osób zdaje sobie sprawę że fabryczny Shimano Steps EP8 ma szczytową chwilową moc maksymalną 630W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z Waszymi zaleceniami wymieniłem złączę po stronie sterownika, ale nie wniosło to żadnej poprawy. Podczas wczorajszego testu włączyłem najwyższy poziom wspomagania i ostatecznie sterownik całkowicie padł. Nie można włączyć w ogóle wyświetlacza. Zatem najprawdopodobniej nowy sterownik miał wadę fabryczną. Jutro wysyłam sterownik do sprzedawcy. Mam nadzieję, że uzna reklamację. 

20230508_160341.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam bafangow od 3 lat. Sterowniki są słabym elementem tego systemu choć wypadku hd zdecydowanie bardziej bezproblemowym niż bbs02b 750w. 

W jednym z zestawów miałem kilkukrotnie problem z podpiętym wyświetlaczem który padł,  poza tym zestaw usmażył kilka kontrolerów. 

Moje pierwsze podejrzenie,  potwierdzone przez "internety": kontrolery lubią padać w bbs02b 750w. Uznałem że tak jest i tu i muszę z tym żyć. 

Po kilku takich samych problemach silnik wziął na diagnostykę ktoś kto lokalnie sprzedaje bafangi i stwierdził że zestaw podpięty do kablem do aplikacji w ogóle nie reaguje na próby ingerowania w jego "bebechach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki do hubów bafanga też są takie awaryjne? Ja mam wrażenie że bafang to niestety tania chinszczyzna ubrana w "markę".  Mam krossa z hubem na bafangu i pierwszy zaczął padać ich suport z czujnikiem w sumie po tygodniu od nowości już były luzy... szok. Po 10 miesiącach od nowości padł bębenek kasety co skończyło się wymianą silnika przez serwis gwarancyjny kolejny szok. Widać że to tanie dziadostwo i nic więcej. Chyba lepiej kupić mida z yamahą nawet używaną. To co mi się popsuło nie powinno mieć prawa miejsca przy przebiegu poniżej 2 tys. Kilometrów. Tani rower marketowy z 2015 ma bardziej wytrzymałe podzespoły i nigdy nie widział serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo bafang to po prostu najlepszy chińczyk na naszym rynku. Ale to dalej chińczyk. Bbshd to ich najlepszy model, ale i tak ma kontroler od deskorolki. Nic ponad to. Tam potrzeba minimum sabvotona 72100 żeby to hulało.

Jak chcesz mieć porządny silnik to Cyc-x1.  Za bosze i jamahy tylko płacić będziesz. To są zamknięte systemy i tam każda śrubka to "pińcet".

Edytowane przez Electronite
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością fajny ten silnik Cyc-x1, ale cena 8 000 zł jest nie do zaakceptowania. Owszem w segmencie top e-bike XC jest to bardzo fajna opcja cenowa. Osobiście traktuję e-bike jako tanią opcję dojazdów do pracy. Wspomagaczy w XC nie uważam. Rower górski jest do sportu, a nie do ekstremalnych prędkości w terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...