Skocz do zawartości

[Nowy Rower MTB] MTB do 9000zł


Rekomendowane odpowiedzi

Pisząc o długości miałem na myśli reach, którego tu nie podają, bo po co, ale można sobie wywnioskować z długości TT i kąta podsiodłówki, że będzie krótko. Za to zdecydowanie jest wysoko...

Myk-myk to najlepszy wynalazek do roweru górskiego od dłuższego czasu i to niezależnie czy ktos jeździ turystycznie, czy się ściga...

Fajnie, że XT, fajnie, że Fox, ale to wszystko można wymienić z czasem, a rama z prawie 70 st na główce i 73 na podsiodłówce już zostanie... No chyba, że ktoś go kupi dla osprzętu, a potem wymieni ramę:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównałem sobie do chyba nowoczesnej i wygodnej (jak to niektórzy mówią 🙂) geometrii Meridy 500 Lite i tak:

        Merida L a Northec 18,5``

TT: 625 mm a 620 mm

HTA: 70 a 69,8

STA: 73,5 a 73,7

ST: 483 a 470

HT: 110 a 115.

Dlatego pytałem do czego porównujesz 🙂.

Z myk-mykiem w takich rowerach jest ciężko, nawet bardzo ciężko i sam się kiedyś o tym przekonałem, bo szukałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Ja sie bardziej obawiam ze to jakaś chińska podróbka sam komplet Xt kosztuje 3000 zl Fox 5000 zł patrzyłem ramy na tych chińskich stronkach to chyba była ta za jakies 50$ troche strach to zamawiać

https://www.rowerowy.pl/cube-reaction-c62-pro-29-19l-sza-met-22.html

Albo ten Cube to już pewniejsze tylko 500 zl ponad budżet nie wiem sam może warto poczekać jeszcze i czy ten carbon mi sie nie połamie róże są opinie

Edytowane przez Cheops899
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maciorra,

  Merida L a Northec 18,5`` a Chisel L

TT: 625 mm a 620 mm a 622 mm

HTA: 70 a 69,8 a 69,8

STA: 73,5 a 73,7 a 74

ST: 483 a 470 a 470

HT: 110 a 115 a 110

Gdzieś popełniam błąd?

Grand Canyon idzie bardziej w trailówkę, więc nie ma co porównywać.

@Cheops899, nie patrz na ceny pojedyńczych komponentów, bo oni kupują za ułamek ceny... Jakbyś policzył ile kosztuje obręcz, piasta i reszta do zbudowania koła to byś się zdziwił jak mało biorą kołodzieje za gotowe koło 😀.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Galvatron napisał:

 

Ramy z chińskich stron to zupełnie inna historia, bo tutaj gwarancja jest nieegzekwowalna. 

Chodzi mi ze wiedziałem tą rame na chińskich stronach i zebym sie na niej nie zabiłem zawsze moge przełożyć cały osprzęt do innej ramy zapłace 500 zł ale sam sie pobawię 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chudzinki napisał:

Gdzieś popełniam błąd?

Może faktycznie wszystkie są do #$@%$ :)

A tak na serio, popatrzyłem sobie na rozmiar 20.5 bo to mniej więcej taka długość ETT jak mam teraz u siebie (inna sprawa, że w rowerze do innych zastosowań) ale podsiodłówka u mnie to 420  mm a tutaj 520! Zgroza:)

Kąt główki w Chiselu widzę 68 a tutaj 70...

O Grand Canyonie producent mówi, że to XC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podobają mi sie XD też mają mały prześwit w rami a pewnie będe chciał jakis bikepacking zrobić i śmignąć  100 km czy 200km  oponki zmienię  wiem że mtb nie jest do tego ale sie da jak mi sie znudzi to i tak kupie Gravela.

https://sklepmartes.pl/sporty/kolarstwo/rowery/rowery-gorskie/rower-hard-tail-lector-lc-u-93le104-ghost

może takie coś tylko w moim rozmiarze widelec jest 120mm nie ogarniam tych skoków koleszka mi coś mówił że im większy tym lepsze tłuminie itp  ale wolniej sie jedzie i 100mm optymalnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybkie zjazdy i hopki weź Bluebirda, który dokładnie do tego służy:

https://velo.pl/gorskie/gorskie-zawieszone/trail-29-fs/dartmoor/bluebird-evo-29-0

Rower XC na szybkich zjazdach będzie mniej stabilny i zapewni mniejszy margines bezpieczeństwa, a jeśli będziesz używał go do latania, to możesz szybko go rozwalić.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to taka rozmowa:

Cheops Czy Golf GTI jest dobrym autem?

Forum - jest, nie jest, są szybsze, sporo pali, ogólnie jest fajny i się mało psuje...

Cheops: to super, bo potrzebuję auta do wożenia słomy koniom

Forum - kup pickupa

Cheops: Ale pickupy są wolne, a ja chcę trochę słomę a trochę się pościgać.

Nie można mieć wszystkiego - jak chcesz fajnie i szybko w dół i skakać - to mimimum rower ścieżkowy, przystosowany do tego, z widelcem 130+ a najlepiej full. Jak chcesz jeździć na bike packing na długie dystanse w łatwiejszym terenie, to też da radę, ale wolniej - rower HT taki jak Stoic nie będzie optymalny, ale da ci fun na zjazdach. 

Ten lector ma 120mm ale słabego widelca.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz ja nie mówię o jakiś hardkorowych zjazdach jakieś single raczej  i małe hopki czy z większego krawężnika sobie skoczyć XD  chyba po to są te rowery jak będzie jakiś prawie pionowy zjazd zajedę sobie na spokojnie z nikim sie nie będe ścigać mam już swoje lata kiedyś chciałem skakać jak  na extreme sport ale te czasy mineły nie chce sie połamać.

a co do Bluebird Evo 29 to jest full i nie godzi sie z moją  koncepcją ale ten Ghost  chyba nie taki zły tyllko co z tym skokiem 120mm odczuje  jakąś różnice w prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odczujesz. Skok 120 mm w Ghost jest od rozmiaru L. Najsłabszym ogniwem tego modelu jest amortyzator.

Wspomniany wyżej Canyon Grand Canyon (np. https://www.canyon.com/pl-pl/rowery-gorskie/trail-bikes/grand-canyon/grand-canyon/grand-canyon-8/3273.html?dwvar_3273_pv_rahmenfarbe=BK#productDetailModalTriggerGridContainer) jest czymś pomiędzy XC a trail - 120 mm skoku, bardziej płaski kąt główki, myk myk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grand Canyon to rower ogólnogórski - ścieżki, wycieczki - producent dopuszcza dropy do 60cm. Widelec jest drastycznie lepszy niż w Ghoście. W wersji 9 względem 8 zyskasz przede wszystkim lepsze hamulce (i manetkę XT) - nie ma potrzeby by szaleć. Pewnie najlepszy typ, jeśli nie masz ambicji na enduro i trudniejsze trasy w bikeparkach. Zastrzegam jednak (może jestem zboczony), że mi się fox 34 wydawał dość delikatny, a tu jest 32. Złamać się nie złamie - chodzi głównie o wrażenie sztywności. MykMyk jest rewolucyjnym wynalazkiem - kto pozna ten nie będzie wiedział jak mógł wcześniej żyć bez tego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...