Skocz do zawartości

[manetki] manetki pod I-Spec EV


Rekomendowane odpowiedzi

Kolejne zmiany w mojej Meridzie big nine 500... wpadły hamulce XT M8100 z systemem I-Spec EV obecne manetki Deore M5100 są mocowane na obejmy i nie  idzie tego zgrać żeby sie wygodnie operowało. Myślę nad zmianą na coś pod I-spec EV..   napęd 2x11 deore.. co polecacie? Docelowo chce cały napęd z grupy XT ale to jak zajadę ten... konfiguracja 2x11 zostanie bo pasuje mi to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dzięki za informacje troszkę wypadłem z obiegu jeżeli chodzi o nowe technologie. Zdążyłem anulować zakup....

Z tego co patrze to jest problem w takim razie bo XT-M8000 albo są na obejmę z telewizorkami albo na I-Spec II

Masakra...

 

Ale widzę że M8000 można wywalić telewizorek... no nic chyba pójdę w M8000 i obejmę jakoś się to ustawi..

Edytowane przez szuwar_1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma opcji połączenia manetek XT i wyższych 11rz z nowymi klamkami shimano (Mx100) żeby dało się to później używać bez obawy o zwyrodnienie stawów w dłoni. Tylko "druciarskie" metody zostają. Niektórzy odkręcają uchwyt i-spec II od manetki i przykręcają tak bezpośrednio do klamki - ale zakres regulacji żaden. Jest też trochę tamtów o tym jak zadrutować szczególnie na anglojęzycznych forach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zaryzykuje i kupię manetkę M8000 na obejmę i zrobię przymiarkę najwyżej oddam...

Chce jeszcze zmienić przerzutkę tył na M8000 SGS 

Konfiguracja była by taka...

2x11 korba 36-26 kaseta 11-42 M5100  11s manetka M8000 i przerzutka M8000 SGS... 

Będzie to działać OK? Czy macie jakieś uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2023 o 10:06, szuwar_1978 napisał:

Widziałem te rozwiązania z montowania spec II do EV ale tak właśnie myślałem że regulacji brak... pójdę jednak w obejmę i  M8000 tylko bez telewizorków.

 

Ja tak jeżdzę od 2 lat. Manetki XT M8000 I-spec II przykręcone bezpośrednio do klamek hamulców XT M8100 I spec EV (trzeba zastosować do tego krótsze śruby niż oryginalne) 

Troszeczkę brakuje do idealnego ustawienia, ale nie narzekam i bez jakiegoś większego dyskomfortu jeżdzę nawet wiele godzin.

Ja bym na Twoim miejscu spróbował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zamontowana ale na obejmie... też jest OK. Klamkę lekko odsunąłem bo i tak sie je obsługuje 1 palcem i maneta poszła między hamulec a grip. W porównaniu do M5100 ta ma mniejsze dzwignie i obsługuje się to w tym ustawieniu OK. Jedyny minus to że obsługa tylko kciukiem ... dla mnie to nie problem bo wiele lat śmigałem na manetkach srama trigger i tam tylko kciukiem sie obsługiwało. Dla mnie to zaleta bo paluch zawsze wolny i może kontrolować hamulce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Odgrzewam temat, bo rozważam zmianę hamulców na m6100, a mam manetkę sl-m8000. Najprostsze rozwiązanie to kupno sl-m5100 z mocowaniem i-spec ev. I teraz pytanie:

czym różnią się te manetki? Muszę przyznać, że działanie sl-m8000 (dosyć twardy click) bardzo mi odpowiada. Zrzucanie o 2 nie jest dla mnie ważne, ale kultura pracy tak. Napędu na 12s zmieniać nie zamierzam.

Edytowane przez michalab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...