szuwar_1978 Napisano 6 Maja 2023 Napisano 6 Maja 2023 Kolejne zmiany w mojej Meridzie big nine 500... wpadły hamulce XT M8100 z systemem I-Spec EV obecne manetki Deore M5100 są mocowane na obejmy i nie idzie tego zgrać żeby sie wygodnie operowało. Myślę nad zmianą na coś pod I-spec EV.. napęd 2x11 deore.. co polecacie? Docelowo chce cały napęd z grupy XT ale to jak zajadę ten... konfiguracja 2x11 zostanie bo pasuje mi to...
Dokumosa Napisano 6 Maja 2023 Napisano 6 Maja 2023 Jedynymi manetkami 11rz z opcją montażu -ev jest m5100. Nie mniej jednak jesli masz na obejmę bez monitorków to pasują idealnie do klamek m8100.
szuwar_1978 Napisano 6 Maja 2023 Autor Napisano 6 Maja 2023 Mam bez monitorków ale przekładałem już przed i za mocowanie hamulca i nie mogę znaleźć odpowiedniej pozycji... znalazłem XT M8130 na EV i taką zakupiłem...
Dokumosa Napisano 6 Maja 2023 Napisano 6 Maja 2023 8130 to LinkGlide. Raczej nie będzie pasować do cywilnych 11rz przerzutek.
szuwar_1978 Napisano 7 Maja 2023 Autor Napisano 7 Maja 2023 Dzięki za informacje troszkę wypadłem z obiegu jeżeli chodzi o nowe technologie. Zdążyłem anulować zakup.... Z tego co patrze to jest problem w takim razie bo XT-M8000 albo są na obejmę z telewizorkami albo na I-Spec II Masakra... Ale widzę że M8000 można wywalić telewizorek... no nic chyba pójdę w M8000 i obejmę jakoś się to ustawi..
Dokumosa Napisano 7 Maja 2023 Napisano 7 Maja 2023 Nie ma opcji połączenia manetek XT i wyższych 11rz z nowymi klamkami shimano (Mx100) żeby dało się to później używać bez obawy o zwyrodnienie stawów w dłoni. Tylko "druciarskie" metody zostają. Niektórzy odkręcają uchwyt i-spec II od manetki i przykręcają tak bezpośrednio do klamki - ale zakres regulacji żaden. Jest też trochę tamtów o tym jak zadrutować szczególnie na anglojęzycznych forach.
szuwar_1978 Napisano 7 Maja 2023 Autor Napisano 7 Maja 2023 Widziałem te rozwiązania z montowania spec II do EV ale tak właśnie myślałem że regulacji brak... pójdę jednak w obejmę i M8000 tylko bez telewizorków.
Dokumosa Napisano 7 Maja 2023 Napisano 7 Maja 2023 Nie bedzie pasować. Jedyna pasującą 11s jest m5100 na obejmę lub i-spec. Jesli miałeś dyskomfort z m5100 na obejme to z m8000 będzie znacznie gorzej (obejma przerzutki m8000 powinna być w tym miejscu gdzie wypada obejma klamki m8100).
szuwar_1978 Napisano 7 Maja 2023 Autor Napisano 7 Maja 2023 Chyba zaryzykuje i kupię manetkę M8000 na obejmę i zrobię przymiarkę najwyżej oddam... Chce jeszcze zmienić przerzutkę tył na M8000 SGS Konfiguracja była by taka... 2x11 korba 36-26 kaseta 11-42 M5100 11s manetka M8000 i przerzutka M8000 SGS... Będzie to działać OK? Czy macie jakieś uwagi?
szuwar_1978 Napisano 7 Maja 2023 Autor Napisano 7 Maja 2023 Właśnie waham sie co do przerzutki GS.... na skrajnych przełożeniach nigdy nie jeżdżę ...hm....
Adam55 Napisano 7 Maja 2023 Napisano 7 Maja 2023 U mnie m8000 gs chodzi na 46-34 i kasecie 11-42. Jedyny spadek kultury jest na 46/42. Ale przy napedzie 2x i tak zalecają nie latać na tym przełożeniu i żeby nie parować 34 z dwoma najmniejszymi koronkami kasety.
Kowal1986 Napisano 13 Maja 2023 Napisano 13 Maja 2023 W dniu 7.05.2023 o 10:06, szuwar_1978 napisał: Widziałem te rozwiązania z montowania spec II do EV ale tak właśnie myślałem że regulacji brak... pójdę jednak w obejmę i M8000 tylko bez telewizorków. Ja tak jeżdzę od 2 lat. Manetki XT M8000 I-spec II przykręcone bezpośrednio do klamek hamulców XT M8100 I spec EV (trzeba zastosować do tego krótsze śruby niż oryginalne) Troszeczkę brakuje do idealnego ustawienia, ale nie narzekam i bez jakiegoś większego dyskomfortu jeżdzę nawet wiele godzin. Ja bym na Twoim miejscu spróbował.
szuwar_1978 Napisano 15 Maja 2023 Autor Napisano 15 Maja 2023 Już zamontowana ale na obejmie... też jest OK. Klamkę lekko odsunąłem bo i tak sie je obsługuje 1 palcem i maneta poszła między hamulec a grip. W porównaniu do M5100 ta ma mniejsze dzwignie i obsługuje się to w tym ustawieniu OK. Jedyny minus to że obsługa tylko kciukiem ... dla mnie to nie problem bo wiele lat śmigałem na manetkach srama trigger i tam tylko kciukiem sie obsługiwało. Dla mnie to zaleta bo paluch zawsze wolny i może kontrolować hamulce.
michalab Napisano 17 Kwietnia 2024 Napisano 17 Kwietnia 2024 Odgrzewam temat, bo rozważam zmianę hamulców na m6100, a mam manetkę sl-m8000. Najprostsze rozwiązanie to kupno sl-m5100 z mocowaniem i-spec ev. I teraz pytanie: czym różnią się te manetki? Muszę przyznać, że działanie sl-m8000 (dosyć twardy click) bardzo mi odpowiada. Zrzucanie o 2 nie jest dla mnie ważne, ale kultura pracy tak. Napędu na 12s zmieniać nie zamierzam.
Dokumosa Napisano 17 Kwietnia 2024 Napisano 17 Kwietnia 2024 M5100 jest miękka i nie zrzuca.natychmiast tylko po puszczeniu dźwigni. Jest patent żeby ulepić montaż .ev do manetki i-spec II ale jeśli miałbyś specjalnie po to kupować manetkę m8000-ispec II to IMHO nie warto.
michalab Napisano 17 Kwietnia 2024 Napisano 17 Kwietnia 2024 a jak ulepić ten montaż? Różnica w cenie to nie całe 100zł, przyjmę, że to po prostu cena za lepsze hamulce.
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.