Skocz do zawartości

[zabezpieczenie] 3 rowery na campingu


Rekomendowane odpowiedzi

Wybieram się na rowery z namiotami, ze spaniem na campingach.

Jak zabezpieczyć 3 rowery i przyczepkę Extrawheel na campingu?

Zakładam, że rowery będą stały gdzieś obok namiotu -  3 rowery i przyczepka obok siebie.

Posiadam długi duży hartowany łańcuch z porządną kłódką, którego używam jak zostawiam rowery na wakacjach pod domkiem, wiacie. Ale taki łańcuch waży dobre kilka kilogramów i jest za duży i za ciężki, żeby wozić go ze sobą na rowerze.

Mam też cienką 3 m linkę stalową z Obi i kłódkę, ale takie zabezpieczenie pewnie można łatwo przeciąć nożycami. Zajmuje mało miejsca i jest lekka, ale poziom zabezpieczenia niski.

Mam też U-locki ale w tym przypadku mogę zapiąć każdy rower osobno, a nie ma jak ich spiąć razem. Musi być to zabezpieczenie w miarę lekkie i w miarę małe. Koszt nie musi być bardzo niski, jestem w stanie rozważyć jakiś sensowny pomysł nawet w wyższej cenie.

Macie jakieś pomysły jak spiąć ze sobą / zabezpieczyć 3 rowery i przyczepkę.

Na razie wymyśliłem, że rowery będą stały tuż obok namiotu spięte u-lockami i jakąś linką spiąć rowery ze stelażem namiotu i puścić linkę po ziemi, żeby nie było jej widać. Żeby w razie próby kradzieży szarpnął się namiot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spędziłem w ubiegłym roku tydzień pod namiotem z rowerami (ale przyjechaliśmy autem - Chorwacja) - były spięte takim ciężarnym (4,5kg) łańcuchem do drzewa na parceli i do tego był przypięty bagażnik na hak. Niby OK - miejsce ciche, spokojne, z sąsiadami nawiązaliśmy relacje. Pewnie wystarczył by sznurek. Ale jak jeździłem z sakwami to już była tylko linka, rowery spięte tylko do siebie (bo nie zawsze było do czego) ale tak, by koła wchodziły pod tropik - by była szans usłyszeć - poczuć, jak coś się dzieje - to były pola biwakowe w Polsce-  żadnej ochrony czy płotu. I wtedy miałem miniaturowy alarm rowerowy - włączany kluczykiem - liczyłem, że jak ktoś ruszy to będzie alarm, a w nocy nie zauważy małego pudełeczka pod siodełkiem. Nadal są takie zabawki - w dzień bez sensu - można zatkać ręką, rozwalić, ale w nocy przy namiocie może pomóc. Wtedy jednak nikt nie ruszył, nic nie ukradł - ja zgubiłem kluczyk i miałem problem :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z połączeniem z nogą dobry pomysł. Najlepiej jakbym kupił stary trójkątny namiot, w którym nogi mi będą wystawać i wtedy przywiązać do nogi i przy okazji do masztu. Jak ktoś pociągnie rower z linką, to namiot się zawali i na pewno się obudzę. 🤪😉

Domyślam się, że alarm reaguje na ruch.

Coś tego typu?

https://www.amazon.pl/Fosmon-bezprzewodowe-urządzenie-antykradzieżowe-wodoszczelność/dp/B07PQ92SHC/ref=asc_df_B07PQ92SHC/?tag=plshogostdde-21&linkCode=df0&hvadid=522666574319&hvpos=&hvnetw=g&hvrand=13254421577441139706&hvpone=&hvptwo=&hvqmt=&hvdev=c&hvdvcmdl=&hvlocint=&hvlocphy=1011521&hvtargid=pla-743838240216&psc=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coś takiego, ale to już zaawansowana technologia. Myślę, że w dzień i bez właściciela w pobliżu to nie jest skuteczne (pamiętam, że w moim jak zatkać palcem piszczyk to prawie nie słychać i można wtedy urwać i utopić, ale w nocy, pod namiotem zadziała z zaskoczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...