Skocz do zawartości

[rozmiar ramy] Dartmoor Primal Pro 27,5 rozmiar s przy 170cm


depose86

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc. Potrzebuje waszej pomocy. Kupilem rower Dartmoor Primal Pro 27,5 w rozmiarze S i wydaje mi sie ze moze byc za maly ;/ Wzrost 170cm przekrok 77,5cm. Ponizej wklejam zdjecia robione na szybko. Czy rower wg was nie jest za maly?? Do tej pory jezdzilem na zwyklym MTB Z Krossa rama 17cali, kola 26 cali i bylo ok. Mam mozliwosc zwrotu/wymiany roweru na wiekszy i nie wiem co robic i potrzebuje waszej pomocy.

Wymiary ramy S:

reach 415

stack 622

st 410 

ett 589

przekrok 774

A wymiary ramy M to odpowiednio

reach 445

stack 622

st 430

ett 621

przekrok 774

W linku pelna geomatria ramy 2022_dartmoor_HT-frames_geometry_PL.pdf (velo.pl)

 

341033419_1266183337308861_335307244070024967_n.jpg

341170699_6163803233705580_7259668907349994487_n.jpg

341179815_1188675141832694_3971064123937075435_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze napisz do jakiego zastosowania ten rower bo niektórzy używają jako quasi-dirtówkę czy rower nastawiony stricte grawitacyjnie.

Niemniej jeżeli do "normalnej" jazdy gdzie masz ileś czasu siedzieć na siodełku i pedałować, wydaje się zdecydowanie za mały. Ja bym zmieniał na Mkę, nie widzę przeciwskazań. A ogólnie to bym nie kupował 27.5, ale może to świadomy wybór.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś jeszcze jak ten rower będzie używany?

Jeżeli oczekujesz, aby był bardziej zwrotny i fajniej zachowywał się przy zjeździe - zostaw mniejszy.

W każdych innych warunkach ten większy mógłby być lepszy, ale nie jestem pewien czy przeskok o 3 cm na długości to zaś nie za dużo przy Twoich gabarytach.

Jak masz możliwość to przymierz się jeszcze do tego większago i sprawdź czy w takich warunkach "rekreacyjnych" podczas jazdy po płaskim nie będziesz się czuł za bardzo "wyciągnięty"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, depose86 napisał:

Raczej do normalnej jazdy gdzies po lasach, bocznych sciezkach, mniej typowo  w gorach. W takim razie przekonaliscie mnie i jade dzisiaj przymierzyc rozmiar wiekszy i ewentualnie wymienie

w takim razie kupiłeś rower który ma całkiem inne zastosowanie. Oczywiście możesz nim jeździć gdzie chcesz, ale będzie to męka. Jest to rower o geometrii trial'owej który dobrze zjeżdża, po płaskim potrzebujesz jakiegoś MTB o relaksacyjnej geo np. cube attention albo indiana storm x7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem jakie ma zastosowaniem ten rower. bardzo dużo o nim poczytałem.  planuje zacząć zabawę w zjazdy, dlatego taki wybór. jazda po ścieżka będzie razem z dziewczyna gdzie nie będzie zabójczego tempa. sporo się naczytałem o rowerach i ten rower w teorii najbardziej spełnia moje oczekiwania. przy wyborze tez miałem mega dylemat, niby mierzyłem ta eskę w sklepie i mówili mi ze jest ok, a teraz wiem ze jest raczej za mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...