Skocz do zawartości

[bagażnik + sakwa] Bagażnik rowerowy tylny + sakwa na laptopa 14/15 cali


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chciałabym dokupić do Unibike FLASH GTS (rama 21) bagażnik tylny i jednostronną sakwę w której bezpiecznie będą mógł przewieźć po mieście laptopa 14/15 cali. Rower przechowuje w piwnicy w której nie mam za dużo miejsca. Chciałbym aby sakwa nie była jakaś ogromna albo miała łatwy systemem demontażu. Co do bagażnika nie ma żadnych preferencji. 


Proszę o jakieś propozycję i na co zwrócić uwagę przy zakupie.
Co myślicie o crosso twist 30? 

Z góry dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mihau_ napisał:

Pewien jesteś, że targanie laptopa w sakwie, która jest na sztywno połączona z rowerem i w żaden sposób nie amortyzowana to dobry pomysł?

To zależy... 😉 Jednak ja od wielu lat tak robię i nigdy problemów z laptopami nie miałem.

Edytowane przez vincek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2023 o 10:44, skow3r napisał:

Proszę o jakieś propozycję i na co zwrócić uwagę przy zakupie.
Co myślicie o crosso twist 30? 

To zależy jaki duży jest ten laptop. A myślałeś o którejś z tych sakw Crosso https://crosso.pl/sklep/sakwy-rowerowe/kolem-sie-toczy-x-crosso/ dedykowanej właśnie do przewożenia tabletów czy laptopów poprzez wewnętrzną kieszeń,. którą można w razie potrzeby też zdemontować?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam etui na laptopa 14", które elegancko wchodzi do przedniego ortlieba (przednie crosso porzuciłem, więc nie mogę sprawdzić), udało mi się kiedyś kupić w lumpeksie torbę HP Envy Sleeve i polecałbym coś w tym stylu albo coś ze sztywnego neoprenu), sprzęt wożę tak od kilku lat, uszkodzeń sprzętu brak. Do małego ortlieba na pewno nie wejdzie torba z laptopem większym, niż te 14", żadne 15,6" nie wejdzie, może bez etui. Ogólnie na większe sprzęty polecam już sakwy wielkości ortliebowych backrollerów albo crosso big. Aktualnie na allegro jest wysyp Vaude Aqua Back w cenie do 200 za sztukę - dobry system mocowania, dobra trwałość, dobre usztywnienie od strony koła, pasuje do większości bagażników.

W temacie crosso z linku wyżej - sześć paczek za koszmarne kolory i wątpliwej funkcjonalności kieszeń, to dla mnie wątpliwy biznes, kiedy za ~530 złotych można kupić back roller plus, za stówę taniej zwykłe crosso dry z clikiem albo wspomniane vaude w parze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...