Skocz do zawartości

[Rower do przyczepki z dziećmi] za około 2000 - 2500 zł.


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, proszę o pomoc co kupić.

Na rowerach zupełnie się nie znam. 

Przez ostatnie 3 lata jeździłem na Tribanie 100 z dectahlonu, ale mi ukradli zeszłej jesieni.

W tym roku będę chciał jeździć z dwójką dzieci w przyczepce. Mam tę przyczepkę
PRZYCZEPKA ROWEROWA / WÓZEK DLA DZIECKA IXPLORER HAMAX | Decathlon

Myślałem, żeby znowu kupić Tribana 100, ponieważ bardzo dobrze mi się na nim jeździło ( (bez przyczepki, z przyczepką nim nie jeździłem).
Proszę o poradę, czy ten rower nadaje się do jazdy z przyczepką (głównie po mieście i nad jezioro - maksymalnie około 8 km w jedną stronę).

Ewentualnie proszę o lepsze propozycje w zaproponowanej przeze mnie kwocie.  (mam 173 cm wzrostu)

Edytowane przez krokodyl_odpada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Biorąc pod uwagę to, że chcesz ciągnąć przyczepkę z dwójką dzieci 😵rozważyłbym rower z większym zakresem przełożeń i hamulcami tarczowymi aby być w stanie podjechać pod jakąś górkę i bezpiecznie się zatrzymać.

Edytowane przez Kettler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Triban 100 to był "ok" jak kosztował 999 a nie teraz. Poza tym jw. przełożenia do jazdy szosowej a nie targania dodatkowych kilkudziesięciu kilogramów

https://www.decathlon.pl/p/rower-trekkingowy-riverside-700/_/R-p-341646?mc=8751944

https://www.decathlon.pl/p/rower-crossowy-riverside-500-z-hamulcami-tarczowymi/_/R-p-300777?mc=8577925&c=Niebieski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia powiem, że rower nie większego znaczenia. Używam z dwoma rowerami 26 cali z napędami 3x8 (22-33-44 x 11-30) i 1x8 (44 x 11-32) jeden z V-kami, drugi z tarczami i powiem szczerze, że nie ma różnicy z V-kami musisz uważać jak masz słabe klocki i mokrą obręcz, ale to nic nowego.

Dla mnie jedyne warunki, jakie rower musi spełniać to opona tylna najlepiej coś bez bieżnika (bo sypie piachem i czym popadnie w dzieci), a drugi to błotnik tylny do samej ziemi (wtedy nawet z opony z bieżnikiem nie sypią).

Co do rowerów z deca się nie wypowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ponad dwa lata (i trzy rowery) jeździłem z przyczepką i zdecydowanie powiem, że hamulce mają znaczenie. Przesiadka z V-ek na tarcze to była przepaść.

Co do opony to - tak i nie 😉 Owszem leci z niej wszystko ale po to w przyczepce przednia osłona aby dzieciom nic się nie stało. Moim dzieciom raz jeden coś wleciało do przyczepki - woda z kałuży od przejeżdzącego samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, krokodyl_odpada napisał:

Przez ostatnie 3 lata jeździłem na Tribanie 100 z dectahlonu, ale mi ukradli zeszłej jesieni

O cholera, a ja specjalnie kupiłem T100 na commutera bo sądziłem, że nikt nie będzie chciał tego ukraść :)

1 godzinę temu, tomo63 napisał:

Dla mnie jedyne warunki, jakie rower musi spełniać to opona tylna najlepiej coś bez bieżnika (bo sypie piachem i czym popadnie w dzieci), a drugi to błotnik tylny do samej ziemi (wtedy nawet z opony z bieżnikiem nie sypią)

Ciągałem przyczepkę starym mtb 26" z oponami terenowymi i córa ani razu nie zgłaszała żeby coś jej wpadało do środka a bardzo często jeździliśmy polnymi drogami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, nie zawsze to jest problemem, jednak moje doświadczenia z Lasu Kabackiego, ścieżek wzdłuż Wisły i jazdy w mokrych warunkach (tu przychodzi z pomocą poszycie przyczepki) wskazują, że albo jedziesz powoli, albo dzieci są zasypywane kurzem i piachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...