Skocz do zawartości

[2000-4000 PLN] rower do pracy


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Temat zupełnie z kapelusza ale... Moja żona codziennie (niezależnie od warunków atmosferycznych) dojeżdża do pracy (kilka kilometrów). Jej stary i odkupiony od koleżanki rower dogorywa, i wczoraj wyszeptała że chciałaby "nowy rower". Jako że ja nie znam się na rowerach tak bardzo jak ona (ona przynajmniej jeździ na rowerze), pomyślałem że z pomocą przyjdą mi pewnie forumowicze.

Zapytalem co ten nowy rower ma mieć, więc już Wam streszczam:

- lekki

- duże koła

- hamulce tarczowe

I tu już z przymrużeniem oka - powiedziała że fajnie jakby był biały lub szary (to oczywiście żaden konieczny warunek;)).

Mówiąc wprost potrzebuje wiedzieć, w jaki rower warto zainwestować dla żony (to będzie najpewniej niespodzianka). Cenę podałem +/- bo zupełnie nie wiem czego się spodziewać. Jak będzie trochę taniej/drożej to też ok.

Zona ma jakieś 170 cm wzrostu (szczupła kobieta;)). Kondycję ma bo jest instruktorem wychowania fizycznego.

Dojazd do pracy to wrocławskie ścieżki rowerowe + kawałek jezdni czy chodnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja małżonka wybrała tańszego Elopsa (500) - z hamulcami V - też działają i kolor taki gołębi. Zwraca uwagę na to, że rama jest mało damska - raczej do przerzucania nogi za siodłem, niż przez tę ramę. Ten 900 ma lepszy osprzęt i jakąś amortyzację, ale przy parkowaniu w różnych miejscach wolała rower, którego strata będzie mniej bolesna. Ten Marin natomiast ma przekładnię w piaście - mamy z tym dobre doświadczenia - duża niezawodność (choć masa i trochę większe opory). 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, play69 napisał:

- lekki

- duże koła

- hamulce tarczowe

-  fajnie jakby był szary 

Rozrzut w propozycjach spory, bo nie napisałeś nic w kwestii wyposażenia, takiego jak oświetlenie błotniki czy bagażnik. Wg mnie lepiej sobie rower doposażyć, bo może błotniki z tworzywa wystarczą, czy bagażnik jednak będzie zbędny bo żona jeździ z plecakiem, itd.

Ja podrzucam do rozważenia Gianta, 11kg, szary, :)

https://www.giant-bicycles.com/pl/escape-disc-1

 

choć z drugiej strony wystarczy typowy cross za połowę tej ceny?

https://www.decathlon.pl/p/rower-crossowy-riverside-500-z-hamulcami-tarczowymi/_/R-p-300777

Mieszkacie w dużym mieście, większość z tych modeli traficie pewnie w sklepie, nie żona usiądzie na jednym czy drugim i oceni co jej pasuje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne dzięki za odpowiedzi i podpowiedzi. Jeżeli chodzi o bagażnik to nie, lepiej nawet jak go nie będzie bo tak jak kolega wyżej napisał każdorazowo do pracy zabiera plecak.

Uslyszalem dzisiaj że błotniki to "nie takie długie" jakkolwiek by to nie brzmiało ;) oświetlenie ma jakieś takie doczepiane więc to pewnie nie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się trochę nie zgodzę. W rowerze do pracy dobre błotniki to podstawa. Do tego sakwa albo koszyk i zasilane z prądnicy światło.  No chyba, że ktoś się w pracy przebiera i nie grozi mu powrót po zmroku. Teraz pracujemy zdalnie, ale kiedyś to żona - laptop w koszyku, sukieneczka, sandałki i do biura. Ja laptop w sakwie i czasem nawet w garniturze. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...