Skocz do zawartości

[Rower] Alternatywa dla Kross Level 4.0 junior


szugo22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planuje zakup roweru 24 najpierw dla córki,  zakładam że na 2 sezony, następnie przesiądzie się na niego syn, w oko wpadł mi Kross lv 4.0 jr. Wydaje się być ok, rozsądna tylna przerzutka, hamulce tarczowe, osprzęt shimano, czytałem na forum, że polecacie treka, fly'a, jak one się maja do tego krossa? Może jakaś inny alternatywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz kwestii technicznych zwróć uwagę na to aby rower się córce podobał i ogólnie się na nim dobrze czuła. 
Jak już kupisz rower to poświęć trochę czasu na dobór siodełka , w miarę miękkie grypy, dobre pedały. To są szczegóły ale często stanowią o tym czy dziewczyna będzie chciała w ogóle jeździć na tym rowerze😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz rację wygląd dla nich jest najważniejszych, dla mnie liczy się jakość do ceny, jakość i wytrzymałość osprzętu, jak podpowiecie, który osprzęt posłuży na kilka sezonów, to ja już przekonam dzieci do wyglądu;) natomiast chciałbym tutaj uzyskać informację od Was odnośnie różnic w osprzęcie, typu w Woomie jest lepszy suport bo.... , w woomie nie ma tarczowek, czy przy tej masie użytkowników ma to znaczenie? co do szczegółów, nie będą one miały wpływu na chęci do jazdy, jedziemy dość dużo i w różnym terenie i dzieciaki najchętniej by z rowerów nie schodzili, ale uwaga cenna dzięki, będę miał na uwadze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Kettler napisał:

Jak już kupisz rower to poświęć trochę czasu na dobór siodełka , w miarę miękkie grypy, dobre pedały.

W markach "dziecięcych", jak Woom, Kubikes i inne, nie ma co wymieniać. Co najwyżej opony pod tereny, którymi się jeździ.

Cytat

natomiast chciałbym tutaj uzyskać informację od Was odnośnie różnic w osprzęcie, typu w Woomie jest lepszy suport bo.... , w woomie nie ma tarczowek, czy przy tej masie użytkowników ma to znaczenie?

Nikt rozsądny nie zwraca na to (większej) uwagi. Hamulce dla zawodnika 30 kg...? 🤣 O tym się nie wspomina. Bardziej o długości korb, wielkości pedałów, dopasowania klamek do małych dłoni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oł noł, nie ma tarczówek, kilkuletnia dziewczynka będzie miała słabszą modulację podczas hamowania 🤣

48 minut temu, szugo22 napisał:

 dla mnie liczy się jakość do ceny, jakość i wytrzymałość osprzętu

Ale twoje preferencje nijak się mają do tego czy dziecko chętnie będzie na dany rower wsiadać. Chcesz posadzić dziewczynkę na rower ważący 1/3 masy jej ciała - a twój rower waży 30kg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szugo22 napisał:

Tak masz rację wygląd dla nich jest najważniejszych, dla mnie liczy się jakość do ceny, jakość i wytrzymałość osprzętu, jak podpowiecie, który osprzęt posłuży na kilka sezonów,

Też przerabiam już kolejny rower dla dzieci ale mam inną filozofię. Kupuję tylko używane bo po roku/dwóch i tak są za małe. Co do osprzętu, jakie to ma znaczenie? Wytrzymały będzie każdy i żaden jednocześnie. Wystarczy, że dziecko raz rzuci rower na chodnik i po przerzutce, nieważne czy Tourney czy XT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Temat ma już 20 dnii i nie wiem czy zainteresowany jest dalej zainteresowany. Ale szukając dla mojego dziecka najważniejsza byłaby waga roweru i przełożenia. Rower określany jako 
24" dla dziecka może mieć 17kg albo 8,5kg ;) Przerzutki z tarczą 36 z przodu i 32 z tyłu gdzie nie wyjdzie pod średnią górkę, albo 30 z przodu i 46 z tyłu gdzie wyjdzie prawie wszędzie. Pytanie jaki budżet i czy dziecko da się do pewnych założeń przekonać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...