Skocz do zawartości

[wpadająca manetka] Shimano Deore 1na 11


Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.Dzisiaj chciałem polepszyć a chyba tylko pogorszyłem.Wyciagnałem linkę od przerzutki w celu nasmarowania,nasmarowałem i zamontowałem z powrotem.Mogłem nie odkrecać baryłki bo teraz mam problem z ustawieniem przerzutek i co najlepsze to manetka przy przełączaniu na wyzsze koronki poprostu nie łapie,podczas przełączania na nizsze działa.Co mogłem zrobić nie tak?Jak sprawdzić czy manetka jest zepsuta, rozkreciłem rzuciłem okiem i nic tam nie widzę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, siemalysy napisał:

Maneta nie przełącza i na manetce nie da się wrzucić przełożenia w górę? Czy przełożenie na manetce wchodzi, a na przerzutce nie? 

Manetka nie przełacza w góre,ona nie łapie,wajcha jest lużna.Czasem załaapie ale sporadycznie.Przy zrzucaniu w dół jest normalnie.Zepsułem manetkę?Czy może linke zle zamontowałem?No ale jak to mozna linkę zle zamontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnąłem całą linkę z pancerza,przesmarowałem i w włożyłem z powrotem.Trzeba wyregulować tylko ze wajcha manetki jest lużna, ta która wrzuca na większe koronki.Zrobiłem jak trzeba.Łańcuch dałem na najmniejszą koronkę,naciągnąłem linkę i przykręciłem do przerzutki.Biorę sie za regulację baryłką bo przez wyjęcie linki nic więcej się tam nie rozregulowało,ale nie  da się bo ta wajcha od manetki złapie czasami i to za którymś razem i to trzeba ją tak fest przycisać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie kochany !! A jak Pan linkę zamocowałeś w przerzutce ?  Robi się tak - w manetce ustawiasz na jedynkę (czyli najmniejsza koronka w kasecie), łańcuch na kasecie też w tej samej pozycji i dopiero ustalasz pozycję linki i łańcucha na trybie. Potem delikatna korekta baryłką przy manetce  i zero problemów. A ty jak robisz ,że manetka w nie wiadomo jakiej pozycji  oraz łańcuch nie wiadomo na którym trybie to wychodzą takie kwiatki.  Elementarne zasady serwisu napędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mi się wydawało, że 1 to największa koronka...
Jeszcze się nie spotkałem z manetką liczącą biegi od drugiej strony.

Zasada taka, że trzeba na manetce poluzować na maksa. Przerzutka w zależności od typu będzie ostawiona na najmniejszej koronce (normalna sprężyna) lub na największej (odwrotna sprężyna, chyba bardzo mało popularne rozwiązanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, pecio napisał:

Panie kochany !! A jak Pan linkę zamocowałeś w przerzutce ?  Robi się tak - w manetce ustawiasz na jedynkę (czyli najmniejsza koronka w kasecie), łańcuch na kasecie też w tej samej pozycji i dopiero ustalasz pozycję linki i łańcucha na trybie. Potem delikatna korekta baryłką przy manetce  i zero problemów. A ty jak robisz ,że manetka w nie wiadomo jakiej pozycji  oraz łańcuch nie wiadomo na którym trybie to wychodzą takie kwiatki.  Elementarne zasady serwisu napędu.

Dokładnie tak zrobiłem.Łancuch na najmniejszej,manetką pstrykałem tak zeby było na najmniejszej a pożniej przykręciłem linkę do przerzutki.Wygląda na to że padła manetka,nie wiem ,może to zbieg okoliczności,nie działa i tyle.Zamówiłem manetkę razem w komplecie z linką i pancerzem.Może i dobrze bo hamulce mam z systemem i-spec a manetka na obejmie,tak że zamówiłem manetkę z i-spec.Wymienie teraz komplet.Mam nadzieję że bedzie działać.

1 minutę temu, tomasz777 napisał:

Dokładnie tak zrobiłem.Łancuch na najmniejszej,manetką pstrykałem tak zeby było na najmniejszej a pożniej przykręciłem linkę do przerzutki.Wygląda na to że padła manetka,nie wiem ,może to zbieg okoliczności,nie działa i tyle.Zamówiłem manetkę razem w komplecie z linką i pancerzem.Może i dobrze bo hamulce mam z systemem i-spec a manetka na obejmie,tak że zamówiłem manetkę z i-spec.Wymienie teraz komplet.Mam nadzieję że bedzie działać.

Jeszcze pytanie odnośnie baryłki.Ja dokręciłem ją maksymalnie po czym cofnałem o dwa obroty przed przykręceniem linki do przerzutki.Dobrze zrobiłem czy może ma być inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się wyjaśniło.Manetka plus linka z pancerzem wymienioma,przerzutki ustawione,chodzą jak złoto.Gdzieś w sieci wyczytałem żeby bardzo mocno pociagnąć linkę ,najlepiej kombinerkami i przykręcić do przerzutki,tak zrobiłem i przez to miałem problem z ustawieniem przerzutek i z tego powodu zepsułem manetkę, ponieważ  co bym nie robił  linka była wciąż za mocno napięta.Manetka miała za ciężko i w pewnym momencie przeskoczyła.Pociągnałem linkę palcami,przykręciłem i wtedy wszystko poszło jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...