Skocz do zawartości

[Sztyca Regulowana] XLC SP-T10B Blokuje się


Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam sztycę regulowaną XLC SP-T10B z zewnętrznym prowadzeniem linki i blokuje mi się w górnej pozycji. Nawet pod własnym ciężarem jest ją ciężko opuścić, muszę kilka razy swoją wagą uderzyć w siodełko i wtedy dopiero się opuszcza. Co mogło by się w niej uszkodzić może ktoś ma jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztyca jest nowa, mam ją niecały miesiąc (uprzedzając pytania czemu nie oddam jej na gwarancję, chcę najpierw się dowiedzieć czy to nie będzie jakaś pierdoła, którą mogę naprawić sam bo chciałbym uniknąć całego odsyłania i czekania na naprawę i powrotnej wysyłki), zrobiłem na niej jakieś 15km. Nie była jeszcze nigdy rozkręcana. Dolna śruba z obejmy została dokręcona na 6Nm zgodnie z zaleceniami producenta sztycy. Do tej pory działała bez zarzutu, nie miała nawet żadnego kontaktu z brudem (błoto, piach itp). Po prostu z dnia na dzień przestała poprawnie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze że jest 6Nm a po odkręceniu lekko zacisku praca się nie poprawia? Pancerz może wyskoczył z oporu wewnątrz ramy i manetka nie odpuszcza całkiem linki? Jak wygląda ten wpust linki w sztycę, może po wsunięciu w ramę być jakaś kolizja z śrubą do bidonu itp? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, siemalysy napisał:

Ja bym sprawdził linkę przy sztycy. Jeżeli jest tam zewnętrzne prowadzenie linki, to łatwiej się do niej dostać. 

Linkę wypiąłem od sztycy i ten spust wciskałem manualnie i dalej to samo.

17 minut temu, itr napisał:

No dobrze że jest 6Nm a po odkręceniu lekko zacisku praca się nie poprawia? Pancerz może wyskoczył z oporu wewnątrz ramy i manetka nie odpuszcza całkiem linki? Jak wygląda ten wpust linki w sztycę, może po wsunięciu w ramę być jakaś kolizja z śrubą do bidonu itp? 

Odkręciłem obejmę całkowicie, że sztyca była luźna i nadal po wystrzeleniu w górę blokuje się i nie chce się opuścić.

Nie ma żadnej kolizji linki ponieważ w tej ramie jest zewnętrzne prowadzenie linek bo jest to RR XC120

 

Dodam tylko, że pojawił się nowy dźwięk taki metaliczny kiedy sztyca wysuwa się do góry i wtedy kiedy on się pojawia to jest problem z jej opuszczeniem. Wygląda to tak jakby sztyca wysuwała się za swój maksymalny skok...

 

Edytowane przez Daimos77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy rurą sztycy, tą która ma większą średnicę, a tą z mniejszą średnicą powinieneś mieć nakrętkę. Sprawdź czy nie jest luźna. Później ją odkręć i zobacz czy przypadkiem coś tam się nie blokuje. Jeżeli będzie wszystko w porządku, to raczej nie pozostanie Tobie noc innego jak reklamacja sztycy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Przy tej konstrukcji masz na dole sztycy nakrętkę. odkręć ją, tam jest mechanizm aktywujący odblokowanie sztycy, ciągnięty przez ten sznurek od zewnętrznego połączenia. Zobacz czy tam coś się nie stanęło.

Tu gostek też miał problem z XLCkiem z tym mechanizmem:

tak od 3.30, bo z nawijki nic nie kumam.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...