Skocz do zawartości

[3500] Używany gravel


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Przychodzę z pytaniem o rower Cannondale Topstone 4. Obecnie jest kilka ofert tego roweru na olx w kwocie 3,5tyś. Bardzo mocno zastanawiam się nad jego zakupem, jednak nie wiem czy grupa Microshift to dobry wybór. Na wstępie wymieniłbym hamulce na GRX 400. Zależy mi na wygodnej pozycji i solidnej ramie.

Czy ktoś miał styczność z grupą Microshift?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totalnie nie podobają mi się Romety, tak samo Kross Esker 6.0... moim zdaniem jest po prostu brzydki. Szukam czegoś wygodnego z stack/reach 1,51+
Pod uwagę brałem Canyon Grail, Giant Revolt, Cannondale Topstone, Specialized Diverge. Chociaż posiadam Meridę Big Nine 500 z 2019 r. to jakoś Silex wizualnie również mi nie podchodzi. W sumie nie mam określonego budżetu lecz nie chcę przepłacać za nowy rower, a póki co to nie zanosi się na ustabilizowanie cen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Szukam czegoś wygodnego z stack/reach 1,51+

To żaden wyznacznik. A jak jeszcze przez te parametry porównujesz graila/revolt z diverge/topstone to już w ogóle kosmos

Cytat

lecz nie chcę przepłacać za nowy rower

Więc przepłacisz za używany? Dobry gravel swoje kosztuje i tyle, taniej nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To żaden wyznacznik. A jak jeszcze przez te parametry porównujesz graila/revolt z diverge/topstone to już w ogóle kosmos

Nigdzie nie napisałem, że porównuje te rowery między sobą. Wymieniłem je ponieważ uchodzą za najwygodniejsze oraz wizualnie przypadły mi do gustu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

uchodzą za najwygodniejsze

Kompletny idiotyzm. To, że na rowerze masz w teorii stosunkowo wyprostowaną pozycję nie oznacza "wygody". Ludzie mają różną budowę, różne proporcje ciała, inne poziomy wytrenowania czy rozciągnięcia. Jednemu wygodnie kiedy siedzi na rowerze jak na kiblu a dla innego im bardziej agresywna pozycja tym lepiej.

Cytat

Nigdzie nie napisałem, że porównuje te rowery między sobą.

a jak to inaczej zinterpretujesz?

Cytat

Szukam czegoś wygodnego z stack/reach 1,51+
Pod uwagę brałem Canyon Grail, Giant Revolt, Cannondale Topstone, Specialized Diverge.

 

Nie możesz brać za wyznacznik stosunku stack/reach kiedy mowa o rowerach, gdzie podejście do geometrii jest totalnie inne

sfasfas.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zdecydowałem się na kupno szosy endurance z możliwością wstawienia opony do 35mm. Czy jest sens dopłacać do grupy 105, korby shimano oraz karbonowej sztycy? W sumie tylko tym się różnią Canyon Endurace AL 6 i Canyon Endurace AL 7

Czytałem dużo o tym, że amator nie odczuje różnicy pomiędzy 10 rzędową Tiagrą, a 11 rzędową 105tką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupować rower szosowy, żeby włożyć szersze opony - rozumiem, popieram.

Kupować taki rower z Tiagrą, żeby przekładać tam GRX? A po co?

Może jestem już stary ale nie widzę przyjemności w jeżdżeniu gravelem po czymś gorszym niż szuter.

Jakiej by nie miał opony i grupy napędowej, to baran się w trudnych warunkach sprawdzi tak sobie. Po prostu nie ta bajka.

Ba, nawet opona 35 to mało, 40 już lepiej - zrobiłem taką konwersję w rowerze z Tiagrą i uważam że jest super na calodzienne wypady po okolicy po dziurawym asfalcie:

20230205_141324_polarr.thumb.jpg.1ef8bbfd508ee5137d07d507f5383754.jpg

i dobrych szutrach:

DSC_5382_polarr.thumb.jpg.0169d49dc2d2536efc402005d739e9bf.jpg

I całkiem dobry na sakwy, na podobnych trasach, chociaż kilka dni po 100+ km czuć już w rękach.

W sumie - na grzyba GRX w rowerze szosowym? Ale jak ktoś chce ...

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam wrzucać tam grx'a. Byłem po prostu ciekaw :) Może w przyszłości uderzy mi woda sodowa i spróbuję takiej modyfikacji, póki co mam MTB na nowej deore, więc mam czym do lasu wjechać :)

Przeznaczenie tego roweru to szosa oraz lekkie szutry. W dużej mierze chodzi mi o odcinki 100~200km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, spidelli napisał:

Może jestem już stary ale nie widzę przyjemności w jeżdżeniu gravelem po czymś gorszym niż szuter.

Jakiej by nie miał opony i grupy napędowej, to baran się w trudnych warunkach sprawdzi tak sobie.

 

Masz na myśli brak amora czy to, że sam baranek nie nadaje się na dziurawe szutry albo kamieniste drogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...