Skocz do zawartości

[transport, kurier, rower elektryczny] Kurierzy rowerowi na elektrykach


Rekomendowane odpowiedzi

Temat jest stosunkowo nowy, wyszukiwarka na forum nie zwróciła pasujących wyników. W Łodzi jako kolejnym mieście pojawili się kurierzy rowerowi na elektrykach, wożący większe i cięższe paczki. Temat budzi jednak kontrowersje, przeciwnicy podnoszą na fejsie larum, że kurierzy łamią przepisy i jeżdżą na chodnikach. Natomiast zwolennicy podkreślają względy ekologiczne i możliwość szybszego transportu  w zatłoczonym mieście, niż samochodem. Ciekaw jestem Waszych opinii Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, ulica, droga i tekst „ŁÓDŹ WWW.ROWEROWALOBZ.PL WWW NAL ŁÓDŹ DOŁĄCZYŁA ŁÓDŹ JEST KOLEJNYM POLSKIM MIASTEM w KTÓREGO CENTRUM ΤΑ FIRMA KURIERSKA DOTARCZA PACZKI ROWERAMI TOWAROWYMI ZE WSPOMAGANIEM ELEKTRYCZNYM. ΤΑ FIRMA W ŁODZI MA TAKIE ROWERY!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Thomlodz napisał:

możliwość szybszego transportu  w zatłoczonym mieście, niż samochodem.

Bo jak wiadomo, rower jest wielkości samochodu. Zapakuje tyle samo przesyłek i wcale nie straci czasu na powroty do bazy.

Nie wiem w ramach jakiej usługi jeżdżą Ci kurierzy, natomiast raczej nie zastąpią standardowej dostawy. Strzelam że chodzi o dostawę tego samego dnia, w obrębie jednego miasta.

Czy to zmniejszy ilość samochodów kurierskich? No raczej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Tomek595 napisał:

To jest temat na Główne Forum?

Wrzuć to do działu o elektrykach albo na jakies forum dla kurierów 😅

Już widze radosc kuriera po przesiadce z busa na rower . Zimą ☠️

A czemu nie? Mnie chodzi o to, jak postrzegają takich kurierów inni rowerzyści oraz kierowcy (wielu z forumowiczów jeździ samochodem). No i piesi. Bo już zarzucano takim kurierom ze zajmują dużo miejsca na chodnikach i terroryzują pieszych. Do tego zdjęcia tez się doczepili ludzie - kurier po lewej jedzie chodnikiem zamiast ścieżką rowerową

Edytowane przez Thomlodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurier po lewej, stoi przed przejazdem, a nie jedzie. Dodatkowo, ustawili się do zdjęcia.

Jezu, jedno zdjęcie, a ludzie + Ty już piszą że jeżdżą po chodnikach i łamią przepisy. Dodatkowo, w Łodzi są 2, słownie: dwa takie rowery! Matko Boska, żeby tylko nie sterroryzowali mieszkańców.

Ciekawe ilu takich ludzi, którzy mając nadmiar czasu wylewają swoje żale na FB, odróżniają kuriera od wszelkich Uber/ Glovo itd.

Właśnie dlatego nie wchodzę na FB. Zobaczą zdjęcie i już lament, jakby im matkę rozjechali.

@Thomlodz polecam Ci usunąć FB. Poziom ludzi piszących komentarze, powiedzmy że nie jest najwyższy. Czasami trafi się ktoś, kto myśli ale na ogół jest zjadany przez resztę.

Edytowane przez ChuChu
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Thomlodz napisał:

A czemu nie? Mnie chodzi o to, jak postrzegają takich kurierów inni rowerzyści oraz kierowcy

Oooo... Tom z Łodzi znowu aktywny... A ty nie pożegnałeś się już z nami w poprzednim, wiekopomnym temacie ? Miałeś już tu nie publikować.

Odpowiadając. Nijak nie postrzegają. To forum rowerowe a nie kurierskie. Kurierzy to nie kolarze tylko bidulki których jakiś podły sadysta posadził na te debilne wehikuły. Paczki mają dowozić a nie rozpływać się nad zaletami czy wadami elektryków. A fejsbukowy plankton intelektualny się podniecił i deliberuje.

Z ciekawości, nastepny temat spłodzisz na temat kolarskiego pozdrowienia w kierunku ciemnoskórych dostawców jedzenia z "Pyszne.pl" ? 

Edytowane przez KNKS
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszę nic czytać, po tym jak miałem 10 lat FB. FB to ściek, a w większości wypowiadają się osoby, które nie powinny tego robić.

Widzisz, kiedyś było tak: interesował Cię jakiś temat, to rejestrowałeś się na Forum i stamtąd czerpałeś wiedzę. Użytkownicy są różni, ale sam proces rejestracji i wypowiedzi powoduje, że jednak trzeba cokolwiek zapoznać się z tematem. Dość mocno filtruje to ilość "ekspertów".

A jak jest z FB? Pod jednym artykułem jesteś ekspertem od rowerów, potem od polityki, a następnie specem od wojny. Wszystko dlatego, że dostępne jest to z jednej platformy. Można pierdzielić na każdy temat, bez nawet minimalnego wysiłku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kokoś nie lubić ale na tą chwilę prezentujecie tu niektórzy czyste chamstwo i poziom mułu. Jak wam nie pasują tematy to wypad i już. Nie trzeba ani czytać ani komentować bo przyganiał kociołek.... z tym porównaniem FB do ścieku.  

Co do tematu kurierka ma o tyle wspólnego z "nami" geniusze, że ma wpływ czy wrócisz cały do domu czy nie. Pracuję na Rynku Krakowskim więc doświadczam ciągłej walki by bezpiecznie wrócić w obie strony z domu. Robi tak sporo ludzi bo inaczej niż salwowanie się ucieczką czy jak ja łażeniem blisko ścian budynku się powoli nie daje. Raptem kilka dni temu byłem światkiem o milimetry takiego dzwonu na Siennej, że głowa mała. Więc sam pomysł uważam za absurdalny ale nie jako taki tylko jak to zwykle z powodu czynnika ludzkiego. Może w Suchej albo innej Skawinie jest inaczej ale tą robotę w dużych miastach w dużej mierze wykonuje spora patologia jak chodzi o zachowanie życiowe. Druga sprawa sama profesja, specyfika, tempo działa na niekorzyść rozwoju tej branży w zaprezentowany sposób. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tyfon79 to jest Forum Rowerowe, a nie Forum jak przetrwać będąc pieszym. Uważasz że ten temat pasuje do działu głównego? Naprawdę trzeba poruszać każdy jeden temat, w którym pojawi się słowo "rower"?

Inna sprawa, że dlaczego ja pisząc że takie tematy nadają się do śmietnika, jestem według Ciebie na gorszej pozycji, niż Ty piszący że warto go zostawić? 

Poprawuj na ortografią i gramatyką, bo ciężko się czyta to co piszesz. Nad kulturą wypowiedzi też swoją drogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KNKS popisałeś sobie i co? Mnie to może co najwyżej rozśmieszyć. Sam sobie wystawiasz świadectwo. @toboteż rózne rzeczy pisał, ale przynajmniej takze i konkretne, cenne informacje. Natomiast twoje podejście to czyste dopieprzanie sie dla samej zasady. Dno i 2 metry mułu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przypominam sobie, żeby @tobo zakładał takie tematy. Dość często jego wypowiedzi różnią się od ogólnych doświadczeń, wywołują sporo dyskusji, ale zawsze mają jakieś sensowne podłoże. Mimo że dość często się z nim nie zgadzałem, to bardzo go cenie za wiedzę.

Myślisz że na Forum Fiata Ducato, pojawiają się tematy że kurierzy w Fiatach Ducato parkują na chodnikach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, ChuChu napisał:

@Tyfon79 to jest Forum Rowerowe, a nie Forum jak przetrwać będąc pieszym. Uważasz że ten temat pasuje do działu głównego? Naprawdę trzeba poruszać każdy jeden temat, w którym pojawi się słowo "rower"?

Inna sprawa, że dlaczego ja pisząc że takie tematy nadają się do śmietnika, jestem według Ciebie na gorszej pozycji, niż Ty piszący że warto go zostawić? 

Poprawuj na ortografią i gramatyką, bo ciężko się czyta to co piszesz. Nad kulturą wypowiedzi też swoją drogą.

Dobra "poprawuje" nad orto jak zrobisz to samo. Chłopie sam odchodziłeś z tego forum X x i masz czelność w tej chwili wytykać mi kulturę wypowiedzi. Kim ty jesteś i jakim prawem pozbawiasz mnie napisania w tym temacie a choćby kilku zdań? Ty może i inni macie ochotę ananizować się milionowym tematem na temat "wyboru roweru dla nowicjusza za 5 tys albo milionowego tematu o gravelach ale ja chcę pogadać a choćby o "rowerowej d&%e Marynie". Tym bardziej, że jest zima. Nie bywam tu często i nie za bardzo nawet patrzę co jest na STRONIE GŁÓWNEJ. To przenieście na nie główną i już. Co to się utworzyła jakaś grupka chłoptasiów co będą cenzurować co jakie zakładać tematy bo ma poplecznika w jednym max dwóch modach co dostali brzytwę do ręki i siekają jak leci? 

A tak w ogóle jak się nie ma nic do napisania a szuka kija do tyłka to się wytyka drobne błędy w pisowni. Słabe to jest i to mocno. 

Edytowane przez Tyfon79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tyfon79 jestem takim samym użytkownikiem jak Ty i mam takie samo prawo wypowiadania się. Proponowaliśmy już nie raz, żeby @Thomlodz sobie wrzucił temat zbiorczy w "Nierowerowe Forum na Maxa" czy jak to tam idzie, wrzucał i dyskutował do woli. Tam jest miejsce na takie rzeczy.

A co ma odchodzenie z Forum do kultury wypowiedzi? Podasz mi przykłady błędów ortograficznych w moich wypowiedziach?

Bo:

29 minut temu, Tyfon79 napisał:

Jak wam nie pasują tematy to wypad i już

Bardzo miło.

29 minut temu, Tyfon79 napisał:

światkiem

Świadkiem

29 minut temu, Tyfon79 napisał:

przyganiał

Przygadał.

Twoja kolej.

Co ja się będę produkował. Jest taka opcja "Ignoruj".

Edytowane przez ChuChu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Tyfon79 napisał:

Co do tematu kurierka ma o tyle wspólnego z "nami" geniusze, że ma wpływ czy wrócisz cały do domu czy nie. Pracuję na Rynku Krakowskim więc doświadczam ciągłej walki by bezpiecznie wrócić w obie strony z domu. Robi tak sporo ludzi bo inaczej niż salwowanie się ucieczką czy jak ja łażeniem blisko ścian budynku się powoli nie daje. Raptem kilka dni temu byłem światkiem o milimetry takiego dzwonu na Siennej, że głowa mała. 

Osobiście pomieszkuje trochę w Krakowie i często przemierzam odcinek od Smoczej do Kleparza. Oczywiście maszeruje ulica Grodzką, bo lubię obcować z ładną architekturą 😎  Nigdy nie zanotowałem żadnego zagrożenia i twierdzę że jesteś przewrażliwiony. Ot centrum wielkiego miasta, niektórych przeraża... 

100x bardziej można zaliczyć czołówkę z rowerzysta czy biegaczem w rejonie Jubilata, ale czego oczekiwać w 750 tysięcznym mieście ?

Edytowane przez KNKS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ChuChuserio rusza cię słowo "wypad" na tle tego jak traktujecie innego forumowicza? Czy ja ci ograniczam prawo wypowiedzi? "Wy" becycie nad kolejnym tematem i daję sobie łeb pod topór, że jak by kolega wszystkie tematy wsadził w ten dział co piszesz, też bycie robili dym. A tak w ogóle "dział nierowerowy" też jest cenzurowany i dobże o tym wiemy. Nie można tam pisać o wszystkich nierowerowych kwestiach wiec proszę przynajmniej ze mnie nie robić idioty. Bycie dorosłym to akceptacja pewnych zachowań, które o ile mieszczą się w ramach kultury wypowiedzi trzeba akceptować. Mi się nie muszą tematy kolegi podobać ale to forum i wolę jego niż moderatora, który w zasadzie "dopinguje" do opuszczenia i tak już mocno kameralnego forum. Może to lubi, może taką ma pasję, może bez tego nie idzie wytrzymać na takiej samej zasadzie jak Ty nie możesz z tego forum odejść nie płodząc dziesiątek postów. I po x kolejny z tą funkcją ignoruj. Mi chcesz tym zaszkodzić czy powoli ale systematycznie uszczuplać ten przybytek z użytkowników? 

@KNKSChyba nie rozumiesz ale już ci tłumaczę bo gdzie Smocza a gdzie Sienna. Sienna to ich autostrada kolego a już na przykład Św Anny nie. W rejonie masz  sporo gastro w tym 3 MacDonaldy. Zobacz co się czasem dzieje w rejonie Szewskiej gdzie mają punkt odbioru. Jakoś rzadko mam "ale" do nie kurierów więc nie uważam bym przesadzał. Tym samym rozwój tego typu usług nie wszędzie jest pożądany. Takie mam spostrzeżenia i zdanie. Co mnie tłumaczy, że faktycznie jak pisałem wyszedłem w sumie z "dziczy" rogatek Krakowa do samego centrum ula wiec mogę mieć lekko wypatrzony obraz sprawy. Tylko nie jestem tutaj samotny w tej kwestii. Nie jest tak żle jak z hulajnogami ale dla mnie problem jest. I jak pisałem bo znam "metodykę" tych usług pospiech to przyczynek do bycia debilem na drodze. Sam takim byłem i dopiero teraz widzę jak to była skala. Nigdy więcej. 

 

Edytowane przez Tyfon79
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autorze kolejnego tematu z grupy specjalnych: kilka tygodni temu pieprznąłeś focha obwieszczając odejście. Wg mnie takie deklaracje albo się wprowadza w życie albo się ich nie publikuje. Tak robią dorośli,  czytaj- dojrzali - ludzie. 

Spłodziłeś kolejny fascynujący temat  - a uważam tak po sugestii, gdybam że mającej odniesienie do rzeczywistości,  że takich pojazdów jest dwa. 

Obecność na forum jest z wyboru, oznacza to że utrzymanie aktywności nie wymaga pisania żeby cię gugle nie wykopało. 

Zazwyczaj sugestia dawana ludziom która brzmi "trzymaj poziom " nie oznacza żeby trzymać jakikolwiek poziom. 

Zastanawiam się czy nie masz naprawdę ciekawych doświadczeń rowerowych którymi możesz się podzielić albo przyzwoicie sensownych pytań odnośnie rzeczy realnie wnoszących coś w twoje rowerowe życie. 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...