Skocz do zawartości

[zakup] Czy warto wymienic 11 letni rower


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Jestem posiadaczem 11 letniego Unibike Viper. Przyznam, że trochę mi się znudził i chcialem kupic bardziej nowoczesny rower.

Wiadomo,ze ceny zwariowaly. Za mojego Vipera dalem wtedy jakies 1700 zl.

Wpadl mi w oko rower Giant Roam 2 w cenie ponad 3000.

Moje pytanie brzmi, czy warto wymienić rower, ktory mam na nowoczesny crossowy za 3000-3500? Moze ewentualnie inny niż roam ;)

Będę wdzięczny za opinie. Z gory dziękuję.

Dodam, ze z moim viperem jest wszystko ok. Trochę mi się kolor znudzil, widac na nim slady eksploatacji, cos tam trzaska od czasu do czasu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozycja na tym Giancie bedzie zupełnie inna niż na Viperze.

Jeżeli obecny Viper jest wygodny, ale już zmęczony, to po prostu wymień go na współczesny odpowiednik, bo pod względem pozycji jaką oferuje obecny model Vipera, to niewiele się przez te 11 lat zmieniło.

Niestety, jeżeli chodzi o stronę wizualną, to w Unibike też się za wiele przez te lata nie zmieniło ;)

Tak czy inaczej, Viper ten sprzed 11 lat, czy obecny to bardzo dobry rower.

Cena jest ponad 2x wyższa, ale i osprzęt będziesz miał lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam kupiłem crossowkę w 2015 roku, ale już 2 lata później trochę mi się ten rower opatrzył i chcialem przesiąść się na model wyżej na lepszym osprzęcie. Był to Specialized Crosstrail i na takiego też chciałem wymienić, ale Spec w międzyczasie zmienił kształt i niestety też minimalnie geometrię ramy, która w ogóle mi nie spasowała.

Zostałem przy Crosstrailu z 2015 i bardzo dobrze, bo po kolejnych 2 latach Spec w ogóle przestał produkować serię Crosstrail :(

Już za dużo nie jeżdżę na crossowce, ale chciałbym mieć ten rower jak najdłużej, bo mierząc się w międzyczasie do crossówek innych marek, jakoś żadna nie spasowała mi tak jak Spec. Dlatego zmiany nie zawsze są dobre.

Najlepiej będzie jak najpierw przymierzysz się do jakiejś crossówki o bardziej sportowej geometrii, a później wróć na forum i zadawaj pytania. Bo jeżeli wiesz, ze chcesz rower crossowy, który z założenia ma być kompromisem pomiedzy sportem, a rekreacją, to musisz zdawać sobie sprawę, że Viper jest tym bardziej rekreacyjnym, a Giant - sportowym.

Więc odpowiedz sobie na pytanie, czy chcesz sprzęt nowoczesny, czy wygodny.

Tzn. Jak Giant, który wpadł Ci w oko będzie dla Ciebie komfortowy - to bierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roam to dobry wybór, i bardzo wygodny rower. Z tą pozycją to prawda, nieco inna, ale są tacy ludzie którzy podobne crossy wykorzystują sportowo, i tacy którzy robią z nich rowery bardziej do rekreacji - właśnie w stylu Vipera. Także - kwestia poustawiania roweru itd. 

Na pewno rama jeśli chodzi nie tylko o geometrią, ale i wygląd czy jakość wykonania sporo lat do przodu w porównaniu do nawet współczesnego Unibike :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...