Skocz do zawartości

[łańcuch] różnice przymiar vs przymiar vs suwmiarka


grzech1991

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Posiadam dwa przymiary, jeden za 10 zł, drugi za ponad 120 zł (Unior 1643/4).

Oba wskazują podobne wyniki, ale patrzę i na nowym łańcuchu mam ponad 0.25%, tymczasem suwmiarka poniżej 127mm.

Sprawdziłem okazuje się, że suwmiarka wskazuje poprawnie a przymiar nie. Tutaj w jednym poście było to opisane.

Teraz się zastanawiam, jak to interpretować. Zawsze odejmować 0.25% od pomiaru czy np. przy 0.75% wyciągnięcia wyniki są już zgodne z prawdą?

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba przymiary wurzuć do kosza, bo oba rozpychają rolki w przeciwnych kierunkach, więc fałszują pomiar. Tylko suwmiarka daje dobry pomiar, a najlepiej jazda na 2 lub 3 łańcuchy i co ok 400-700km porównywanie na gwoździu, który jest krótszy i zakładanie tego najkrótszego. Tym sposobem jeździmy do śmierci napędu lub dla bezpieczeństwa do rozciągnięcia łańcucha + 1%.

https://www.forumrowerowe.org/topic/153782-pomiar-zużycia-łańcucha-za-pomocą-suwmiarki/?do=findComment&comment=1434878

Edytowane przez Kowal1986
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale jest mało wygodna a do elektronicznych nie mam zaufania. Mam zwykłą i jednak do elektronicznej pod względem jakości wykonania to przepaść.

Chodzi mi np. tutaj co się dzieje, gdy przymiar wykazuje 0.75%. Czy ta różnica względem suwmiarki nadal wynosi +0.25%? Czy np. się synchronizuje albo jeszcze bardziej rozjeżdza? Ktoś pytał o to, to dostał odpowiedź, że jest w wątku. Ok, ja to kumam z czego to wynika, przymiar mierzy rozpierając ogniwa. Ale tą kwestie pomijam, chodzi o różnice w pomiarach względem suwmiarki z praktyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Streszczę wątek, źle zrobiłem, że kupiłem od razu przymiar ale nie wiedziałem o tym, że przez te lata metody pomiaru się zmieniły.

Wszystko zaczęło się od zmiany roweru, który wymagał redukcji zużycia z 1% do 0.5%. Do tej pory używałem taniego przymiaru, stwierdziłem, że kupię coś lepszego i tak wpadł w moje ręce unior.

Po zakupie przeczytałem opinie, możliwość płynnego skalowania, parę komentarzy, że nowy łańcuch jest zużyty - ale jak to bywa, komentarze swoją drogą. No i co się okazuje, że unior przekłamuje o ok 0.2-0.3% zużycie, sprawdziłem na nowym łańcuchu i faktycznie tak jest. Unior poszedł na zwrot, a poszukiwania z sensownych ograniczają się do parktoola albo przyrządu Pana Bronisława - 

 Dziękuję wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...