Skocz do zawartości

[4000] kellys czy romet


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zmienić rower i proszę forumowiczów o pomoc. Jeżdżę rekreacyjnie, głównie teren, myślę że 80 % to las i 20 asfalt. Jeździłem teraz na treku Marlin 5 ( kupiłem go bez większych przemyśleń, podobała mi się rama) Aktualny Budżet koło 4 tysięcy. W oko wpadł mi romet monsun Ltd XL 2022 i kellys gate 30 dark XL. Jakieś sugestie? Dziękuję z góry. 

Edytowane przez Kamil100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga i dziękuję za odpowiedź. Carbonowa rama mnie skusiła w Romecie. Raczej nie chcę od razu modyfikować roweru po zakupie. Jestem amatorem, zaliczyłem sporo tras green velo. Nie chwalę się, tylko opisuje miejsca po których się głównie poruszam :) las, szutry. Raczej spokojna jazda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carbon w rowerach poniżej 12k to tylko wabik na leszczy. Ciężkie i siermiężne ramy, technoligia sprzed nastu lat. Najtaniej jak się da. To nawet nie jest przyzwoita baza pod ew. rozbudowę do jakiś ambitniejszych zastosowań. Szkoda płacić dodatkowe $$$ za taki carbon w dodatku kiedy reszta gratów woła o pomstę do nieba.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kamil100 wez pod uwage Scott Aspect 930 spoko opcja w takim budzecie.

https://www.scott.pl/produkt/1276/8730/Rower-Aspect-930-Black

Tak samo jak rama karbonowa, tak i naped 1x... do roweru bardziej terenowego niz typowo gorskiego to tylko chwyt marketingowy.

Ten romet to straszna padlina. Nawet nke wiedzialem, ze mozna pakowac taki syf do ramy karbonowej ;)

Kellys zas wydaje sie spoko jezeli chodzi o cene do osprzetu, ale rowery na tego typu sprzecie wkraczaja juz w sfere geometrii ramy bardziej do sportu niz rekreacji.

Wiec pytanie czy chcesz móc sie pochwalic karbonowa rama, fajnym osprzetem, czy po prostu chcesz dobry i komfortowy rower?

Jezeli ta 3. opcja to Scott Aspect 930 bedzie na lrawde spoko.

Jezeli jezdzisz turystycznie to obstawiam, ze moze w przyszlosci bedziesz chcial zalozyc np. bagaznik.

W obu rowerach, o ktore pytasz nie ma takiej opcji. Tzn. Da sie niby na sztyce, czy jakis uniwesalny na obejmy, ale dedykowanego nie ma szans.

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kamil100 napisał:

Chyba mnie namówiłeś na Scotta. Znalazłem ten model w dobrej cenie. Jutro zrobię przymiarkę. Dziękuję że tak wyczerpująco podszedłeś do tematu. Poznaję dopiero rowery i każda rada cenna :) 👍

Jak juz bedziesz mial sie decydowac to zapytaj czy maja kilka egzemplarzy, bo z racji okresowych brakow w dostawach komponentow, troche sie te rowery rozjezdzaly ze specyfikacja ;)

Chodzi o to, ze rzeczywisty osprzet względem tego co mozesz znalezc w opisie na stronie producenta, moze sie troche roznic.

Chodzi glownie o amor i korbe.

Mozesz trafic na opcje wypas, czyli zgadza sie z opisem i dostaniesz amor xcr i korbe deore.

Albo Chinska korbe bez napisow i/lub amor jakis model nizej.

Niby odpowiedniki, ale...

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...