Skocz do zawartości

[dirt] dla 9-latka


Roballinho

Rekomendowane odpowiedzi

Dziecko męczy mnie od tygodnia, żebym mu kupił dirtówkę. Co tu dużo gadać, nie mam bladego pojęcia o takich rowerach, nie moje podwórko. Ale co robić, czytam, oglądam, szukam w sieci i coś, niecoś już wiem.

Ale pytanie mam inne. Dotyczy ono rozmiaru ramy.
Czy na wzrost około 135 cm, są na rynku tego typu rowery? W tym przypadku cyferki w geometrii niewiele mi mówią, a jeśli nawet, to mało producentów się nimi chwali.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są, na kołach 24" https://velo.pl/rowery/dirt-pumptrack/dartmoor/gamer-intro-24-0

Rama to niecałe 13", na małych kołach. Z tego co kojarzę to są i 11-12", ale czy mniejsza rama na 26" będzie lepsza - nie wiem. Aż takich małych zawodników nie obsługiwałem, z reguły dosiadali Gamera 26 czy modeli wyżej. 

Zasada jest prosta - rama musi być na tyle niska żeby sobie klejnotów nie poobijał. A kierownica na tyle blisko żeby dosięgnął. Te rowery nie rosną wraz z użytkownikiem, są jakby z zasady "za małe" i z wiekiem coraz bardziej. Może nieco upraszczam, ale generalnie o to chodzi. 

Zawsze jak coś zostaje BMX, wielkie chłopy na tym skaczą :D

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...żeby lżej było (ech, te gramy), zapewne po to żeby się nie zaplątać w kierę przy barspin'ie a najpewniej po to że...jest po prostu zbędny.  To rower do napierdzielania po hopach, heble przeszkadzają, vide: bmx oczywiście mowa o pro a nie zmakro. 

Mój dziewięciolatek podobnego wzrostu smaga na 15-calowej ramie z kołami 26".  Gdyby miał dirt'ować to kazałbym mu czekać rok aż dystans od górurki do torby plemiennej się zwiększy.  Ale jakiekolwiek dirty pod 26 powinny być ok, one z reguły mają ramki w okolicach 13 cali.  Koła 24" będą nieco lżejsze, łatwiejsze do rozpędu, szybciej się z takiego roweru wyrasta, choć sam śmigałem dwa lata na 24" mając 190cm bez centa...

Tak jak Mike pisał - bezpieczny przekrok i komfortowy wysięg.  Reszta to dobre ubezpieczenie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to już coś wiem. Zaczynam rozglądać się za ramą, chociaż mam cichą nadzieję, że jednak zanim coś znajdę, to młodemu zmienią się zainteresowania.

BMX dzięki Kazowi już jest od pewnego czasu i jest aż nadto eksploatowany. Ale niewiele brakowało, żeby z uwagi na kolor poszedł w diabły. Na szczęście dzieciorom na wsi szczęki na jego widok poodpadały i nagle się okazało, że jednak kolor nie jest taki zły. :P

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Wracam po półrocznej przerwie do tematu. Rama już jest, o taka:
9499389bf26978d037dcf18e4f74948b3ec780bb

Teraz pora uzbroić ją w uginacz. I tu zaczynają się kolejne schody, bo od niepamiętnych czasów u mnie jest wszystko na sztywno. Co kupić dla niespełna 30 kilogramowego gamonia? Może być z drugiej ręki i niekoniecznie do dirtu, bo myślę, że na początku zabawy nie będzie to zbyt mocno katowane.
A, i jeszcze potrzebuję rady w kwestii suportu. Z ramą dostałem miski pod trzyczęściową korbę (BMX). Niestety brakuje podkładek uszczelniających i raczej trafią do kosza. Zastanawiam się, czy iść w tę samą stronę i kupić suport tego samego typu, czy jednak ułatwić sobie życie i zamienić go na zewnętrzne miski i korby z aluminiowymi ramionami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...