Skocz do zawartości

[zmiana pierwszeństwa] słyszeliście coś?


kakara

Rekomendowane odpowiedzi

Klika dni temu przeczytałem że cichaczem zmieniają przepisy niekorzystne dla nas i jednocześnie zagmatwane. Niby było tak, że dojeżdżając do skrzyżowania mieliśmy już pierwszeństwo jadąc ścieżką rowerową a teram mamy je dopiero gdy na owej ścieżce już jesteśmy. Klika dni temu przeżyłem właśnie taką sytuację gdy taksówkarz jak gdyby nic wrypał mi się przed kierownicę nawet nie hamując, za to hamować musiałem ja. Jechałem ścieżką i przez skrzyżowanie też prowadziła ścieżka.  Co Wy słyszeliście na ten temat? Jak teraz interpretować przepis o naszym pierwszeństwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://auto.dziennik.pl/prawo-na-drodze/artykuly/8531351,pierwszenstwo-rowerzystow-samochod-przejazd-rowerowy-nowe-przepisy.html

Cytat

Rzecznik ministerstwa podkreśla, że zmiana ta nie doprowadziła zatem do odebrania rowerzystom i uczestnikom ruchu drogowego poruszających się przy pomocy UTO pierwszeństwa podczas wjeżdżania na przejazd rowerowy.

– Zarówno obecnie, jak i przed zmianą przepisów, użytkownicy ci nie mieli pierwszeństwa podczas wjeżdżania na przejazd rowerowy – zaznaczył Huptyś.

 

Edytowane przez Brombosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...