Skocz do zawartości

[Amor, geometria] Rockshox Recon -> SID


il.ek.tro

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do Was pytanie dotyczące geometrii roweru.

Pacjentem jest stary Trek Superfly z geometrią typu G2. W załączniku podaję specyfikację. Na pokładzie pierwotnie miał amortyzator RS Recon ze skokiem 100 mm i ofsetem (rake) 51 mm.
Chciałbym dać mu lżejszego SIDa ale SL Ultimate występuje tylko w wersji z offsetem 44 mm.

Czego mogę się spodziewać przy tego typu zmianie tego parametru w zachowaniu roweru?

Trek Superfly 5 2017 Geometry Chart.tif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze do Was jedno pytanie. W nowym SIDzie chciałbym założyć nową bieżnię dolnych sterów. Rama (główka) jest tapered określana w Treku jako typu "E2" (nie wiem co to znaczy) a same stery to typ zintegrowany.

Nie wiem też jakie oryginalnie stery były w nim założone (podejrzewam FSA IS-2). Łożysko dolne mam oznaczone tak:

TH MR019 1.5 36x45° J6

Jaka do tego cholerstwa wybrać dolną bieżnię dla SIDa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.09.2022 o 19:06, il.ek.tro napisał:

Co to jest właściwie to G2? Jak rozumiem to jakaś "cecha" ramy, i sam amortyzator nie ma z tym nic wspólnego -

G2 to koncepcja całościowej geometrii roweru, wliczając widelec. Wywodziło się to jeszcze z genesis Garego Fishera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bogus napisał:

Bieżnia to część składowa sterów, więc powinna być w komplecie. Musisz zdjąć bieżnię z wcześniejszego widelca. W przeciwnym wypadku często pozostanie zakup nowych sterów, bo bieżnia sama w sobie nie będzie dostępna.

tak, wiem że to część kompletu i w ostateczności zdejmę ze starego widła, tym bardziej że same łożyska sterowe są spoko jeszcze. tylko że to już 4 chyba przełożenie tej bieżni będzie, jest lekko poobijana (ale nie że odkształcona - trzyma łożysko prawidłowo) i pomyślałem że może nabić nową na nowy wideł.

Dziwne bo w necie widze pełno różnych bieżni luzem pod 1,5", ale nie wiem którą wybrac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...